Skocz do zawartości

8 dzień niepalenia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w ósmym dniu. Na nim skończę i wrócę, gdy coś ewentualnie się stanie lub pojawi. Na dzisiaj 0 objawów fizycznych, 1 psychiczny: ogromna chęć zapalenia, zwłaszcza w chwilach i miejscach kojarzonych z zapaleniem. Nie ja pierwszy i ostatni. Jeżeli adminowi dałoby się te wpisy zamienić na bloga to byłoby fajnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 3.07.2023 o 12:26, Gość Palacz napisał(a):

I jak jest teraz??? Udało się? Skończyło się na 8 dniu.

Udało się! To już ponad 5 miesięcy. Coraz rzadziej mnie ciągnie, ale jeszcze się zdarza tyle, że z tym już łatwiej sobie poradzić.

Mam nadzieję, że to koniec, bo tym razem rzucenie palenia nie było łatwe, ale póki co mogę powiedzieć, że udane :))))))))))))))))))))))))))))))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natasza
8 godzin temu, Gość Lala napisał(a):

Gratuluję. Ja podchodziłam trzy razy i nie wytrzymałam dłużej jak miesiąc. 

Ja wróciłam do palenia po 2 latach i ani myślę o rzuceniu a ostatnio w busie był wstyd bo tylko ja paliłam jak nigdy. Oszukuję się, że lubię i że nie będę rezygnowała z chwili przyjemności. Nat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierochy to nałóg, który ze wszystkich używek daje najmniej objawów i konsekwencji dla używającego. Prowadzimy walkę ale czym to jest przy alko? Kto to zna to się z tego filmu nie śmieje. Z papierosami jest podobnie, ale skala szkód dużo mniejsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 25.09.2023 o 12:33, Gość Adam napisał(a):

Joker urwałeś w 8 dniu i co dalej? Palisz? Mam zamiar rzucić, ale mam wrażenie, że jestem za słaby.

Za słaby? Nikt nie był bardziej słaby ode mnie ;) Wszyscy tak myślą. Spróbuj i się przekonaj i pamiętaj, że mało kto rzuca i osiąga sukces za pierwszym razem. Ja po swoich doświadczeniach uważam, że chyba lepiej jest ograniczać stopniowo, ale nie do zera, ale np. do 5 papierosów dziennie i uciąć. Tak czy inaczej rzuciłem jednak z dnia na dzień i teraz to już będzie 8 miesięcy bez :papieros:. Już nie liczę. 

Powodzenia i pamiętaj

image.png.09bbd07ccf85e9cd53159daaf563551c.png

a jak Ci proponują :papieros: to nie bierz

niechce.jpg.26141c5fecc10b6e83ea51ee70858022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Joker napisał(a):

Za słaby? Nikt nie był bardziej słaby ode mnie ;) Wszyscy tak myślą. Spróbuj i się przekonaj i pamiętaj, że mało kto rzuca i osiąga sukces za pierwszym razem. Ja po swoich doświadczeniach uważam, że chyba lepiej jest ograniczać stopniowo, ale nie do zera, ale np. do 5 papierosów dziennie i uciąć. Tak czy inaczej rzuciłem jednak z dnia na dzień i teraz to już będzie 8 miesięcy bez :papieros:. Już nie liczę. 

Powodzenia i pamiętaj

image.png.09bbd07ccf85e9cd53159daaf563551c.png

a jak Ci proponują :papieros: to nie bierz

niechce.jpg.26141c5fecc10b6e83ea51ee70858022.jpg

Gratuluję może i ja kiedyś dołączę. Póki co pale w Polsce normalnie a w Niemczech w ukryciu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
23 godziny temu, Gość Anna napisał(a):

Joker i co? Trochę czasu minęło. Obiecałam sobie ze rzucę od 1 ale pewnie wiesz jak to jest. 

Wiem, wiem. Niestety. Miałem kilka prób i jeden powrót do nałogu po 2 latach.

Ale, ale mówimy o teraz. Nie palę już ponad 11 miesięcy. W tym czasie moja aplikacja wyliczyła, że

NIE wypaliłem 8544 :papieros:

Zaoszczędziłem 7262,00 :pieniądze:

Odzyskałem 65 dni życia.

Są też straty z czasu palenia:

Wypaliłem 246375 :papieros:

Zmarnowałem 209 tysięcy złotych :pieniądze:

Straciłem 5 lat życia :nagrobek:

Co mnie czeka?

Jeżeli nie zapalę przez 20 lat to zaoszczędzę 155 tysięcy złotych i odzyskam 3 lata i 10 miesięcy życia.

Próbuj, próbujcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joker napisał(a):

Zmarnowałem 209 tysięcy złotych :pieniądze:

Ja nigdy nie paliłam to pewnie zaoszczędziłam z 300.000 tylko mi powiedzcie gdzie te pieniądze leżą, gdzie ja je wsadziłam? :)

Gratuluję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Marta napisał(a):

Ja nigdy nie paliłam to pewnie zaoszczędziłam z 300.000 tylko mi powiedzcie gdzie te pieniądze leżą, gdzie ja je wsadziłam? :)

Gratuluję! 

Pomyśl że byłabyś teraz na minusie 300 000. Uratowałaś się po prostu przed bankructwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna walczyk
16 godzin temu, Gość Marta napisał(a):

Ja nigdy nie paliłam to pewnie zaoszczędziłam z 300.000 tylko mi powiedzcie gdzie te pieniądze leżą, gdzie ja je wsadziłam? :)

Gratuluję! 

Żeby to widzieć i odczuć to trzeba codziennie równowartość papierosow wrzucać do skarbonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2024 o 10:43, Joker napisał(a):

Wiem, wiem. Niestety. Miałem kilka prób i jeden powrót do nałogu po 2 latach.

Ale, ale mówimy o teraz. Nie palę już ponad 11 miesięcy. W tym czasie moja aplikacja wyliczyła, że

NIE wypaliłem 8544 :papieros:

Zaoszczędziłem 7262,00 :pieniądze:

Odzyskałem 65 dni życia.

Są też straty z czasu palenia:

Wypaliłem 246375 :papieros:

Zmarnowałem 209 tysięcy złotych :pieniądze:

Straciłem 5 lat życia :nagrobek:

Co mnie czeka?

Jeżeli nie zapalę przez 20 lat to zaoszczędzę 155 tysięcy złotych i odzyskam 3 lata i 10 miesięcy życia.

Próbuj, próbujcie. 

Gratuluje. Trzymam kciuki żeby tym razem już na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Katarzyna Grochola pytała się na swoim insta co ma zrobić żeby rzucić. Wykryto u niej niedawno raka płuca a ona nadal podpala.

Jak to w życiu jednym się udaje a drudzy za nic nie mogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RazDwa
W dniu 8.01.2024 o 13:48, Gość Palaczka napisał(a):

Hi. Rzuciłam w sylwestra jako postanowienie noworoczne ale wytrzymałam 3 dni. Nie mam charakteru. Może wam się uda.  

Gdzieś pisali, że średnio przed rzuceniem palenia dochodzi do kilku nieudanych prób więc wszystko przed Tobą. 

To nie jest dowód słabego charakteru czy tego że się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 20:05, Gość Wiola napisał(a):

A Katarzyna Grochola pytała się na swoim insta co ma zrobić żeby rzucić. Wykryto u niej niedawno raka płuca a ona nadal podpala.

 

Jeżeli już dwa nowotwory w tym płuc jej nie przekonały do rzucenie to nic pewnie jej już nie przekona. Problem polega na tym, że lubi i trudno jej się jej z tym rozstać bo dużo ludzi pali rytualnie i po latach wydaje się im, że stracą dużo więcej niż palenie np, wenę, kreatywność, polot co w przypadku pisarki jest istotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Palacz
22 godziny temu, Gość Tonia napisał(a):

Jeżeli już dwa nowotwory w tym płuc jej nie przekonały do rzucenie to nic pewnie jej już nie przekona. Problem polega na tym, że lubi i trudno jej się jej z tym rozstać bo dużo ludzi pali rytualnie i po latach wydaje się im, że stracą dużo więcej niż palenie np, wenę, kreatywność, polot co w przypadku pisarki jest istotne. 

Nałóg zrozumie tylko ten który w nim tkwi i ten co wyszedł ale niektórzy się popisują, że co to rzucić.

Gorzej mają tylko alkoholicy i narkomanii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...