Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, foczka63 napisał:

Gadająprzez telefon,siedzą na forum,czytają i ewentualnie piszą:)Nogi moczą też:)Co ambitniejsze cwiczą:)

A... picie kawy to nie zajęcie ?:haha:Obserwacja ? Ćwiczenie asertywności ? To grzyb ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Mnie jest bdb tu i teraz:)Tylko basenu w ogrodzie brakuje do pełni szczęścia:)

A... problem nocnik do ogrodu postawić ? I... takim sposobem można ciebie uszczęśliwić ?:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

E-kino sprawdzę.Podam ci kilka tytułów .Są to seriale w większości.

The Americans,Wielkie kłamstewka,Z pamiętnika podręcznej,Dobre zachowanie,23.11.63,House of Cards,The Royals,Żona idealna,Idealna sprawa,

Poleć coś też co oglądasz.

Teraz wlazłam we francuskie seriale sprzed paru lat. Generalnie lubię klasyczne kryminały. Nie trzymam się kraju i czasów. Musi mnie "coś" zainteresować. Ostatnio oglądałam Maigret (nowy z Rowanem Atkinsonem), Wataha 2 sezony, Glina 2 sezony (stary film), Nowa, Paradoks. Generalnie na każdej stronie otwieram pozycję "kryminał" i lecę z listy. Fajny jest "Jeziorak", "Belfer" mi się nie podobał, "Miasto skarbów" obejrzałam z przyjemnością...no mogę tak wymieniać bez końca. Nie gardzę kinem skandynawskim i niemieckim,  chętnie sięgam po brytyjskie produkcje. Amerykańskie zostawiam na koniec...Obejrzyj lekką serię "Kryminalne wypieki"... No i uwielbiam Poirot'a i Panią Marple...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w piękną niedzielę,:hura::320_sun_with_face:,,rozkoszowac się wszystkim co napotkacie po drodze,,:oklaski:,,u mnie znowu spontan,,nie na południe De wyjazd ,,ale do PL,,,z jednej strony jestem przeczczęsliwa ,że jadę ale z drugiej strony czeka mnie trochę niespodzianek,,ale ,,ale ,, jestem silna i dam radę ,,nie jestem sama,,mam obok siebie słodziaka,,który niestety ale pierwszy raz rusza ze mną na Pl,,,w planie między innymi mamy zakup szynek i kiełbasy,,będzie dobrze ,,:tak:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Heidi napisał:

No dobra... , a jak basenowego do Ciebie przyślę ? Będziesz  już dziś szczęśliwa  ?

Na chu mi basenowy ,jak basenu niet:(Nie cem:(

Idę się pocieszyć do koleżanki,na kawkę ,pomarzymy se o basenie i o basenowym:)ha ha ha

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Blondi napisał:

Witam w piękną niedzielę,:hura::320_sun_with_face:,,rozkoszowac się wszystkim co napotkacie po drodze,,:oklaski:,,u mnie znowu spontan,,nie na południe De wyjazd ,,ale do PL,,,z jednej strony jestem przeczczęsliwa ,że jadę ale z drugiej strony czeka mnie trochę niespodzianek,,ale ,,ale ,, jestem silna i dam radę ,,nie jestem sama,,mam obok siebie słodziaka,,który niestety ale pierwszy raz rusza ze mną na Pl,,,w planie między innymi mamy zakup szynek i kiełbasy,,będzie dobrze ,,:tak:

a ja teraz w pl. nie mogę się najeść polskiego jedzenia:oklaski: a chlebuś jaki dobry z prywatnej piekarni mam w domciu . Tam gdzie byłam nie miałam takiej mozliwości:dale chociaz schudłam troszkę:hura:   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pauzę...i będę spać...:oklaski: Na wieczór pdp zaplanowała wyjście z jej przyjaciółką do knajpki....I już się cieszyłam....A tu zonk...>:( Bo mnie też w tych planach uwzględnia...:smutek:I zamiast na forum klepać będę musiała się po niemiecku produkować...:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

No takiego @Knorr zmieniać to by się na sam pierw trzeba książki kucharskiej na pamięć nauczyć co najmniej ;)

Oj, tam, oj tam, wystarczy zignrowac i robic po swojemu, byle dobrze, czyli pdp ma byc najedzona , czysta, wyspana i  wyspacerowana, jesli jest taka potrzeba .No i  tabsy na czas, oraz regularna rehabilitacja(jesli ma terminy). 

Reszta to pikus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Zjadłyśmy kiełbadki i frytki, bardzo niezdrowe jedzenie ale przeżyjemy. Chyba. :haha:Teraz zamiast pauzy muszę wlać w Kasieńkę sporo napojów bo strasznie dzisiaj splątana jest....

Jak ma nie być splątana jak tylko nici dostała do dyspozycji ? Daj jej w końcu we władanie to Twoje szydełko, nie bądź skneruska :p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Blondi napisał:

,który niestety ale pierwszy raz rusza ze mną na Pl

Kiedyś też mój kogutek przyjeżdżał do pl.kamperem  ale zaczęły się dziać smutne rzeczy :donos: raz mu ukradli tablicę rejestracyjną ,oj działo się wtedy Policja itd. wrócił do domu  bez tablicy.Parkingów strzeżonych u mnie nie ma ;) Ostatnio jak przyjechał to mieszkaliśmy w Kamperze :love:      dlatego ja muszę jeździć Zugiem :cool:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Mam pauzę...i będę spać...:oklaski: Na wieczór pdp zaplanowała wyjście z jej przyjaciółką do knajpki....I już się cieszyłam....A tu zonk...>:( Bo mnie też w tych planach uwzględnia...:smutek:I zamiast na forum klepać będę musiała się po niemiecku produkować...:|

A.. co Ty myślałaś, że na wakacje pojechałaś :haha:. W końcu w delagacji jesteś. Nie zapomnij o wizytówkach i sąsiednich stolikach w knajpie :papieros:. Reklama dźwignią handlu/ przyszłych zleceń :hura:. No!!! Z poleceń pierwszego dekretu jesteś zwolniona, masz inne zadanie do wykonania: szczytniejsze , żeby nie napisać szczytujące:szydera:. Szlauch niech poleży sobie spokojnie w ogrodzie i się nadyma:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec pieśni !  Idę sprawdzić na taras, czy jeszcze trochę "farby" na skórę mogę wrzucić.

I żeby nie było: z 1 książką !! Biografia o Puccinim:pianino:. Dla ciekawostki "Aida" to nazwa knajpy biedujących artystów, w której Puccini znalazł bratnie dusze: upijał się i bawił z dziewczątkami o całuśnych ustach. Na tej podstawie powstała słynna operetka "Aida", która trafiła do serc zwykłych biedujących ludzi, a kochających sztukę.

Tak myślę, że gdyby Puccini był opiekunem osób starszych, też o nas by wspomniał w jakiejś operetce. Czekamy zatem na artystę w naszym gronie, który rozsławi po świecie nasz fach. Może ktoś zdolny sam się zgłosi ? Halo: Mówi się :telefon:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

Dzień dobry.:327_sunny::320_sun_with_face:. Dyrektor do gabinetu wchodzi ostatni, zatem witam się z Państwem  :cześć2:i dziękuję za sprawozdanie z heimatu.  Wydaję dekret:

Codziennie wieczorem pomiędzy 17-18 należy spryskać połacie ogrodowe wodą , najlepiej ogrodowym spryskiwaczem włącznie z liśćmi drzew. Świeże powietrze zawita do waszych ogrodów (jeszcze) umajonych i ganków zielonych. 

O wykonanych pracach zameldować po godz 19-tej. Liczę na należyte przyłożenie się do zalecenia .

Wychodzę , możecie teraz odejśc do swoich obowiązków :haha:, wrócę jak będzie necik:cześć2:

Podlewac nalezy po zachodzie slonca, a jeszcze lepiej przed wschodem, bo wtedy mozna lac gdzie popadnie, na liscie tez. Sa wtedy schlodzone a szparki zamkniete i my jako kobiety, powinnysmy o tym drobnym seksownym akcencie pamietac;)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aparat_szparkowy

Generalnie jestem za podlewaniem zorganizowanym , czyli polegajacym na tym, ze  spryskiwacze wlaczane sa  w nocy i fertig, albo bezposrednio pod krzaczek(weze na stale zamontowane) .

Kichanie odrobina wody raz po raz tylko, przynosi wiecej szkody jak pozytku, bo liscie przezywaja szok termiczny, patogeny dostaja sie do szparek, gdzie zagniezdzaja sie(fuj, dlatego liscie zolkna, Kasia ma racje), a niewielka ilosc wody spadajac na rozgrzane podloze w wiekszosci odparowuje, zamiast  docierac  do korzeni, zeby mogla byc pobrana przez rosline.

Ale do cudzych ogrodkow sie nie wtracam, dbam tylko o wlasny:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

Jakaś trauma?Tu ta pani?No nie nie ,Hawanko tu raczej nie ,chyba że jako klon jakowyś:(Co też nie jest wykluczone,niestety:(

Ta pseudotrauma  bedzie dla mnie powodem do zartow, bo tak to postrzegam:d

Nie wierze w jakies psychopatyczne przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, foczka63 napisał:

1/nie posiadam

2/musiałby być wielgachny:)

3/sama se w nocniku pływaj!O!

Zaryzykowałam: basenowego posłałam do przyjaciółki, sama w nocniku się wykąpałam. Ale bosko, ale bosko.....Chwilo trwaj :hura:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Teresadd napisał:

E-kino sprawdzę.Podam ci kilka tytułów .Są to seriale w większości.

The Americans,Wielkie kłamstewka,Z pamiętnika podręcznej,Dobre zachowanie,23.11.63,House of Cards,The Royals,Żona idealna,Idealna sprawa,

Poleć coś też co oglądasz.

11.22.63. te cyferki dobre, a nie 23.11.63. Chodzi oczywiście o zamach na prezydenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...