Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, erika napisał:

jestem jeszcze z kogutkiem:love:,ale wkrótce wracam do pracy ,chyba na początku czerwca ,czekam na potwierdzenie od  rodziny. 

A chce ci się do pracy, jak masz Kogutka? :szok: No, chyba że ta praca, jest to szeroko pojęty urlop...:haha: Dokąd się wybierasz za chlebem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, anna5826 napisał:

Gdy praca niezbyt dobra ...to zmienniczki czesto sie mijaja .... by jedna druga nie podszkolila ;;;)))  zazwyczaj sa i po 2 lub 3 dni chociaz dzisiaj zajezdzasz a na drugi dzien zmienniczka wyjezdza ... Niemki nie wiedza ze trzeba w mig lapac ...co nalezy zrobic a kartka co mamcia preferuje wystarczy .... Zreszta na pewno gdy bedzie parskala drugi raz tego nie ugotujesz ... Mnie kiedys corka 2 pulpety zostawila .... ale byl cyrk gdy babci to dawalam i mowilam ze dobre bo corka ugotowala .... :kawa2::róża::haha:

Nie bardzo rozumiem Twój post.

 

Kilkakrotnie pisałam, że miejsce dobre, rodzina w porządku, co też widać w tym, ze chcą by zmienniczka była ze mną pełny dzień, by wszystkiego nauczyła się w praktyce, a nie z kartki.

 

Tutaj wyznają zasadę- dziadek ma być zadbany, a opiekunka zadowolona.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A chce ci się do pracy, jak masz Kogutka? :szok: No, chyba że ta praca, jest to szeroko pojęty urlop...:haha: Dokąd się wybierasz za chlebem? 

trochę odpocznę od kogutka :) no i moje konto puste:smutek:. A czy będzie urlop to się okaże:dobrze:morze w końcu trafi mi się wymarzona stella:święty:   na razie czekam co dalej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Oszalałaś? :haha:Nie prowadzę ewidencji...:szydera: A tak serio...to jakiś idiotyzm z tym raportowaniem....>:(

Powiem Ci ,ze ja bym specjalnie taki właśnie tygdniowy raport wysłała:):)Np.7.04-PDP zrobiła siusiu.7.45 PDP zrobiła kupę/pomagałam wytrzeć pupę/7.57 PDP zrobiłą kupę nr 2,zabrudziła się cała-kąpiel z moją pomocą....itd:)Moze firmie odechciałoby się stawiać kretyńskie wymagania:):):)HA HA HA

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

Powiem Ci ,ze ja bym specjalnie taki właśnie tygdniowy raport wysłała:):)Np.7.04-PDP zrobiła siusiu.7.45 PDP zrobiła kupę/pomagałam wytrzeć pupę/7.57 PDP zrobiłą kupę nr 2,zabrudziła się cała-kąpiel z moją pomocą....itd:)Moze firmie odechciałoby się stawiać kretyńskie wymagania:):):)HA HA HA

Hi, hi, hi....może i niegłupi sposób, ale ja mam "mindestens 10 saetzen"...nie dałabym rady tak detalicznie się zmieścić, chyba że byłyby to zdania wielokrotnie złożone...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Hi, hi, hi....może i niegłupi sposób, ale ja mam "mindestens 10 saetzen"...nie dałabym rady tak detalicznie się zmieścić, chyba że byłyby to zdania wielokrotnie złożone...:szydera:

Zmobilizowałąbym się przez 1 tydzień,a co?:)Niech mają co czytać:):)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Hi, hi, hi....może i niegłupi sposób, ale ja mam "mindestens 10 saetzen"...nie dałabym rady tak detalicznie się zmieścić, chyba że byłyby to zdania wielokrotnie złożone...:szydera:

Jak ja współczułam , niemieckim opiekunkom , które zmieniały mnie podczas mojej  przerwy . Codziennie , na bieżąco musiały pisać w kajeciku co robiły przez 2 godz, a Pdp jeszcze kazała im czytać na głos , co tam szrajbnęły O.o Stały przed nią na baczność i zazdrościły mi , że mam takie luzackie podejście do babki . :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hawana napisał:

Dokladnie, nowe nie zawsze jest gorsze, a zmiany(klimatu, miejsca, otoczenia ) dzialaja odswiezajaco, zdrowo na psychike. Dlatego wyjezdza sie na urlop i koniec. Tylko opiekunki moga spedzac urlop w domu , bo to najlepsza  zmiana:d

Gdybyś wiedziała jakiego stresa miałam jak jechałam tutaj to byś nie uwierzyła . Chciałam sprawdzić , gdzie będę , czy na jakichś obrzeżach jak to u mnie w miastach bywa i wyszukałam w necie ....Przeraziłam się ....dzielnica starych , przedwojennych , wielkich willi ... Wyświetliła mi się strona mojego PDP-go , że dr.i tam inne takie . Obawiałam się , że trafię do takiego domu na podób państwa Pszczółków i stąd ten stres , bo od razu pomyślałam , że będę musiała protestować w agencji a tam uznają pewnie , że babsko samo nie wie czego chce ..... Nastawiłam się na " nie " a tutaj miłe zaskoczenie . Rodzina bardzo miła , normalna , nie wywyższają się , nie pokazują gdzie w szeregu  miejsce " służącej "....Dużo by pisać ...ale tylko mały przykład : we wtorki tutaj jest dzień " doktorski " - odwiedza kolega i przychodzi z wizytą lekarską brat stryjeczny PDP-go .... Pierwszy ( kolega ) przywitał mnie jak starą znajomą , wręczył jakieś wino , więc odstawiłam na stół w jadalni , bo uznałam , że to prezent dla mojego PDP-go ....okazało się , że dla mnie na powitanie .... Drugi ( lekarz ) ledwie przekroczył próg wysciskał mi ręce ( nie przytulał i nie klepał po plecach ...na szczęście ) tam popitolił trochę pożartował ...no zwyczajny nie zadzierająca nosa człowiek ....a takich już spotykałam , co to wyżej sr...ły ...niż doopę miały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Gdybyś wiedziała jakiego stresa miałam jak jechałam tutaj to byś nie uwierzyła . Chciałam sprawdzić , gdzie będę , czy na jakichś obrzeżach jak to u mnie w miastach bywa i wyszukałam w necie ....Przeraziłam się ....dzielnica starych , przedwojennych , wielkich willi ... Wyświetliła mi się strona mojego PDP-go , że dr.i tam inne takie . Obawiałam się , że trafię do takiego domu na podób państwa Pszczółków i stąd ten stres , bo od razu pomyślałam , że będę musiała protestować w agencji a tam uznają pewnie , że babsko samo nie wie czego chce ..... Nastawiłam się na " nie " a tutaj miłe zaskoczenie . Rodzina bardzo miła , normalna , nie wywyższają się , nie pokazują gdzie w szeregu  miejsce " służącej "....Dużo by pisać ...ale tylko mały przykład : we wtorki tutaj jest dzień " doktorski " - odwiedza kolega i przychodzi z wizytą lekarską brat stryjeczny PDP-go .... Pierwszy ( kolega ) przywitał mnie jak starą znajomą , wręczył jakieś wino , więc odstawiłam na stół w jadalni , bo uznałam , że to prezent dla mojego PDP-go ....okazało się , że dla mnie na powitanie .... Drugi ( lekarz ) ledwie przekroczył próg wysciskał mi ręce ( nie przytulał i nie klepał po plecach ...na szczęście ) tam popitolił trochę pożartował ...no zwyczajny nie zadzierająca nosa człowiek ....a takich już spotykałam , co to wyżej sr...ły ...niż doopę miały .

Super...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Gdybyś wiedziała jakiego stresa miałam jak jechałam tutaj to byś nie uwierzyła . Chciałam sprawdzić , gdzie będę , czy na jakichś obrzeżach jak to u mnie w miastach bywa i wyszukałam w necie ....Przeraziłam się ....dzielnica starych , przedwojennych , wielkich willi ... Wyświetliła mi się strona mojego PDP-go , że dr.i tam inne takie . Obawiałam się , że trafię do takiego domu na podób państwa Pszczółków i stąd ten stres , bo od razu pomyślałam , że będę musiała protestować w agencji a tam uznają pewnie , że babsko samo nie wie czego chce ..... Nastawiłam się na " nie " a tutaj miłe zaskoczenie . Rodzina bardzo miła , normalna , nie wywyższają się , nie pokazują gdzie w szeregu  miejsce " służącej "....Dużo by pisać ...ale tylko mały przykład : we wtorki tutaj jest dzień " doktorski " - odwiedza kolega i przychodzi z wizytą lekarską brat stryjeczny PDP-go .... Pierwszy ( kolega ) przywitał mnie jak starą znajomą , wręczył jakieś wino , więc odstawiłam na stół w jadalni , bo uznałam , że to prezent dla mojego PDP-go ....okazało się , że dla mnie na powitanie .... Drugi ( lekarz ) ledwie przekroczył próg wysciskał mi ręce ( nie przytulał i nie klepał po plecach ...na szczęście ) tam popitolił trochę pożartował ...no zwyczajny nie zadzierająca nosa człowiek ....a takich już spotykałam , co to wyżej sr...ły ...niż doopę miały .

Wlasnie. Normalni ludzie, traktujacy nas normalnie i postrzegajacy nas jak normalnych ludzi. Tego nam trzeba.

Potwierdzasz tez moje twierdzenie, ze dobre maniery i czlowieczenstwo nie zaleza od wyksztalcenia  ani statusu  spolecznego(tylko i wylacznie, bo wplyw na pewno maja). 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Basiaim napisał:

Nie bardzo rozumiem Twój post.

 

Kilkakrotnie pisałam, że miejsce dobre, rodzina w porządku, co też widać w tym, ze chcą by zmienniczka była ze mną pełny dzień, by wszystkiego nauczyła się w praktyce, a nie z kartki.

 

Tutaj wyznają zasadę- dziadek ma być zadbany, a opiekunka zadowolona.

Madra rodzina wie, ze starszemu czlowiekowi potrzebny jest czas na zaakceptowanie nowej osoby. Jedni potrzebuja go wiecej, inni mniej. Po prostu sie boja, tak jak dzieci w przedszkolu boja sie zostac. Czasem wlasnie pomaga jak stara opiekunka zostanie dluzej, tak jak  mama  w przedszkolu. 

Czasem odciecie pepowiny natychmiast jest lepsze, ale o tym powinien decydowac ktos znajacy sie na tym. Mysle, ze rodzina zna swojego seniora i wie co robi.

Przekazanie obowiazkow to inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...