Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, violka napisał:

Dzieńdoberek :) Melduję , że spotkanie rodzinne zakończone . Babcia zostaje w domciu , więc jeszcze się nie pakuję . Sytuacja jeszcze może ulec zmianie , ponieważ bratanica nie będzie mnie zmieniać , kiedy ja mam wychodne . Będą teraz rozmawiać z niemiecką agencją , która ma mobilne opiekunki ale obawiam się , że nie mają świadomości  ile to kosztuje O.o Więc na obecną chwilę jest ok , a co będzie pozniej ,  czas pokaże . Ja jeszcze kilkanaście godzin bez internetu i mam nadzieję , że jutro  zawita cywilizacja :d

No pięknie się spisałaś,,już jesteśmy ciekawskie jajka zaspokojone,,,do mojej jednej babci przychodzila na 2 godz, pani z caritasu,,to chyba jest darmowe,,pisze ,że darmowe ,,bo rodzina strasznie chytra byla i by centa nie zaplacila za dodatkowe usługi,,,także ,,jak dobrze poszukają to znajdą może za małe pieniądze,,,albo za darmo,,dzięki za meldunek ,,poruczniku @violka:love::oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pojechałam zawieźć mój pit, do US.Jako samotna matka mam zwrot podatku,więc im szybciej,tym lepiej :) Zaparkowałam na parkingu przy głównym skrzyżowaniu,tuż przy US, poszłam,odstałam w kolejce,wracam po pół godzinie i nie wierzę. Mam skasowany cały tylni zderzak. Podszedł do mnie starszy Pan z laseczką i mówi,że widział jak Volkswagen sharan cofał, uderzył,wyszedł sprawdził i odjechał, ale on całego nr rejestracyjnego nie pamięta. Pół dnia przesiedziałam na komendzie,nic nie załatwiłam,a zwrot podatku przeznaczę na naprawę zderzaka :( 

image.png.9aa865c340d12c3175660e772a48c1ac.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agata1008 napisał:

Mam pytanie do Was..

Jak sądzicie, czy dobrym pomysłem byłoby dodanie dodatkowych wątków pod nazwą np.

1."Filmoteka forumowa", gdzie każdy mógłby polecić jakiś ciekawy film (przecież jest tyle możliwości "ściągnięcia" filmów za darmo), 

2."Biblioteka forumowa", gdzie można byłoby polecić książki, do których się wraca i lubi (w dobie e-book*ów i audiobook*ów, przecież nie byłoby z tym żadnego problemu)

Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi:)

Jest taki wątek o filmach...nie pamiętam dokładnie jak się nazywa, ale parę miesięcy temu wkładaliśmy tam nasze propozycje. O książkowym wątku nie słyszałam. Lubisz moderować, to bierz się do dzieła @Agata1008 :cześć3:

47 minut temu, violka napisał:

Dzieńdoberek :) Melduję , że spotkanie rodzinne zakończone . Babcia zostaje w domciu , więc jeszcze się nie pakuję . Sytuacja jeszcze może ulec zmianie , ponieważ bratanica nie będzie mnie zmieniać , kiedy ja mam wychodne . Będą teraz rozmawiać z niemiecką agencją , która ma mobilne opiekunki ale obawiam się , że nie mają świadomości  ile to kosztuje O.o Więc na obecną chwilę jest ok , a co będzie pozniej ,  czas pokaże . Ja jeszcze kilkanaście godzin bez internetu i mam nadzieję , że jutro  zawita cywilizacja :d

@violka....Alleluja :oklaski::hura: A w temacie internetu...jutro jest dopiero środa :smutek:

6 minut temu, Alicja09 napisał:

Ja dziś pojechałam zawieźć mój pit, do US.Jako samotna matka mam zwrot podatku,więc im szybciej,tym lepiej :) Zaparkowałam na parkingu przy głównym skrzyżowaniu,tuż przy US, poszłam,odstałam w kolejce,wracam po pół godzinie i nie wierzę. Mam skasowany cały tylni zderzak. Podszedł do mnie starszy Pan z laseczką i mówi,że widział jak Volkswagen sharan cofał, uderzył,wyszedł sprawdził i odjechał, ale on całego nr rejestracyjnego nie pamięta. Pół dnia przesiedziałam na komendzie,nic nie załatwiłam,a zwrot podatku przeznaczę na naprawę zderzaka :( 

image.png.9aa865c340d12c3175660e772a48c1ac.png

Teżbym tak wyglądała, jakbym zobaczyła to co ty zobaczyłaś :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

@Alicja09, przejedź się tam znów i rozejrzyj czy nie ma kamer na budynkach czy słupach, może miałaś szczęście i jest to gdzieś nagrane ?

Główne skrzyżowanie,dużo danych,ale pan policjant nic ni może obiecać :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alicja09 napisał:

Nie głupi wymyślił powiedzenie " biednemu zawsze wiatr w oczy" 

@Alicja09 to tylko zderzak,,dobrze ,że nikogo nie było przy nim,,dziecka np, którego by też nie zobaczyl,,,pamiętam siebie,,stałam przy otwartym aucie ,,bagażniku,,ale to byly drzwi tylne,,odeszlam na chwilę z tego tyłu na bok,,a za chwilkę auto wpadlo w poślizg i prosto w moje auto i w te drzwi,,tak pomyślałam,a jakbym ja tam stala to by mi nogi ucieło,,,masakra,,auto rozbite ale ja cała byłam i dziękowalam bogu ,że zyję,,,auto to auto ,,naprawi się ,,a Ty głowa do góry,,a tego co uciekł i to zrobił,,spotka jeszcze  diabeł,,:święty:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Bo to nie przestępstwo tylko wykroczenie. Sama jedź zobacz, wiele firm i wspólnot mieszkańców ma własne kamery. Oczywiście kamery miejskie też poszukaj.

 

No oczywiście masz rację,tylko to taki paradoks, płacisz podatki,utrzymujesz panów policjantów i nie tylko ich i na tym się kończy ich rola.Je jestem spokojnym człowiekiem,więc naprawię ten zderzak,ale komu mogło to się przytrafić jak nie mi :) . @Maria Jolanta chyba to już jest przestępstwo,bo naprawa takiego zderzaka to ponad 500zł.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Alicja09 napisał:

No oczywiście masz rację,tylko to taki paradoks, płacisz podatki,utrzymujesz panów policjantów i nie tylko ich i na tym się kończy ich rola.Je jestem spokojnym człowiekiem,więc naprawię ten zderzak,ale komu mogło to się przytrafić jak nie mi :)

Wolałabym się z Tobą  zamienić.  Wierz mi. Jesteś w lepszej sytuacji jak ja. Hm..tylko fakt...jest taki, że fajnie byłoby miec w tym momencie do dyspozycji samochód jakiegoś wstrtnego sąsiada :haha:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Heidi napisał:

Wolałabym się z Tobą  zamienić.  Wierz mi. Jesteś w lepszej sytuacji jak ja. Hm..tylko fakt...jest taki, że fajnie byłoby miec w tym momencie do dyspozycji samochód jakiegoś wstrtnego sąsiada :haha:

:d ja się z Tobą na auto nie zamienię, czym bym córkę do szkoły woziła. Ale na sąsiada,chętnie. Samotny,bogaty,brzydki,z autem.Mogę podać adres.:D

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Jest taki wątek o filmach...nie pamiętam dokładnie jak się nazywa, ale parę miesięcy temu wkładaliśmy tam nasze propozycje. O książkowym wątku nie słyszałam. Lubisz moderować, to bierz się do dzieła @Agata1008 :cześć3:

@violka....Alleluja :oklaski::hura: A w temacie internetu...jutro jest dopiero środa :smutek:

Teżbym tak wyglądała, jakbym zobaczyła to co ty zobaczyłaś :smutek:

A poprosze dodac Barek forumowy  do barku po pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alicja09 napisał:

Główne skrzyżowanie,dużo danych,ale pan policjant nic ni może obiecać :(

 

Obiecywać nie musi tylko za robotę niech się bierze .Ty porób zdjęcia i napraw samochód mam nadzieję,że kontakt i dane tego starszego pana,który był świadkiem masz .Ja też miałam taki przypadek ale na szczęście były kamery i widoczna rejestracja sprawcy a i tak policji zajęło chyba ze 3 miesiące ,żeby ustalić właściciela pojazdu .Facet miał sprawę w sądzie dostał chyba 500zł grzywny i koszta sądowe musiał pokryć .Koszt naprawy był pokryty z jego polisy OC .Bądż dobrej myśli i nie odpuszczaj tym policjantom .Powodzenia .

Dobranoc :) .Dziadek już poszedł spać to ja też idę spać :$.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, INEZ napisał:

Obiecywać nie musi tylko za robotę niech się bierze .Ty porób zdjęcia i napraw samochód mam nadzieję,że kontakt i dane tego starszego pana,który był świadkiem masz .Ja też miałam taki przypadek ale na szczęście były kamery i widoczna rejestracja sprawcy a i tak policji zajęło chyba ze 3 miesiące ,żeby ustalić właściciela pojazdu .Facet miał sprawę w sądzie dostał chyba 500zł grzywny i koszta sądowe musiał pokryć .Koszt naprawy był pokryty z jego polisy OC .Bądż dobrej myśli i nie odpuszczaj tym policjantom .Powodzenia .

Dzięki za dobre słowo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Alicja09 napisał:

Pewnie wątek umarł śmiercią naturalna,mało jest osób,które szukają na forum takich wiadomości. Rozmowa przy kawie,to i owszem,wpadasz wypijasz kawę możesz się wyżalić,poskarżyć ,pośmiać i zapytać o dobry film. 

 

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Bo rozmowy to taki nasz śmietnik trochę. Wszystko można tu znaleźć ale potrzeba straaaasznie dużo czasu. :szydera:

I dlatego warto odkurzać stare wątki, gdzie w jednym miejscu znajdziesz to co potrzeba...np. filmy, muzyka, dowcipy, obiadki i ciasta :cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

@Agata1008 zakładaj jak masz wenę ,,,te tematy -chyba nawet takich nie ma ,,a czy wypali czy nie to żadna strata  nicht zu tragisch:oklaski: do dzieła!! liczą się chęci,,,wiesz przecież ,że jednemu sie podoba film a dugiemu książka,,każdy sobie znajdzie coś dla siebie,,,a ja gnam za muzyką bo tylko ona stawia mnie na nogi,,nie dołuje w wręcz przeciwnie ,,ożywia w przeróżny sposób:love:

Blondi, dziękuję za wsparcie:). W takim razie założę forumową bibliotekę, bo jak napisała Mirelka, wątek filmowy już jest. Może kogoś to zainteresuje...A jeśli nie, to  jak napisałaś, tragedii nie będzie:). Co do muzyki, czuję dokładnie tak samo jak Ty...Dla mnie muzyka, to jak powietrze, którym oddycham:serce:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Jest taki wątek o filmach...nie pamiętam dokładnie jak się nazywa, ale parę miesięcy temu wkładaliśmy tam nasze propozycje. O książkowym wątku nie słyszałam. Lubisz moderować, to bierz się do dzieła @Agata1008 :cześć3:

 

 

Dzięki za wsparcie, tak też zrobię:)

59 minut temu, Mirelka1965 napisał:

@Agata1008 znalazłam wątek..."Filmy-jakie lubicie, jakie polecacie"...zapomniałam,że sama go założyłam :oops: Ale jest :oklaski:

Dzięki. Zaraz tam sobie luknę:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...