Skocz do zawartości

Czy można iść do lekarza gdy pracuje się na czarno?


Gość Anka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, witajcie. Napiszcie mi proszę czy można pracować na czarno i jednocześnie być legalnie ubezpieczonym by móc iść do lekarza albo trafić do szpitala? Nie chce mi się wierzyć, że się nie da mieć jakiegoś extra ubezpieczenia i mówić, że się jest w de np. turystycznie... Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie potrzebne nawet gdy się nigdzie nie wyjeżdża . Nigdy nie wiadomo czy nie złamie się np ręki. 

Przy mężu można być ubezpieczonym albo przy innym członku rodziny z którym prowadzi się wspólnie gospodarstwo domowe. Jakiś czas temu słyszałam od opiekunek na czarno że same opłacają sobie składki na ZUS. Właśnie przeczytałam że można też opłacać dobrowolnie ubezpieczenie zdrowotne.  W tym roku to koszt ponad 600 złotych miesiecznie. Jak komuś się to opłaca to może płacić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie ubezpieczeniem, ale jak cie wezmą z domu lub np. ugodzi cię podopieczny to mogą pytać o adres i podstawy pobytu, o miłych sąsiadach nie wspominając. Moim zdaniem samo ubezpieczenie to tylko połowa sukcesu, ale dobre i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam o ubezpieczeniu zdrowotnym w Polsce w przypadku gdy ktoś nie ma  tytułu do tego ubezpieczenia na przykład od ubezpieczonego męża czy innego członka rodziny . Takie ubezpieczenie też jest potrzebne bo przecież będąc w domu  można poważnie się rozchorować czy ulec wypadkowi. Wyjeżdżając za granicę można wykupić ubezpieczenie w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych. Nawet legalnie pracując czy jadąc na urlop wykupuje się dodatkowe ubezpieczenie bo karta EKUZ nie pokrywa wszystkich świadczeń.    Kto pracuje na czarno musi liczyć się z tym że mogą zdarzyć się różne sytuacje ale jak widać po ilości tu podanych opiekunek tak zatrudnionych jakoś to ich nie odstrasza. Widać to zresztą tu na forum jakim zainteresowaniem cieszą się oferty prywatne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...