Skocz do zawartości

Rekomendowane posty

pracuję koło Bern. andrzej

Andrzeju jesli nie jest tajemnica napisz cos o pracy w szwajcari jako opiekun jak to wyglada czy czeba znac jezyk nieniecki perfekt zeby tam pracowac bo obserwuje i widze ze osoby kture pracuja tam nie chetnie mowia jak jest nie poleca zadnej agencji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość EWA

Bardzo  chciaŁa bym sie coś  dowiedziec o pracy  w Szwajcarii , znam włoski i słabiej niemiecki  czy mam sie z czym tam wybierac 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Dora

Czy są tutaj na forum opiekunki, które pracują w Szwajcarii?

Tak, ja pracuje w Szwajcarii, dokladnie kolo Bazyleii.

Pozdrawiam Dora 

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Dora

Aby pracowac w Szwajcarii trzeba koniecznie dobrze mowic po niemiecku,bez tego ani rusz , widzialam osobiscie jak rodzina do ktorej pzyjechala opiekunka ze slabym niemieckim poprostu z niej zrezygnowala i koszty podrozy musiala pokryc opiekunka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już nie pracuję w Szwajcarii, moją PDP (92 lata) oddała rodzina do domu opieki, ponieważ zdiagnozowano u niej Alzheimera. Przy najbliższej okazji, bardzo chętnie wyjadę do pracy, do Szwajcarii, dlatego, że czułam się tam bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Betty

Witajcie, czy pracujac w Szwajcarii pracowaliscie przez jakies agentury, czy sami znajdowaliscie oferty, jaki jest tam system pracy? wymiana co ile? kilka tyg, czy dluzej, jakie sa tamtejsze rodziny? napiszcie cos... No i stawki, czy prawda sa te opisywane w internecie, ze 2 razy wyzsze niz w Austrii?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 19.11.2015 at 20:05, Gość Dora napisał:

Aby pracowac w Szwajcarii trzeba koniecznie dobrze mowic po niemiecku,bez tego ani rusz , widzialam osobiscie jak rodzina do ktorej pzyjechala opiekunka ze slabym niemieckim poprostu z niej zrezygnowala i koszty podrozy musiala pokryc opiekunka.

moja droga tak jest i w Niemczech ,nie patrz tylko przez pryzmat własnego podwórka.Jednym zalezy na tym innym nie ,tak jest wszedzie-pozdrawiam:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Betty
10 minut temu, adamos1 napisał:

moja droga tak jest i w Niemczech ,nie patrz tylko przez pryzmat własnego podwórka.Jednym zalezy na tym innym nie ,tak jest wszedzie-pozdrawiam:)

powiem w nawiązaniu do wypowiedzi Adama, ze we Wiedniu spotkalam sie z roznym podejsciem, tu gdzie jestem rodzina mowi tylko w Wienerisch, jest to typowy dialekt charakterystyczny tylko dla Wiednia.... Nie dosc, ze inny akcent, mowa w stylu kluski w ustach i oni oczekiwali, ze wszyscy beda ich rozumiec... To jest juz takie typowe, ze ktos woli sie wkurzac i nie dogadac, zamiast przejsc na Hochdeutsch, jak mowia tu o niemieckim takim z wyzszej polki.... Natomiast sa tez ludzie, ktorzy tak bardzo chca sie dogadac i miec dobre relacje z opiekunka, ze potrafia przejsc na angielski... wszystko to zalezy od rodziny, jedni beda trzymac nawet bardzo slabo komunikujaca sie opiekunke, bo jest czula dla matki, a inni beda stroic fochy, ze ktos nie mowi dialektem... 

Dokladnie tak, jak napisal Adam

• Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a kto im obcina języki ,kurcze nie słyszałem,mamy XXI w  i takie rzeczy  ha ha

• Zgadzam się 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
34 minut temu, adamos1 napisał:

a kto im obcina języki ,kurcze nie słyszałem,mamy XXI w  i takie rzeczy  ha ha

warait jestes! spac idz, a nie na fb siedzisz i tu tez :) juz po 1-szej w nocy :) a pozniej od rana bedziesz znow wrzeszczal: rano wstac, koniom wody dac :) glupawka mnie nocna bierze....

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a tutaj jest interesujący i życzliwie zrobiony reportaż

o pracy polskich opiekunek w Szwajcarii. Nie jest to reklama, ale reportaż o życiu opiekunek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie ogłoszenie do Szwajcarii, tylko ten j. rumuński??

Chyba im chodzi o romansz.

Pflegehilfe Schweiz AG S.A. poszukuje osób na stanowisko:

Opiekunka do Pana

Wynagrodzenie: 2250 CHF, szwajcarska umowa o pracę
Miejsce: Kanton Szwyz, Szwajcaria
Długość kontraktu: 1 miesiąc z możliwością przedłużenia  
Termin: 01.02.2018

Opis zlecenia

Do opieki jest Senior, 84 lata z demencja. Cierpi na inkontynencję. Porusza się z pomocą rolatorka. Senior mieszka sam, wymaga pomocy w czynnościach dnia codziennego, ubieraniu, rozbieraniu i toalecie. Jest towarzyski, lubi grać w karty i oglądać programy przyrodnicze w telewizji.

Informacje o Seniorze

Imię: Henri Eric
Waga: 90 kg
Wzrost: 170 cm

Schorzenia

• Inkontynencja 
Demencja
Problemy z chodzeniem

Miejsce zamieszkania oraz dodatkowy opis oferty

• Don (Bauernhaus)
• Telefon
• Internet
• Konieczna znajomość j. Niemieckiego oraz Rumuńskiego 

Podstawowe obowiązki opiekunki

• pomoc w codziennych czynnościach higienicznych i myciu
• pomoc przy poruszaniu się – rolator
• pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
• prowadzenie domu (robienie zakupów, gotowanie, pranie, prasowanie, sprzątanie)
• jazda samochodem 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie będe cytowała, mysle, że to oferta nie za bardzo . Jeśli trzeba znac język rumuński to pewnie senior ma korzonek :) rumuński.  Ja bym nie pojechała. A pracowałam w Szwajcarii i to dość długo. Gdyby nie stawka jaką obecnie mam w Niemczech pewnie jechałabym do CH . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wejdź na Oferty pracy w Niemczech dla opiekunek  na naszym portalu, masz też tam ogłoszenia szwajcarskiej firmy  

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się