Skocz do zawartości

Zwrot PIT


Gość Neli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam z pitu zwrot, ale w statusie jest zapis, że zwrot jest przekazany na zajęcia wierzytelności lub innemu odbiorcy.

Nie mam żadnych zaległych opłat, mandatów i komorników itd.   O co może chodzić? Człowiek czeka na gotówkę a tu takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Neli napisał:

Witajcie. Mam z pitu zwrot, ale w statusie jest zapis, że zwrot jest przekazany na zajęcia wierzytelności lub innemu odbiorcy.

Nie mam żadnych zaległych opłat, mandatów i komorników itd.   O co może chodzić? Człowiek czeka na gotówkę a tu takie kwiatki.

Kontakt z urzędem skarbowym, KAS:  22 330 03 30 (z telefonów komórkowych), 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych), +48 22 330 03 30 (z zagranicy).
Najskuteczniejszym sposobem na sprawdzenie, czy komornik zajął zwrot z podatku, jest kontakt z urzędem skarbowym. Niekiedy wystarczy jedynie telefon do organu Krajowej Administracji Skarbowej, podanie swoich danych personalnych i możesz otrzymać informację o tym, czy na przysługującym tobie zwrocie z podatku ciąży blokada komornicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłam do swojego urzędu i tak podatek został przekazany komornikowi, który zapomniał powiadomić od 2 lat urząd że zaległość została spłacona. Ani me ani ce. Rozumie pani taki błąd systemu co się zdarza pewnie i pani. Nie ma na nich żadnego bata, ale jak on zajmował konto to raz dwa i po sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Biała
W dniu 8.05.2023 o 18:19, Outlaws napisał:

Grunt że będzie zwrot

Na to liczą, że odpuszczamy. Jakby komornik zapłaciłby karę to następnym razie dwa razy by sprawdził, ale co z tego jak nic zrobić nie możemy tzn. możesz złożyć skargę na czynności komornicze, ale nie wiem czy po naprawieniu błędu coś mu za to grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2023 o 18:16, Outlaws napisał:

Jasia, musisz zalogować się:

e-Urząd Skarbowy-> Twój e-Pit-> Zwrot Podatków i masz wszystko jasno jak na patelence 👌

ja tego nie mam w zakładce Twój e-Pit tylko w menu po lewej stronie kilka pozycji pod Twój e-Pit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 21:07, Gość Neli napisał:

No to teraz poczekam, bo na dzień dzisiejszy US nadal nic nie wie. więc przez błąd komornika będę czekała kilka tygodni. Brak słów na tych ludzi.

Dziękuję Wam wszystkim.

Przynajmniej się wyjaśniło a tak to by pani czekała jeszcze miesiąc lub dwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 21:07, Gość Neli napisał:

No to teraz poczekam, bo na dzień dzisiejszy US nadal nic nie wie. więc przez błąd komornika będę czekała kilka tygodni. Brak słów na tych ludzi.

Musisz sama dzwonić do komornika i skarbówki i pilnować bo poczekasz nie tygodnie, ale miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Dzidka napisał:

Musisz sama dzwonić do komornika i skarbówki i pilnować bo poczekasz nie tygodnie, ale miesiące.

Dokładnie tak jest bo komornik twierdzi, że zwrócił już pieniądze do US i wysłał pismo 24 kwietnia a dzisiaj US nadal twierdzi, że nic nie dostał i trzeba czekać czyli kasę dostałabym gdyby nie to ponad 3 tygodnie temu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.05.2023 o 09:54, Gość Dzidka napisał(a):

Musisz sama dzwonić do komornika i skarbówki i pilnować bo poczekasz nie tygodnie, ale miesiące.

Po miesiącu kłótni z komornikiem i us dostałam zwrot i to koniec bo tym urzędnikom nic zrobić się nie da. Oni nam się śmieją w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...