Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:p

3 godziny temu, abc'21 napisał:

Pojem i wybyczę się na proszonym ( owłasnym wikcie :szydera:""").

Na zdrowie :tak2:ja bardzo lubię jeść a jak mi już pod nos podstawią to jestem w 7 niebie i nigdy nie wybrzydzam

Edytowane przez Funny
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abc'21 napisał:

Ile cukru wsypałaś?

Łyżeczkę małą ,szczyptę soli 2 jajka 2 szkl mąki 2 szkl mleka pół szkl wody . Masz inny przepis dawaj ciasto było rzadsze niż np.budyń Już sama nie wiem patelnia zła czy co? ....jak 2 musiałam wywalić to potem już było dobrze nawet mogłam podrzucić może zła temp.na  początku ,..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A na dziś wieczór warzywa na parze cukinia i papryki a jak już ugotowane i przestudzone to dodaję oliwki zielone + korniszony+ cebulka + trochę boczku wędzonego , można też bez boczku ,pieprz ,sól i  Sauerrahm jeśli ktoś nie chce tak to oliwa z oliwek pychota lekko u smacznie .

IMG_20210516_190048038.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Funny ja też dzisiaj miałam szparagi .Do tej pory robiłam z ziemnuakami i jajkem (do szparagów masełko albo sos holenderski ).ostatnio zapomniałam kupič ziemnaków i zrobiłam zawinięte  v szynkę i obtoczyłam to w cieście naleśnikowym .W pół godzinki obiad miałam .Z klopsami jejecznymi jeszcze nie robiłam ale zjadłabym takie pulpeciki ziemniaczane albo jajeczno -ziemniaczane .Ślinka mi pociekła .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

@Funny ja też dzisiaj miałam szparagi .Do tej pory robiłam z ziemnuakami i jajkem (do szparagów masełko albo sos holenderski ).ostatnio zapomniałam kupič ziemnaków i zrobiłam zawinięte  v szynkę i obtoczyłam to w cieście naleśnikowym .W pół godzinki obiad miałam .Z klopsami jejecznymi jeszcze nie robiłam ale zjadłabym takie pulpeciki ziemniaczane albo jajeczno -ziemniaczane .Ślinka mi pociekła .

@INEZja tu mam przeprawę bo on nie wszystko może jeść z przyprawami muszę uważać owoców wcale tylko dla siebie kupuję ale jabłecznik tak a warzywa tylko na parze i z tego sałatki robię ale próbuje polskiego jedzenia tylko z umiarem soku prawie wcale .Dobre mięsa tylko Edeka albo Norma nie ma że Lidl ,Aldi .Co ciekawe mam ok 2 kg mniej ale dobrze się czuje bo nie mam brzucha mało ziemniaków i wcale białego pieczywa ale ciacho to tak Tu 4 razy w tyg.szparagi z boczkiem z białą kiełbasą... z moimi klopsami w sałatce też .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Funny  w naszej pracy ciągle czekają na nas nowe wyzwania .W temacie kulinarnym też ,ale może to u dobrze bo takie ograniczenia i upodobania róznorodne naszych pdp powodują ,że musimy główkować i dzięki temu uczymy się nowych rzeczy a w efekcie rozwijamy się kulinarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy szparagi to i ja dziś zrobiłam w sosie, ale wspomnę iż  pierwszy raz robiłam piersi w cieście naleśnikowym mrrrr paluszki lizać, mięsko soczyste ciasto delikatne ... a tylko dlatego że nie było bułki tartej i chyba dobrze się stało bo będę teraz właśnie w cieście robić Polecam

 

IMG_20210523_115846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...