Skocz do zawartości

Wymagania


Gość kalapolka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kalapolka

Wymagania w kosmos spec od jezyka niemieckiego i zakupow /  I kilka etatow praczka  sprzataczka  kucharka psycholog  prawo jazdy chociaz nie jestesmy  dopisane do ubezpieczenia  upokorzenia obelgi Osobne kible I lazienki dla  nas  Pariasow it itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość kalapolka napisał:

Wymagania w kosmos

A jak sobie wyobrażasz pracę opiekunki? Bez niemieckiego, bez sprzątania, bez gotowania, bez języka? To nie opiekunka tylko dwie lewe ręce... Powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nie niemiecki to kasa za to wszystko byłaby wybawieniem dla wielu dziewczyn i by nie narzekały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gość Gość napisał:

... a osobny - jak piszesz kibel  i osobna łazienka, jest najczęściej luksusem! Odrobina wyobraźni🙏

Dokładnie tak. Nawet w ofertach agencje  zachęcają do wyjazdu informując o oddzielnej łazience dla opiekunki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Ola napisał:

A jak sobie wyobrażasz pracę opiekunki? Bez niemieckiego, bez sprzątania, bez gotowania, bez języka? To nie opiekunka tylko dwie lewe ręce... Powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nie niemiecki to kasa za to wszystko byłaby wybawieniem dla wielu dziewczyn i by nie narzekały...

Ja tylko mowie ze zaden Niemiec nie chcialby tak I ze brak szacunku  Za ciezka prace

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca z tym niemieckim językiem zgodzę się. Jestem w tej chwili na pierwszej niemieckiej szteli (wcześniej pracowałem w anglojęzycznych krajach). Według mnie sztela ta, jest dla osób z językiem minimum komunikatywnym. Mój jest... żaden dopiero się uczę. Szybko chwytam, dziadkowie są ze mnie bardzo zadowoleni. Wykonuję tę samą prace co moja zmienniczka, nawet więcej bo jeżdżę na zakupy i do lekarza (ona nie ma prawka). 

Agencja płaci mi mniej, bo język. Teraz pytanie Czy od "mojej" rodziny wzięli mniej pieniędzy za te moje 2 miesiące pobytu? Czy powiedzieli może: Droga rodzino, przyjeżdża taki i taki, nie zna języka, zapłaćcie mniej z kolejne dwa miesiące.

Nie, płacą tyle samo a to jest tylko pretekst, żeby urwać kasę. A wykonuję te same czynności. Fakt, że dość szybko łapię i po miesiącu już coś potrafię powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ciemnowszedzie napisał:

Nie, płacą tyle samo a to jest tylko pretekst, żeby urwać kasę. A wykonuję te same czynności

Dokładnie jest tak jak piszesz a wiesz co mi powiedzieli ze jak podszkolę język i zdam lepiej test to mi podwyższa na tym samym zleceniu więc to prawda a praca będzie ta sama takie jajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ciemnowszedzie napisał:

Nie do końca z tym niemieckim językiem zgodzę się. Jestem w tej chwili na pierwszej niemieckiej szteli (wcześniej pracowałem w anglojęzycznych krajach). Według mnie sztela ta, jest dla osób z językiem minimum komunikatywnym. Mój jest... żaden dopiero się uczę. Szybko chwytam, dziadkowie są ze mnie bardzo zadowoleni. Wykonuję tę samą prace co moja zmienniczka, nawet więcej bo jeżdżę na zakupy i do lekarza (ona nie ma prawka). 

Agencja płaci mi mniej, bo język. Teraz pytanie Czy od "mojej" rodziny wzięli mniej pieniędzy za te moje 2 miesiące pobytu? Czy powiedzieli może: Droga rodzino, przyjeżdża taki i taki, nie zna języka, zapłaćcie mniej z kolejne dwa miesiące.

Nie, płacą tyle samo a to jest tylko pretekst, żeby urwać kasę. A wykonuję te same czynności. Fakt, że dość szybko łapię i po miesiącu już coś potrafię powiedzieć

Rodzina niemiecka płaci mniej za opiekunkę z niższym poziomem znajomości języka. W każdej niemieckiej agencji jest wyszczególnione ile kosztuje opiekunka z określonym poziomem niemieckiego i przedstawione stawki jakie musieliby płacić. Czasem " kapitulują" gdy opiekunka z dobrym niemieckim musi pilnie zjechać i musi ktoś ją na jakiś czas zastąpić albo na przykład w święta , wtedy rodzina zgadza się zapłacić ta samą stawkę co tej z dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...