Skocz do zawartości

Marihuana...legalizować?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie tak, chociaż sam nie pale, a to z kilku prostych powodów....

Likwidacja czarnego rynku ->Konkurencyjność->Drastyczny spadek cen (uprawa marihuany byłaby tak opłacalna jak uprawa agrestów czy truskawek)->Spadek sprzedaży (nie byłby to "szpan" gdyż można by to było pozyskać legalnie i to za grosze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie, nie, NIE! W Holandii zrobili to samo i co? Liczba ćpunów zmalała... Czemu? Bo zaćpali się na śmierć!

Trzeba pamiętać, że Marihuana jest "wstępnym" narkotykiem, po którym zaczynają się eksperymenty z tymi mocniejszymi.

Nie, nie i jeszcze raz NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Nie wydaje mi się aby był to dobry pomysł ale nie zmienia to faktu że i tak jest to dostępne a legalizacja sprawiła by że miało by się może nad tym większą kontrolę. Ale mnie się nie podoba żeby upalone dzieciaki goniły po ulicach za słoniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ryje banie , lepiej żeby tego nie robili w naszym kraju :!:

racja, co innego gdyby w Europie było to powszednie ale jeśli największe i najnormalniejsze kraje tego nie zrobiły to chyba nie ma co liczyć na pozytywne skutki legalizowania, nie wspominając i zaćpanych dresach piorących wszystkich dla picu... to będzie jak lawina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rownież uważam , ze legalizacja ukrócilaby produkcję syfu, mam tu na mysli towar byle jaki. Pozatym uregulowalby się rynek, fiskus by skorzystał , a jaracze byliby bardziej bezpieczni . Być moze Holandia to dobry przyklad .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy piszecie -- nie macie pojęcia jaki wpływ ma to świństwo na człowieka po kilku latach palenia . witaminka lepsza niż to cholerstwo :razz:

a z chłamem na rynku nie wygra sie --oj kiedyś było niezłe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Holandii to rzeczywiście eksperyment do końca nie powiodł się , poniewaz część zwlaszcza mlodych ludzi nie stroni od twardych narkotykow(kokaina) .

Miałam na mysli pisząc -legalizowac to , ze marihuana podobnie zreszta jak alkohol i papierosy(trucizny a zalegalizowane) takze uzależnia ... i gdyby tak się stalo to

-akcyza przynioslaby zyski dla państwa, marihuanę kupowaloby się legalnie , czyli czysta bez domieszki ,która powoduje jeszcze większe uzależnienie i szkodliwość .Dilerzy w pogoni za zyskami przescigaja sie w pomysłach i to nie oni trafiaja za kratki a narkomani. A tych trzeba leczyć. Dla madrych ludzi nie grozi zadne niebezpieczeństwo . Uwazam , ze mlodzież nieletnia tak jak palenie papierosow oraz picie alkoholu powinna mieć zakaz dostępu do marihuany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zal jamajka czy widziałaś ludzi jak sie zachowują po zielonym ,nie są agresywni więcej jest przypadków ludzi którzy niszczyli ,bili ,zabijali po alkoholu a jednak ten jest legalny dla mnie zielone jest na takim samym poziomie co papieros czy piwo ... to jest normalna używka ,z tym ze trawka działa na układ nerwowy i osłabia go wiec nie radzę aby ktoś miał jakie zapędy do niszczenia bądź innych tym podobnych zachowań, jak dla mnie powinna być zalegalizowana poza tym powinny być wyznaczone sklepy i powinno być dozwolone -oczywiście od lat 18 i nie ma przebacz ...chociaż wydaje mi się że i tak by starsi sprzedawali młodszym ale w sumie mi to by nie przeszkadzało, moim zdaniem nie powinny na tym forum wypowiadać się osoby które nie paliły lub nie wiedzą nic na temat trawki i nie mówię tu o mediach ... pozdro dla wszystkich którzy są za zalegalizowaniem zielonego i którzy doceniają jego moc ... :grin:

Jedno słowo do autora tego postu :

na forum mają prawo i mogą wypowiadać się wszyscy ci którzy mają na to ochotę.

Poprawiłam twoje błędy starając się utrzymać treść i formę twojej wypowiedzi.

Przepraszam, ale musiałam je poprawić ze względu na nieprzejrzystość twojej wypowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni wolą zielone a jeszcze inni coś twardszego

co wiary po trawie widziałem jak grupa młodzieży spalona niszczyła ławki na przystanku

odwala im po tym a jak tu jeszcze wlać se w gardło trochę procentu

mieszanka wybuchowa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem w 100% zwolennikiem legalizacji marihuany. a oto moje argumenty:

1). Marihuana i tak jest dostępna praktycznie dla każdego bez większych problemów, po legalizacji przynajmniej zyski ze sprzedaży zamiast mafii zgarniałoby państwo

2). Mielibyśmy pewność że kupowane "ziółko" jest czyste i dobrej jakości

3). Marihuana jest pod pewnym względem bezpieczną używką, zazwyczaj rozwesela i uspokaja. Występowanie wzmożonej agresji po spaleniu jest bardzo żadkie i zazwyczaj towarzyszą temu bardziej złożone okoliczności. Słyszy się czasem, że agresywna najarana młodzież niszczy różne rzeczy, ale tak naprawde to oni są przede wszystkim spici, a fakt, że przy okazji picia spalili małą ilość trawki (gdyby spalili dużo to pewnie siedzieli by na tyłkach i nic nie robili;) ) nie oznacza, że to właśnie trawka wywołała u nich tą agresje!

4). Nie jest to używka rujnująca życie lub zdrowie. Faktycznie może niszczy płuca bardziej niż papierosy ale należy pamiętać, że przeciętny palacz trawki palący codziennie spala średnio 2 skręty/dzień, a papierosów pali sie ok 15-20/dzień. Przyrównam ją jeszcze do alkoholu. Myśle, że każdy wie co potrawi zrobić alkohol z człowiekiem pijącym codziennie przez rok. Znam bardzo wiele osób w różnych grupach wiekowych (nawet osoby mające ponad 60lat), które palą marihuane codziennie od ponad roku i ani jedna z tych osób źle nie skączyła. Znam wielu byłych studentów, którym palenie marihuany w okresie studiów nie przeszkodziła w ich ukończeniu czesto z bardzo dobrymi wynikami (poza wyjątkami gdzie ktoś trafił za kratki, bo policja znalazła u niego skręta)

5). Areszty nie były by przepełnione ludźmi, którzy chcieli sobie zaplalić (a każdy z nas płacących podatki musi ich tam utrzymywać). Nie zdażało by się już, że policja bije zatrzymanego w celu wydobycia informacji ( niestety, podobno żyjemy w państwie prawa, a takie sytuacje to norma!)

6). Mówi się często, że marihuana jest wstępem do twardszych narkotyków. Całkowicie się z tym nie zgadzam! Ponadto uważam, że po wkręceniu się w palenie raczej nie ma się ochoty brać nic twardszego. Już prędzej po alkoholu występują skłonności do próbowania nowych używek!

Pozdrawiam

GanjaMan;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiem co chce przekazac

no wlasssssssssnie hahaha xD kozaki się wypowiadają a nawet nie potrafią bez błędu napisać marihuana buahahaha xD czemu jesteście tacy przeciwni?? może marichuana i marihuana to dwie różne rzeczy,hm?dlatego cala afera:)

powiem krótko,żal cokolwiek gadać z ludźmi,którzy nigdy w życiu nie mieli z tym do czynienia,NIC NIE WIEDZA, a cwaniaczą.Jak tak się czyta te wypowiedzi to naprawdę można dojść do wniosku,ze Polacy to baaardzo cofnięty i zblokowany kraj:) Był ktoś z was (z tych na NIE) np. właśnie w Holandii??Widział jak tam jest?Czy naoglądał się w telewizorku bzdury? Bardziej normalnego kraju nie widziałam!

Wszyscy spokojni,zero konfliktów,bójek,wszystko na luzie,jak ktoś ma ochotę to idzie sobie do kofa i kupuje...nie ma złodziejstwa,młodzież nie pali,ponieważ można nabyć marysie od 18 roku życia,chociaż pełnoletność na alko i szlugeski ma się już w wieku lat 16.Siedziałam tam 3 miesiące,nie widziałam nikogo na maksa naćpanego albo tym bardziej pijanego,jak wjechałam do Polski od razu sie przeraziłam,biegającą bandą dzieciaków i nie tylko,kupa troli,brus i smród....żałosny widok...

już nie będę rzucać argumentami bo wszystko zostało powiedziane na temat np korzyści materialnych..zmniejszyła by się przestępczość,nikt by tak nie gonił za kasą na to,przez co nie było by złodziejstwa,może policja zajęła by się wreszcie czymś sensownym a nie uganianiem sie za człowiekiem który ma przy sobie grama i ma ochotę zapalić..ale nie może...bo jak go złapią to ma zawiasy-CHORY KRAJ NA MAKSA!

Polacy są żałośni,cały rząd i wszystko naokoło! Ludzie obudźcie cię ! Może wyjedźcie gdzieś,zobaczcie jak jest na świecie,co?Inaczej wtedy będziecie śpiewać.....a nie siedzicie w tych blokowiskach,naoglądacie się głupot ,a tak naprawdę nie wiecie nic!!!zero!!ale widać taką żałosną mentalność człowieka,czytać się nie da niektórych wypowiedzi bo aż sie nóż w kieszeni otwiera;/

i koniec,szkoda słów i nerwów,jak wiadomo Polacy niestety jako naród strasznie zblokowany dalej będzie żył w nieświadomości pod każdym względem,nie chodzi tu tylko i wyłącznie o staff.

Pzdr dla tych NORMALNYCH ludzi.bless......

dla tych którzy jak coś mówią to w miarę inteligentnie się wypowiadają i widać że wiedzą o czym mówią....

big up! :cool:[shadow=green][/shadow][glow=green][/glow] :grin:

Nóż w kieszeni się otwiera jak się czyta twoje wypociny .Jeżeli tak ci źle w tym kraju, to wracaj skąd przyjechałaś. Nie rozumiesz że w Polsce jest właśnie inna mentalność ?

Że u nas jest niemożliwością { choćby z racji naszej obyczajowości, kultury } aby wprowadzić legalnie jakiekolwiek narkotyki ---czy to miękkie czy twarde.

Poza tym ,jeżeli ty uważasz się za inteligentną osobę to zwróć uwagę na swoje błędy ortograficzne oraz na swój słownik . Jeśli ci się tak bardzo nie podoba w twoim własnym kraju , który tak krytykujesz - to wyjedź z powrotem tam gdzie byłaś . To że byłaś w jakimś kraju aż trzy miesiące nie upoważnia cię do jakiejkolwiek krytyki. Skoro tam jest taki luz we wszystkim , to znaczy że w używaniu "pod kioskowej łaciny " też :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zal jamajka czy widziałaś ludzi jak sie zachowują po zielonym ,nie są agresywni więcej jest przypadków ludzi którzy niszczyli ,bili ,zabijali po alkoholu a jednak ten jest legalny dla mnie zielone jest na takim samym poziomie co papieros czy piwo ... to jest normalna używka ,z tym ze trawka działa na układ nerwowy i osłabia go wiec nie radzę aby ktoś miał jakie zapędy do niszczenia bądź innych tym podobnych zachowań, jak dla mnie powinna być zalegalizowana poza tym powinny być wyznaczone sklepy i powinno być dozwolone -oczywiście od lat 18 i nie ma przebacz ...chociaż wydaje mi się że i tak by starsi sprzedawali młodszym ale w sumie mi to by nie przeszkadzało, moim zdaniem nie powinny na tym forum wypowiadać się osoby które nie paliły lub nie wiedzą nic na temat trawki i nie mówię tu o mediach ... pozdro dla wszystkich którzy są za zalegalizowaniem zielonego i którzy doceniają jego moc ... :grin:

mam kumpla który w tym siedział wiec nie mów że nic nie wiem... on sam mówi że to syf i odradził nawet próbowanie czegokolwiek... także truj się sam i schowaj pod kołdrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beznadzieja ""wiem co chce przekazac"" :lol: :lol: :lol: pal do smierci , pal caly czas to zaobaczysz co przyniesie czas :lol: :razz:

[ Dodano: Pon 22 Wrz, 2008 ]

mózg wypala takie dziury we łbie ze szok , mam tez kumpli wielu co pala to dzień w dzień , niekiedy przestają dają se odpoczynek dwa możne trzy dni i potem znowu maraton :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiem co chce przekazac

Poza tym ,jeżeli ty uważasz się za inteligentną osobę to zwróć uwagę na swoje błędy ortograficzne oraz na swój słownik . Jeśli ci się tak bardzo nie podoba w twoim własnym kraju , który tak krytykujesz - to wyjedź z powrotem tam gdzie byłaś . To że byłaś w jakimś kraju aż trzy miesiące nie upoważnia cię do jakiejkolwiek krytyki. Skoro tam jest taki luz we wszystkim , to znaczy że w używaniu "pod kioskowej łaciny " też :?: :?: :?:

Ostatnio zmieniony przez gabula57 Wczoraj 23:34, w całości zmieniany 1 raz

jak sie masz czepiac o ortografie to moze innych uzytkownikow ktorzy robia zalosne,hm?

pokaz mi choc jeden blad jaki zrobilam,ja osobiscie uwazam ze na tle wszystkoch wypowiadajacych sie tu moja ortografia jest 100% idealna.Chyba ze sie czepiadsz bo nie masz innego powodu zeby mnie pojechac,co?

Wlasnie,mentalnosc,o to chodzi,to jest porazka,nic tego nie zmieni niestety i Polska nadal bedzioe tak marnym krajem.

Wyjezdzam za miesiac na stale jesli ci ulzy;) i nie zaluje decyzji,bede zyc miedzy normalnymi otwartymi ludzmi,a ty filozofujesz bo pewnie nigdy nosa poza Polske nie wytknales co ?

zalosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiem co chce przekazacc

karol a, pale i nic ci do tego dziewczynko:) pale juz kilka lat,skonczylam studia,mam prace i nie widze zadnych powodow jak narazie by z tym skonczyc:)

nie powinien na tem temat wypowiadac zaden zblokowany czlowiek ktory nigdy nawet nie mial z tym do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...