Skocz do zawartości

telefonowanie z niemiec


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Cofamy się :( Ja mam Orange i wiem, że będzie to samo :smutek::sos:

Już jest i w Orange i we wszystkich sieciach! >:( Z tym, że chyba w T-Mobile jest 3 miesięczny okres "rozliczeniowy".Napiszę, jak dzisiaj dostanę nową umowę z T-Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marianek napisał:

Już jest i w Orange i we wszystkich sieciach! >:( Z tym, że chyba w T-Mobile jest 3 miesięczny okres "rozliczeniowy".Napiszę, jak dzisiaj dostanę nową umowę z T-Mobile.

:smutek:Jak podpisywałam umowę w październiku, to zapewniano mnie, że wystarczy logować się co dwa miesiące do polskiej stacji bazowej...a teraz? Jedną ręką dali, a drugą więcej zajumali...>:( Pozostaje Watsapp i Messenger na komórki, ale co ze stacjonarnymi? Oj będziemy znowu płakać i płacić :sos: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, erika napisał:

23-01-2018/  skopiowane                                                                                                                                Przypomnijmy - w połowie 2017 roku Play zniósł opłaty roamingowe na terenie Unii Europejskiej, co spotkało się oczywiście ze sporym zadowoleniem ze strony klientów sieci. Jednak już kilka miesięcy później Play, w towarzystwie sporej grupy innych operatorów, zmienił zdanie i tłumacząc się zbyt dużym obciążeniem finansowym poprosił Urząd Komunikacji Elektronicznej o przywrócenie opłat w roamingu na terenie UE. Dziś UKE wydał decyzję w sprawie tamtego wniosku.

Urząd zgodził się z argumentami Playa - Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję pozwalającą Play na stosowanie dodatkowych opłat roamingowych na terenie UE. Co ważne, wydając swoje oświadczenie UKE jednocześnie ustalił maksymalne kwoty brutto, które Play może zastosować w cenniku tej usługi:

0,06 zł/min. połączenia wychodzącego

0,03 zł/min. połączenia przychodzącego

0,01 zł za wysłanie SMS-a

0,12 zł za wysłanie MMS-a

0,12 zł za 1MB danych wymienionych w internecie

Warto podkreślić, że decyzja UKE nie nakłada na dostawców obowiązku wprowadzenia dodatkowych opłat, a jedynie umożliwia. Warto też dodać, jak czytamy na blogu Play, że firma już wcześniej miała możliwość doliczania opłat za roaming pod trzema warunkami naruszajacymi politykę uczciwego korzystania (tzw. Fair Usage Policy):

Gdy w okresie co najmniej 4 miesięcy dana karta SIM/USIM była zalogowana do sieci partnerów roamingowych w Unii Europejskiej przez ponad połowę tego okresu i użycie usług w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskiej było większe niż na terytorium Polski. Play daje wtedy dwa tygodnie na zmianę tego schematu korzystania z usługi

Za korzystanie z wielu kart SIM/USIM albo długiej nieaktywności takiej karty użytkowanej głównie lub wyłącznie w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskie

Gdy Karty SIM/USIM były przedmiotem zorganizowanej odsprzedaży na rzecz osób niezamieszkałych w Polsce w oraz nieposiadających z nią stałych powiązań, wiążących się z częstą obecnością na jej terytorium przez dłuższy czas w celu umożliwienia korzystania z usług w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskiej do celów innych niż okresowe podróże poza Polską

Co ciekawe, UKE nie podał uzasadnienia swojej decyzji, musimy też jeszcze poczekać na oficjalne stanowisko Playa. Rzecznik prasowy operatora stwierdził że zostanie ono udostępnione już niedługo, na razie pozostają nam zatem domysły co do najnowszych ruchów Playa zwiazanych z opłatą za roaming wynikających z powyższej decyzji UKE.

Mnie już to spotkało,,,teraz zobaczę co będa naliczac,,jestem od 4 msc poza Pl,,,piszą mi sms-y a ja je olewam , bo nie mam zamiaru się stresowac,,,co mam wrocic do kraju i dzwonic z Pl,,,głupole i tyle,,trudno,,co będzie  to będzie,,a ja jestem w Orange,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam w T mobile i co pewien czas straszą ,że korzystam niezgodnie z polityką uczciwego klienta i będą naliczać.Płacę grosze,więc nawet podwójne naliczanie to też niewielki koszt.No niestety za krótko przebywam w Polsce.Tylko u mnie to o internet mobilny chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Dostałam od nich SMS i zaczynają naliczać opłaty roamingowe 16 gr za połączenia wychodzące i 4 gr za przychodzące. 

ja mam naliczane tak:   5 gr za minutę połączenia wykonanego, 2 gr za minutę połączenia odebranego, 1 gr za wysłany sms. 

   https://tvn24bis.pl/pieniadze,79/orange-wprowadza-dodatkowe-oplaty-w-roamingu-dla-klientow-prepaid,838398.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, erika napisał:

ja mam naliczane tak:   5 gr za minutę połączenia wykonanego, 2 gr za minutę połączenia odebranego, 1 gr za wysłany sms. 

   https://tvn24bis.pl/pieniadze,79/orange-wprowadza-dodatkowe-oplaty-w-roamingu-dla-klientow-prepaid,838398.html

Jestem w Polsce kilka, kilkanaście dni więc włączyli mi roaming bo za często jestem za granicą. Zobacz na stronie Orange. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie :) Zastanawiam się nad kartą pre paid w DE, albo jakąś formą umowy, którą można bez problemu wypowiedzieć w krótkim terminie, np. 30 dni interesują mnie rozmowy, sms i internet.

Znalazłam coś takiego: https://www.handykarten-check.de/prepaid-allnet-flat

Będę wdzięczna za wszelkie dodatkowe sugestie i uwagi.

Edytowane przez zuziam
uzupełnienie posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...