Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Blondi napisał:

:kawa::kawa::kawa: Dzień dobry !!! A wiecie ,że w poniedziałek najlepiej smakuje ? bo zaczyna się nowy tydzień,,już myślę o zakupach ,,brakuje mi cukierków ,,fajek zaraz zabraknie,,trzeba zapasik mały zrobić ,,już redaktorek sie dobija ,,nie wiem po co,,pisze ,,że będzie punktualnie:hahaha: nie wiem naprawdę po co,niemiec ,,a jednak widze ,że takie samo myślenie jak poprzedni spacerowicz,,pogonie ,,chce przyjechac ? prosze bardzo,,pogadam i baj baj,, nieraz się zastaniawam ,czy oni wszyscy myślą,że polki to cichodajki? natrafili tym razem na inne wydanie polki,,trudno,,głupole ,,ale tak oni myślą,,jak jeden ,,bezmózg,,,ok! ale mamy miec super humor i dobrze myślec i dobrze pracowac i co nie dobre to olac i głowa do góry ,,jedziemy najpierw z kawą poranną:kawa: co ja tyle pisze od rana--Miłego Dnia,,, @bozka przeczytałam i mnie ruszyło,,te rodzinki niemieckie ,:płacz:,,:hahaha: Mamy nowy dzien i nowe wydarzenia,,,:serce::love: może jakiś nowe znajomości:święty:

Dzień dobry,

czy rzeczywiscie głupole i bezmózgi?Byc moze Ty sie świetnie bawisz,lecz to nie jest tak,jak myslisz,lub tylko piszesz,ze tak myslisz...

Fakt,nowy tydzien sie otwiera...

 

Do blondi-wyluzuj,bo zestresowany jesteś,albo spięty-to było do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) Kochani a może tak sobie zacznijmy sobie polecać fajne oferty pracy :love:  właśnie teraz znalazłam fajną ofertę tz za 1350 euro do jednej osoby.Firma naprawdę solidna !!  Jakby ktoś gotowy był na 31 sierpnia to pisać na priv .  Acha , ja na pewno bym skorzystała :love: ale jadę na urlop .     

 Seniorka choruje na cukrzycę i jest osobą leżącą (osłabienie starcze, zanik mięśni, skutki osteoporozy). Bardzo rzadko udaje się ją namówić na opuszczenie łóżka i transfer na wózek. Podopieczna ma 174 cm wzrostu i waży 79 kg.  Ze względu na to, iż praktycznie 90% czasu spędza w łóżku, Pani ma problemy z odleżynami. Opatrywaniem ran zajmują się służby medyczne. Do zadań opiekunki należy poranna i wieczorna toaleta, prysznic oraz ubieranie i rozbieranie podopiecznej. W domu znajdują się odpowiednie sprzęty i wyposażenie ułatwiające pracę – łóżko rehabilitacyjne, poręcze w łazience, nakładka na toaletę, wózek inwalidzki, krzesełko toaletowe oraz podnośnik wannowy dla niepełnosprawnych. Seniorka nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych, nosi pieluchomajtki. Nie ma problemów ze słuchem i komunikacją, ma jednak słaby wzrok. Przygotowane posiłki, pokrojone na mniejsze kawałki spożywa samodzielnie. Należy jednak zadbać o to, aby przyjmowała odpowiednią ilość płynów.

Podopieczna jest w pełni sprawna psychicznie, dlatego lubi samodzielnie podejmować decyzje i wyrażać swoją opinię na dany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mokra jak szczur. Byłam na grzybach aż trzy razy po pół godzinki, raz nawet godzinkę. Ale co chwila znów pada a w lesie mokro że spodnie miałam do kolan mokrusieńkie. Grzyby są, może jeszcze jutro przed wyjazdem uda mi się na grzybki wpaść ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Aha !

Jednak przytyłam, musiałam ubrać dżinsy i w pasie przyciasne i opięte na udach a nigdy tak nie było. :o W cycki nie mogło pójść ? :hahaha:

Przeważnie w boczki idzie ha ha.Pojedziesz do de trafisz do sknerusów to spodnie znów będą pasowały;)Napisz  jak te grzybki przyrządzasz ,szczególnie kurki nasza expertko kulinarna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurek już się tutaj nażarłam po same uszy. Ostatnio podduszone z cebulką, serkiem Gorgonzola i makaronem. Co chwila ktoś przynosił kurki i smażył na różne sposoby. Ja za nimi nie przepadam, ja w ogóle za grzybami nie przepadam, wolę je zbierać niż jeść. Raz, dwa razy do roku grzybki w śmietanie i wystarczy. Resztę suszę bo suszone używam do wielu potraw i sos z suszonych grzybów lepiej mi pasuje niż ze świeżych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam Wszystkich ludzików:hahaha:Już czeka :kawa::kawa::kawa: ,,wcześnie dzisiaj ,,czemu? sama nie wiem,,po wczorajszych nocnych wiadomosciach nawet spanie nie szło:hahaha: Niemiec się stara ,,pięknie pisze i chce już dzisiaj przyjechac-hahahhaha ale jestem jakas diablica ,,,nie ! żartowałam,,:love: Jestem w pracy przecież ,,ale jak może fajnie przebiegać praca,,inaczej ,,bezstresowo,spokojnie i za to dziękuję ,,ze swoimi dziadkami nie mam żadnych poważniejszych problemów ,,jest ok! też nie mam co narzekać i nie będę,,a problemów nigdy sobie nie wyszukuje ,,nigdy,,bo i po co,,lepiej żyć radosciami,,ale od rana jestem jakaś nakręcona pozytywnie,,zresztą jak zawsze ,,Przesyłam Wam full pozytywnej  energi i życzę spokojnego dnia w pracy i w domkach i na urlopach,,,:serce::love::hahaha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co! z samego rana się wnerwiłam:|  chcę przeprać ręcznie i otwieram całkiem pełną butelkę płynu do pranie Ver nel  firmy Henkel ,on wcale się nie pieni niczym zabarwiona woda na biało:płacz: no kuźwa , to tu w sklepie tak robią?:hahaha: ale zaznaczam ja tego nie kupowałam tylko pozostałości po zmienniczkach albo zmienniczce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...