Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mój busik opóźniony,haha. Tak ok.19 będzie,ale podejrzewam,że potem będzie już gnał bez zajeżdżania po innych ludzików. A dziewczynie powiedziałem,żeby sklepy pozwiedzała te " ciuchowe" i kosmetyczne...Dziś tylko Rewe i przystanek tramwajowy do dworca i katedry Jej pokazałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Nie chciało mi się nawet komputerka odpalać, tak się lenię. :)

Jest fajnie, ośrodek w lesie, duży teren i dzieciaki biegają jak chcą. Zajęcia terapeutyczne też dobre, nie jakieś byle jakie, byle były, ale konkretne i bardzo różne. Piotruś właściwie od 8;30 do 15;30 ma jakieś zajęcia, codziennie godzinkę jazdy na koniku ma też :) Atmosfera też fajna, rodzice w większości zgrani, popołudnia czy wieczory spędzają razem na tarasie albo przy ognisku. Dzieci różne, jest trochę zdrowych ( rodzeństwo ) trochę chorych ale mobilnych i dość dużo wózkowych. Zarówno teren jak i zabawki czy baseniki, wszystko dostosowane dla dzieci niepełnosprawnych. Rok temu Piotruś był w ośrodku w Zakopanem ( też pojechałam :) ) ale tam były kiepskie zajęcia a nie prawdziwa terapia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Stobnie koło Piły i muszę przyznać że naprawdę mi się tutaj podoba. :) Jeśli przyjedzie okulista to wracam za tydzień, jeśli okulisty nie będzie to muszę wracać w czwartek bo wnusia ma wizytę. Sama też się troszkę pobadam bo np. badania krwi są za pół ceny, nawet markery nowotworowe robią, ale mi bardziej zależy na wskaźnikach na boreliozę. Babeczki chodzą na manicure, pedicure, masaże i inne takie tam... Wszystko na miejscu. :) Dzisiaj był podolog ale ja nie poszłam. Jutro na konikach po południu jeżdżą opiekunowie dzieci i też nie pojadę, niech wnusia sobie pojeździ. :) Jak przyjechałam to zostałam uściskana i wysmarowana bo trafiłam akurat na zabawy dzieci w kolorowym kisielu więc były usmarowane od stóp do głów. :)

 

Nie wiem jeszcze kiedy pojadę ani gdzie pojadę. Troszkę się zmieniło i mój język już jest komunikatywny choć bez rewelacji. Właściwie to dzisiaj odpaliłam komputer z zamiarem obkuwania bo dwa tygodnie przerwy i mam wrażenie że się cofam. Obkuję w końcu na tyle by się nie wstydzić że czegoś nie rozumiem albo nie potrafię powiedzieć tego co chcę ! Ale sama wiem że jeszcze sporo czasu minie zanim do tego dojdzie.

Trzyma mnie wnusia, którą muszę zapakować do autokaru bo jedzie na obóz treningowy. Mamusia nie może bo będzie łaziła po górach.

https://www.traseo.pl/trasa/3-maraton-pieszy-sudecka-zyleta

 

Nie bardzo miałam czas poczytać ( internet tutaj płata figle i albo jest normalny albo się ślimaczy ) ale i tak pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dzien wypełniony po uszy,,,:hahaha:

Ale zmokłam ,,,zmokłam tak jak chciałam ,,,oczywiście przyjechał Niemiec ,,poszlismy jak zawsze na spacer:święty: pięknie tutaj jest i jest gdzie spacerować,,ławeczka nasza była pusta,,gorąco ,słoniecznie ,,pięknie,,ja bardzo się uczę niemieckiego ,,idzie mi dobrze jak się dogadam z facetem na randce,,,ale zaczyna się zmieniać pogoda,,nam się nigdzie nie śpieszy,,ale jak zaczęło wiać to i nas z tej ławeczki wywiało,,a do mojego królestwa trochę drogi jest,,,zerwała się wichura ,,a my sami jak na bezludniej wyspie ,,drzewa zaczynają się uginać ,,ochłodzilo się i cieszylam się ,że zrobiło sie chłodno,,ale zaczyna padac,,burza raptem,,grad wielkości dużego grochu,,po głowie napindala równo,,mokrzy cali w sekundę,,,:hahaha: no nie przelewki,,do auta daleko,,zostałam pod drzewami,,ale one mnie nie uchroniły,,Niemiec po auto pobiegł,,hahahhaha a ja calutka mokra ,,tak chcialam zmoknąc na deszczu ale nie aż tak:płacz: wsiadłam do auta ,,taka mokra a co tam siedzenia,,nic im nie będzie ,,ale nadawałam się tylko szybko do pokoju się przebrać,,,jeszcze trochę na lżejszym deszczu postaliśmy  i do pokoju,,,koniec randki  a przed moim budynkiem drzewo się zwaliło i straż pożarna już porządek robiła,,poprzewracało wszystko co tylko możliwe,,popatrzylam jak wszystko wygląda i pomyślalam a ja w lesie jeszcze na dodatek w tą burzę,,ale spacer udany,,taki inny ,,a co tam włosy a co tam sukienka,,liczy sie fajnie spędzony czas,,,super,, a potem praca,,porządkowanie tarasu,,tam wszystkie kwiaty na ziemi,,dzień mi minąl i nie wiem kiedy nawet,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika jak ty się dogadujesz ze swoim kogutkiem,,ale Ty już stare małżeństwo,,to spojrzysz na niego i już wie o co chodzi,,hahahha ja się zastanawiam ,czy ma jakiś sens ciągnąc to wszystko z moim Niemcem,,czy ja się z nim dogadam? ja jestem klepaczka a po niemiecku nie mogę się tak naklepac jak bym to zrobila po Polsku,,,i czemu ten Niemiec okazuję się takim fajnym niemcem:płacz: no czemu? ma coś w sobie ,co mi sie strasznie podoba:hahaha: ten sympatyczny ,pelen ciepła  uśmiech,,,:love:

16 minut temu, jolantapl. napisał:

ha ha @Blondi ja też się z każdym facetem potrafię dogadać choćby na migi ha ha

@jolantapl. na migi to wiesz gdzie można ???:hahaha: na migi to się umęczę,,a gdzie moje klepanie ,,no właśnie ,,klepanie,,migi odpada ,,dalej myśl,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Klep po polsku, niech się Niemiec uczy. :d:d:d

 

@Maria Jolanta odpoczywaj ,,czytalam jak się fajnie relaksujesz,,pazurki sobie zrób,,pięteczki,,:hahaha: korzystaj z wszystkiego,,ile się da,,

ale gdzie te swaty co miały być:płacz: brak czasu napewno ,,:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

 

@erika jak ty się dogadujesz ze swoim kogutkiem

 

 @Blondi też miałam kiedyś problemy, a tym bardziej ,że on zasuwa dialektem i bardzo szybko mówi. Ogólnie dogadujemy się super, ale musze się przyznać ,że on mnie wcale nie uczy a nawet jak coś źle powiem to mnie nie poprawia .  Kiedy nie jesteśmy razem to często piszemy a to mi pomaga w nauce języka. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Nie dostanie, znam moich znajomych i mają z niego niezły ubaw. :d

I tak muszę pojechać bo zostawiłam namiot....

 

Wesoła osóbka:hahaha:

1 minutę temu, erika napisał:

 @Blondi też miałam kiedyś problemy, a tym bardziej ,że on zasuwa dialektem i bardzo szybko mówi. Ogólnie dogadujemy się super, ale musze się przyznać ,że on mnie wcale nie uczy a nawet jak coś źle powiem to mnie nie poprawia .  Kiedy nie jesteśmy razem to często piszemy a to mi pomaga w nauce języka. .

Pisac to ja też dużo piszę,,i tak nakombinuje ,że się domysla o co mi chodzi-hahah dzisiaj powiedzialam,ze ja pisze a on niech czyta i tak rozumie to wszystko jak mu pasuje:hahaha:hahhaha mówię tu o takich bardzie skomplikowanych sprawach,,a nie podstawowych,,chodz jeden grzyb,,nieraz tak nacuduję,że sama nie wiem co chcialam napisać:hahaha:ale jest wesoło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi piszesz tak wciągaająco, że powinnaś drukować to w prasie w odcinkach jako reklamy agencji w Polsce to pół Polski by wyjechało.

 A u mnie ...nuuuudy.

@Betty może i dobrze, że jeden Dziadek do przypilnowania ? Ale to też i musi być ciężki zawodnik, że aż pary opiekunów do niego potrzeba ! Ale myślę, że Wy oboje dacie radę.

     A jak ten Pdp żył dotychczas ? mnie już nawet ostatnio trochę demencji brakuje...i nowych doświadczeń w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...