Skocz do zawartości

Internet w Niemczech


Gość Zośka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę za tydzień na ofertę, ale dowiedziałam się, że nie będę miała tam Internetu. Powiedzcie mi czy istnieje jakaś inna możliwość? Czy ja mogę założyć Internet sama u seniora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zośka, widziałam w Lidlu takie urządzenia, co wkłada się do laptopa. I to trzeba aktywować i ładować jak telefon na kartę, ale nie wiem jak to się aktywuje, bo miałam takie szczęście, że na każdej ofercie był internet. Może ktoś jest bardziej obeznany to Ci pomoże. Ale w każdym razie jest coś takiego co mogłabyś sobie sama założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na jednej z ofert miałam właśnie taki Internet z Aldika. Rodzinka zakładała i aktywowała. Chodził całkiem poprawnie przez pół miesiąca, ale w pewnym momencie na tyle zwalniał, że nie dało się porozmawiać przez Skype. Musiałam już później tylko pisać :(. Nie wiem może jakiś limit wykorzystywałam czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ten internet ma jeszcze jakieś ograniczenia...

Pani w rekrutacji powiedziała mi, że rodzinka jest na etapie zakładania internetu, bo ja jestem u nich pierwszą opiekunką, ale nie wiem ile to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój K. ma taki Internet z Lidla i płaci za niego ok. 10 euro na miesiąc. Aktywował go przez Internet. Tylko samo to urządzenie kosztuje ok. 50 euro. Więc wcale nie tak mało.

Zośka, ale jak rodzinka zakłada internet to nie ma co się przejmować. Jak będziesz na miejscu to zapytasz ile jeszcze to załatwianie będzie trwało i czy możesz mieć jakiś internet zastępczy. A może rodzinka akurat ma takie urządzenie i doładowany internet i ci udostępni? W końcu każdej z nas należy się kontakt z rodziną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dziewczyny ,nie wyobrażam sobie być w DE na ofercie i nie mieć internetu-pierwsze to musi być internet-to jest przecież kontakt z całym swiatem,,,,to jest nasze okno na swiat,,,
-----absolutnie się z tym zgadzam...tylko szkoda ,że Agencje w tym nie przodują w uświadamianiu rodzin ,że opiekunowie to nie niewolnicy a ludzie z cywilizowanego Państwa ...bo taka jest świadomość u niektórych rodzin niemieckich ,że opiekun to jest tylko do roboty do opiekowania się a nie do surfowania po internecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawsze ze sobą USB stick z Aldi za 16 € śmigam cały miesiąc. Teraz rodzina niby już dzwoniła i się przymierza założyć łącze internetowe w domu...wiecie,jakie jest tłumaczenie ? - osobie po 80 czy 90 internet nie jest potrzebny :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

są różne sieci ,musisz się najpierw zorientować,która będzie Ci najlepiej odbierać--musisz popytać  i dopiero sobie kupisz starterówke a potem będziesz tylko doładowywać..  ale,tel+internet w telekom kosztuje około 35 euro   i to powinni załatwić gospodarze teraz internet to podstawa.-łaski nie robią.  telefon mam na myśli stacjonarny.--powodzenia.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość niemieckiekarty

Witam

podejmę współpracę z osobami wyjeżdżającymi do pracy w Niemczech.

Mam do zaoferowania karty z internetem 5gB po atrakcyjnej cenie- 10 euro.

Zależy mi na kontaktach z osobami zainteresowanymi zakupem większej ilości kart.

Ich cena rynkowa to 20 euro, w związku z czym zysk w wysokości 10 Euro na sprzedaży jednej karty

należy do osoby zainteresowanej współpracą.

kontakt: [email protected]

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No !!!mój private internet z Pl, jak nie miałam tutaj neta przez 3dni,to pociągnął trochę z konta,a 100zl,za 300mb,ale trudno  miec kontakt ze swiatem jest nawet wart tej stòwki,a ile rozmów nabiłam tym razem,rozchulałam się równo .dla mnie przydalaby się taka karta  za10 euro,ale czy to nie jakieś przekręty?

:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...