Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Blondi napisał:

Oczywiście ,że u mnie dzisiaj na obiad kurczak-pieczony ,,,niech te kury dzisiaj  rządza wszędzie,,,jak od rana szaleją,,,:hahaha:

nawet niech posiedzą sobie w piekarniku-hahha

U mnie tez dzis tez kurczak pieczony, do tego razem z Cheri bedziemy smazyc cukinie panierowana i jak zwykle bagietka plus wino,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adamos1 napisał:

a tą cukinie jak panierujesz?

To danie jest tez popularne w Polsce i w De. Zwykle to byla cukinia albo kabaczek pokrojone w plastry i panierowane jak np schabowy klasyczny,. tu mam robic to z Cheri,  ma byc obrane z tej zielonej skory i pokrojone w gruba kostke, potem tylko w mace i na masle  koniecznie smazyc, do tego przyprawy to juz wlasnie ona wie najlepiej jakie , a i jeszcze wczesniej trzeba ten srodek wydrazyc , mysle, ze bedzie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę Wam powiedzieć co ja dzisiaj pitrasiłam,,,a więc miałam wolną rękę co na obiad zrobić i poszlam do zamrażarki i wyciągnęłam mięso -plastry karkówki na tacce,patrzę na wagę -prawie kilogram ,ale nic -odmroziłam a tam 3 plastry -duże 3 plastry karkówki ,,,myślę sobie ,teraz pojemy ,,kilogram mięsa na jeden obiad dla 3 osób-hahahaha  ,dobrze ,że mądrala nie widział wagi ,bo by może kazał mi te mięso na 2 obiady zrobić,,,ale tak poddusiłam -upiekłam z cebulką,że mięso sie rozpływało w gębusi,,,duży nie duży ale tak dobry ,że wszyscy dali radę zjeśc,,,

no nie wiem ,czy jutro też będę miała wolną rękę bo znowu przytargam pół świni i będę dla 3 osób pitrasić-hahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wczorajszym kotlecie dzisiaj ryba była i bardzo dobrze ,i jutro też może być ryba ,,,bo lubię wszystkie ryby,,,zresztą w domu mamy same filety,,,,,zupę bym zjadła taką ze świeżych grzybków -czuje ten zapach grzybków, ale tutaj zupek nie jedzą ,tylko zupki gęstwinki ze stojącą łyżeczką -hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa jarzynowa (kalafior,brokuł,brukselka,marchew,ziemniak,kawałek ugotowanej piersi z kurczaka) i zblenderowana i posypana akurat świeżutkim koperkiem.To menu dziadka,ale i moje,haha,teraz chcę diety,jaką stosuje Blondi i robić brzuszki ,jak emma.Pozdrawiam Was dziewczyny.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Flądra ,flądra na obiadek i ziemniaczki i będę się czuła jak nad Bałtykiem-hahahha 

nie całkiem!,są zapachy ale nie ma tej atmosfery nadbałtyckiej,,,i tych zapachów ze smażalni-Smacznego ! Nie obżerać się tylko! 

 

Jak to w piatek Frische Fische. Zapachy ze smazalni nad Baltykiem bardzo apetyczne, , zapachu smazonej ryby w kuchni nie lubie, ale rybke smazona bardzo chetnie jem .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo ryb, ja jak tylko przyjechałam tutaj , powiedziano: rodzina i pdp żadych ryb! a więc pewnego dnia pytam rodziny dlaczego ? pdp od kilku lat tak sobie "ubzdurała"  a więc ja jak robię rybkę : to tez jej podaję hm jakoś tam z kartofelkiem zamieszam albo z ważywami :) i nic się nie dzieje z pdp złego:( z tego co mi pdp ciagle opowiada.Tak czasem trzeba trochę "oszukać " pdp a szczególnie tych z demencją:love:

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić -gotowałam rosół z wołowiny i kurczaka-hurra ,,prawdziwe świeże warzywa i ten zapach w kuchni ,który kocham,,,wreszcie zrobiłam dzisiaj po swojemu,,ma być zdrowo i dietetycznie to było,,mięsko gotowane  i rosołek z makaronem,,,,najpierw zakupy zrobiłam a potem kuchnia,,przejedzona nie jestem,,jutro też zupa -ale jaka? pogonią mnie z tej kuchni jak im steków nie nasmażę:hahaha: moi dziadkowie to smażone i pieczone i tak na okrągło,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nic wyszukanego ... zupka warzywna z małymi pulpecikami ze świeżego mielonego, a jutro sam nie wiem, albo sznycelek ze świnki albo z indyka z ziemniakami i mizerią  . Dziadek, jak wielu moich poprzednich pdp, uwielbia ziemniaki, ze słów synowej tak wynika, bo i tak co dziadkowi zrobię,to ze smakiem wcina..

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podsmażyłam udko kurczaka i udusiłam. Do tego puree, ponieważ pdp lubi i sałata. Jutro zupa, ponieważ goście na ciasto przyjeżdżają, więc pdp mało je. Wczesniej wcale nie jadła obiadu i nawet opiekunkom zabraniała, ale przekonałam ją do zupy.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, erika napisał:

U mnie dzisiaj dzisiaj gulasz wieprzowy ,kasza gryczana biała plus ogórek korniszony:) 

Jest to danie typowo polskie-kocham te danie ,,lubię kasze gryczaną,,,nigdy jeszcze takiego dania nie jadłam w DE,,,a w Polsce często,,z różną kaszą,,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

Jest to danie typowo polskie-kocham te danie ,,lubię kasze gryczaną,,,nigdy jeszcze takiego dania nie jadłam w DE,,,a w Polsce często,,z różną kaszą,,,:)

@Blondi u mnie jest duży plus,że co chcę to ugotuję:) czasami pytam pdp co ugotować , kupić , upiec .. nie dowiem się:) wiem od córki co moja pdp wcześniej jadła. Wczoraj smażyłam kotlety mielone, ja daję dużo czosnku i majeranku Córka przyjechała kosić trawę, spróbowała i bardzo jej smakowały:) zapytała czy może wziąć dla męża:) Oni raczej bardzo mało jedzą mięsa i z tego co wiem moja pani też zdrowo się odżywiała i uprawiała duzo sportu:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dziś otworzyć jedną puszkę Linsen-Eintopf z kiełbaską, bo poprzednik zakupił 4 puszki , ale nie zdążył ich zjeść. Nie wiem, czy nie umiał gotować, czy szczyt lenistwa ? Osobiście preferuję świeże zupy ze świeżych składników. Tego gotowca , aczkolwiek smacznego, potraktuje świeżymi ziołami i gut. Wszystkim życzę smacznego obiadku w swoich kuchniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...