Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, makaroni napisał:

Na parterze jest taki piecyk gazowy, ktory uruchamia ogrzewanie w calym domu. I teraz siedzi i mnie pilnuje, a chcialam tv poogladac. Nie mozna denerwowac osoby z demencja, nie mozna ale ile mozna wytrzymac :smutek:

Za jakie grzechy siedzisz w tym miejscu? :szok: Samobiczowanie, tfu...hibernowanie masz w planie? ;) No, chyba że poświęcasz się w imię większego dobra....eeeeee, znaczy kasy :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

Prognozy się niestety tym razem sprawdziły .Tak jest jak piszesz na szczęście nie wszędzie w DE:)

W Hanowerze  -6 obecnie, ale już się ociepliło nieco :haha:

38 minut temu, violka napisał:

image.png.9c222e5ebc7ce459fab8c8055db73fa4.png i niech pracusiom czas biegnie błyskawicznie a urlopowiczom płynie , płynie i płynie :)

Jak ja uwielbiam lenistwo...chociaż nie...to złe słowo...5a9271a75b2ca_lenistwomotywacja.jpg.2933cd2e3b7d868b0e1622783f69f88a.jpg :cześć3::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Za jakie grzechy siedzisz w tym miejscu? :szok: Samobiczowanie, tfu...hibernowanie masz w planie? ;) No, chyba że poświęcasz się w imię większego dobra....eeeeee, znaczy kasy :haha:

Heh kasa nie jest za duza, w moim przekonaniu powinni placic wiecej (pokonczone kursy, plynny jezyk). Moze dlatego, wynagradzaja mi to prezentami. Zreszta z corka mam swietny kontakt. Powtarzam sobie w kolko, ze pdp to dobra kobieta, tylko choroba jej rozum odjela. Mimo wszystko dalej mnie irytuje i coraz czesciej mysle nad tym, zeby tu nie wracac, ale bilet powrotny na samolot juz kupiony

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, makaroni napisał:

Heh kasa nie jest za duza, w moim przekonaniu powinni placic wiecej (pokonczone kursy, plynny jezyk). Moze dlatego, wynagradzaja mi to prezentami. Zreszta z corka mam swietny kontakt. Powtarzam sobie w kolko, ze pdp to dobra kobieta, tylko choroba jej rozum odjela. Mimo wszystko dalej mnie irytuje i coraz czesciej mysle nad tym, zeby tu nie wracac, ale bilet powrotny na samolot juz kupiony

Doceniam to , co robisz, rozumiem twoją motywację i tok myślenia....ale sama byłam w podobnej sytuacji, w jakiś sposób uzależniona od jednej stelli, w jakiś sposób przestraszona, co będzie dalej...czy znajdę coś nowego, czy podołam nowym wyzwaniom, czy dam radę się odnaleźć w innym miejscu. I przypłaciłam to nerwicą. Nie życzę tego nikomu. Teraz, na bazie swoich doświadczeń, namawiam innych do zmiany, do dbania o siebie, o swoje zdrowie....bo co innego mamy najważniejszego na świecie, jak nie siebie i swoich bliskich? Zrób sobie rachunek "sumienia" i zgodnie z nim postępuj...Zmiany nie są złe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, makaroni napisał:

Heh kasa nie jest za duza, w moim przekonaniu powinni placic wiecej (pokonczone kursy, plynny jezyk). Moze dlatego, wynagradzaja mi to prezentami. Zreszta z corka mam swietny kontakt. Powtarzam sobie w kolko, ze pdp to dobra kobieta, tylko choroba jej rozum odjela. Mimo wszystko dalej mnie irytuje i coraz czesciej mysle nad tym, zeby tu nie wracac, ale bilet powrotny na samolot juz kupiony

Praca z ludzmi demencyjnymi jest czasami bardzo różna . Są spokojni kochani pacjenci i są tacy którzy potrafią człowieka wykończyć w tydzień . Twoja babcia to trudniejszy przypadek a u takich ludzi powinno się przebywać miesiąc czasu i ani dnia dłużej . Na własnej skórze poznałam co to jest trudna demencja . Należę do spokojnych ludzi i bardzo cierpliwych ale w tym przypadku moje nerwy dały o sobie znać :( Szukaj nowego miejsca pracy , masz doświadczenie i język więc nie ma się nad czym zastanawiać . Nie każdemu jesteśmy w stanie pomóc , bo nie każdy senior nadaje się do opieki domowej . 

21 minut temu, Mirelka1965 napisał:

W Hanowerze  -6 obecnie, ale już się ociepliło nieco :haha:

Jak ja uwielbiam lenistwo...chociaż nie...to złe słowo...5a9271a75b2ca_lenistwomotywacja.jpg.2933cd2e3b7d868b0e1622783f69f88a.jpg :cześć3::haha:

Kurcze , ten system motywacji , to ostatnio u mnie non stop nie funkcjonuje :$ czekam na wiosnę , może się poprawi :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, violka napisał:

Praca z ludzmi demencyjnymi jest czasami bardzo różna . Są spokojni kochani pacjenci i są tacy którzy potrafią człowieka wykończyć w tydzień . Twoja babcia to trudniejszy przypadek a u takich ludzi powinno się przebywać miesiąc czasu i ani dnia dłużej . Na własnej skórze poznałam co to jest trudna demencja . Należę do spokojnych ludzi i bardzo cierpliwych ale w tym przypadku moje nerwy dały o sobie znać :( Szukaj nowego miejsca pracy , masz doświadczenie i język więc nie ma się nad czym zastanawiać . Nie każdemu jesteśmy w stanie pomóc , bo nie każdy senior nadaje się do opieki domowej . 

Kurcze , ten system motywacji , to ostatnio u mnie non stop nie funkcjonuje :$ czekam na wiosnę , może się poprawi :love:

Ależ ten system ma sens...w końcu jesteśmy w DE na urlopie, czyż nie? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie dzisiaj kolejna poważna rozmowa z rodziną , dotycząca moich pauz . Mam prośbę , czy ktoś mógłby napisać jak fachowo nazywa się przedszkole dla dziadków w de . ? @Mirelka1965 powiedziała mi również , że przy  Pflegestufe 3 należy się seniorom codziennie 2 godz darmowej opieki , czy ktoś orientuje się coś więcej w tym temacie ? Rodzina babci jest mało obrotna i byłoby dobrze gdybym sama podsunęła im jakieś pomysły . Za wszystkie podpowiedzi będę dozgonnie wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, violka napisał:

Czeka mnie dzisiaj kolejna poważna rozmowa z rodziną , dotycząca moich pauz . Mam prośbę , czy ktoś mógłby napisać jak fachowo nazywa się przedszkole dla dziadków w de . ? @Mirelka1965 powiedziała mi również , że przy  Pflegestufe 3 należy się seniorom codziennie 2 godz darmowej opieki , czy ktoś orientuje się coś więcej w tym temacie ? Rodzina babci jest mało obrotna i byłoby dobrze gdybym sama podsunęła im jakieś pomysły . Za wszystkie podpowiedzi będę dozgonnie wdzięczna :)

"Przedszkole" dla dziadków to Tagespflege im Altersheim   A jeśli chodzi o Pflegestufe, to z każdą grupą zasiłkową wiążą się określone pieniądze, które co miesiąc wpływają na konto podopiecznego (rodziny) i jeżeli kwota przyznana pokrywa koszt opieki, to można nazwać ją darmową:)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agata1008 napisał:

"Przedszkole" dla dziadków to Tagespflege im Altersheim   A jeśli chodzi o Pflegestufe, to z każdą grupą zasiłkową wiążą się określone pieniądze, które co miesiąc wpływają na konto podopiecznego (rodziny) i jeżeli kwota przyznana pokrywa koszt opieki, to można nazwać ją darmową:)

Dziękuję :) Ale jeżeli chodzi o opiekę , to ponoć po za pieniędzmi które dostają za grupę , mogą ubiegać się jeszcze o opiekunkę na 2 godz dziennie . Może  ktoś coś dopisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.02.2018 at 07:27, Mirelka1965 napisał:

Co ty masz na sumieniu, że tak się boisz? :szok::haha:

Atrament przed  nią chowano.  TO co się dziwić  :d,że  dziewczyna ma stracha:dyskusja:

Melduję,ze mam bilet w rękach.  Czas DO domu . Nareszcie. Buziaki.  Nie wchodzę już tutaj ,bo rachunek za Internet to prawie 3 setki mnie tu wyniósł.  Czy ja czasem nie dołożę do tej roboty? O.o. Pozdrawiam  cieplutko 

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heidi napisał:

Atrament przed  nią chowano.  TO co się dziwić  :d,że  dziewczyna ma stracha:dyskusja:

Melduję,ze mam bilet w rękach.  Czas DO domu . Nareszcie. Buziaki.  Nie wchodzę już tutaj ,bo rachunek za Internet to prawie 3 setki mnie tu wyniósł.  Czy ja czasem nie dołożę do tej roboty? O.o. Pozdrawiam  cieplutko 

Białe ludy już na Ciebie czekają:

                                  :cześć3:

Screenshot_20180225-165302.thumb.png.ca30423c87c608fbde37ef26878818e0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, violka napisał:

Dziękuję :) Ale jeżeli chodzi o opiekę , to ponoć po za pieniędzmi które dostają za grupę , mogą ubiegać się jeszcze o opiekunkę na 2 godz dziennie . Może  ktoś coś dopisze :)

Gmina płaci za dzienną opiekę (2-3 godziny dziennie, ale nie jestem pewna, czy codziennie) i finansuje takową. Pewnie w każdym regionie jest różnie, ale gmina Staufenberg tak własnie robiła...nawet organizowała transport dla starszych ludzi do przechowalni. Wolontariusze robili za kierowców. Finansowanie przez kasę chorych to co innego. 

1 godzinę temu, Heidi napisał:

Atrament przed  nią chowano.  TO co się dziwić  :d,że  dziewczyna ma stracha:dyskusja:

Melduję,ze mam bilet w rękach.  Czas DO domu :haha:. Nareszcie. Buziaki.  Nie wchodzę już tutaj ,bo rachunek za Internet to prawie 3 setki mnie tu wyniósł.  Czy ja czasem nie dołożę do tej roboty? O.o. Pozdrawiam  cieplutko 

A ty myślałaś, że wczasy na Gran Canaria są za darmo? :szok: :haha: A tak na serio, to cieszę się razem z tobą, że wracasz z gułagu, tfu...z pracy do domku :oklaski: Tylko nie pożryj Krokodyla w całości anakondo :haha:To kiedyż ten radosny dzień będziemy świętować? :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

28.02.2018. Godz. 11.15 wylot. 

Przykro mi się  zrobiło ,czym ja teraz Was  będę  straszyć? 

Lepiej, żebyś nie miała już powodu :haha:Życzę tobie samych stell marzeń, wspaniałych, lekkich zleceń, kasy w bród, i jedzonka pod dostatkiem, w tym mleka :tak2: Czyli odliczamy...3...3...3... dni do pełni szczęścia :hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo hallo!!!! Wpadła bomba z urlopu,,,wczoraj wieczor gitarowy i małe tańce ,,pan bardzo fałszował bo myślał ,że będą sami 80-latkowie i to jeszcze przygłusi,,,ale nie zrobilam mu tej przykrosci,ze coś zle wykonal,,,biłam mu brawo,,niech się dziadzia cieszy,,,:oklaski:,,,a przy tym jedzenie i picie,,ale ja w siebie moge wlać trochę:święty: żartowałam,,,,i tak do pózna ,,a potem jedna jeszcze nas wciągnęla w następną pijalnię obok,,i tak do 24 w nocy -picie,,,a mnie nic nie ruszyło,,,:$ nawet spać mi się nie chciało,,taki jestem wytrzymały typ,,,oczywiście sąsiadka się pyta mnie o lata i zaniemówiła:o powiedziała mi ,że mysłała,że ja jestem młodziutka-hahhaha to już wystarczy moich wychwaleń i spadam już na ziemię,,,a na ziemi nic nowego,,30 km zaliczone na rowerze ,,spacerek super nad morzem ,,tylko ze słodziakiem,,,a potem jazda spowrotem i wyprowadziłam mojego słodziaka na inne drogi,,fatalne ale przeżył,,hahha mam dobrą orjentację,,a jak nawet zabłądzimy to nicht zu tragisch,,,:dobrze:

25 minut temu, LACH napisał:

Z podziękowaniami za obronę moich dobrych intencji( w nieco innym wątku)

:cmok:  myślę, że świat jest ciasny i jeszcze będzie dane podrażnić nie tylko oko ale i pogłaskać podniebienie. ;)

Kolacyjka:Screenshot_20180225-182908.thumb.png.26214ac2cb6adc1a0b9efb7827527b4b.png

Na taką bym się załapała,,,ale nic już dzisiaj nie wcisnę,,,chyba ,że pod wieczór,,,dobry wieczór,,chodz u mnie jeszcze jasno jest,,:dobrze:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LACH napisał:

Z podziękowaniami za obronę moich dobrych intencji( w nieco innym wątku)

:cmok:  myślę, że świat jest ciasny i jeszcze będzie dane podrażnić nie tylko oko ale i pogłaskać podniebienie. ;)

Kolacyjka:Screenshot_20180225-182908.thumb.png.26214ac2cb6adc1a0b9efb7827527b4b.png

A ja szukałam Radieschien w tylu marketach i nie znalazłam, więc musiałam się szczypiorkiem ratować....dzięki wielkie za kolację  :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

A ja szukałam Radieschien w tylu marketach i nie znalazłam, więc musiałam się szczypiorkiem ratować....dzięki wielkie za kolację  :cmok:

Tu też nie było, chyba cały tydzień i dopiero w sobotę do Rewe " rzucili

:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...