Skocz do zawartości

Praca za nadgodziny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jak mam wystawic rachunek za prace w nadgodzinach za dzien wolny?

Nie mam przerwy w sobote i niedziele musze zostac z podopieczna caly dzien.Czy za dwie wolne godziny nalezy sie po 100% wiecej?Kto mial taka sytuacje?Rodzina kaze wystawiac rachunek za nadgodziny a ja nie wiem jak obliczyc.Pomozcie prosze...Krissi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krissi57 napisał:

Witam wszystkich!

 

Jak mam wystawic rachunek za prace w nadgodzinach za dzien wolny?

Nie mam przerwy w sobote i niedziele musze zostac z podopieczna caly dzien.Czy za dwie wolne godziny nalezy sie po 100% wiecej?Kto mial taka sytuacje?Rodzina kaze wystawiac rachunek za nadgodziny a ja nie wiem jak obliczyc.Pomozcie prosze...Krissi

a 1 dzień cały wolny? Należy się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 17:05, krissi57 napisał:

Witam wszystkich!

 

Jak mam wystawic rachunek za prace w nadgodzinach za dzien wolny?

Nie mam przerwy w sobote i niedziele musze zostac z podopieczna caly dzien.Czy za dwie wolne godziny nalezy sie po 100% wiecej?Kto mial taka sytuacje?Rodzina kaze wystawiac rachunek za nadgodziny a ja nie wiem jak obliczyc.Pomozcie prosze...Krissi

Z tego co pamiętam jak pracowałam jeszcze w Polsce, to pierwsze dwie nadgodziny w normalnym dniu pracy czyli w tygodniu były płatne 50 %, kolejne już 100 %

Natomiast w dni wolne od pracy, a soboty już były wtedy wolne i niedziele oraz dni świąteczne należało się 100 %płacy  za każdą godzinę nadliczbową. Nie wiem jak jest teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 17:05, krissi57 napisał:

Witam wszystkich!

 

Jak mam wystawic rachunek za prace w nadgodzinach za dzien wolny?

Nie mam przerwy w sobote i niedziele musze zostac z podopieczna caly dzien.Czy za dwie wolne godziny nalezy sie po 100% wiecej?Kto mial taka sytuacje?Rodzina kaze wystawiac rachunek za nadgodziny a ja nie wiem jak obliczyc.Pomozcie prosze...Krissi

Marzy mi się taka sytuacja, ale to pewnie nie przez agencje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Roma napisał:

Marzy mi się taka sytuacja, ale to pewnie nie przez agencje???

Ja dostałam z agencji ofertę za 1500+ 60 € łącznie za cały miesiąc za 1 "góra" 2  wstawania każdej nocy. Pewnie i tak ktoś pojedzie!! Szanujcie się i swoje zdrowie. Co powiedziała panienka? Pani Halinko to nawet nie jest dodatkowych 30 minut dziennie, bo to tylko do łazienki i idzie pani spać. Hahah.a Super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krissi57 napisał:

Za sobote 2 godziny przerwy i niedziele 2 godziny przerwy.

 

Według niemieckiego prawa pracy może pracować 38,5h tygodniowo i maks. 6 dni w tygodniu. Opiekunka musi mieć 1 wolny dzień od pracy lub jeśli nie jest to możliwe, rodzina powinna zapłacić jej za ten dzień.

Czyli ktoś cię tu robi na przynajmniej 1 dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika Rataj
W dniu 19.12.2022 o 01:33, Gość K.S. napisał:

Według niemieckiego prawa pracy może pracować 38,5h tygodniowo i maks. 6 dni w tygodniu. Opiekunka musi mieć 1 wolny dzień od pracy lub jeśli nie jest to możliwe, rodzina powinna zapłacić jej za ten dzień.

Czyli ktoś cię tu robi na przynajmniej 1 dzień. 

Teoria w 70 proc. domów, a w 30 liczycie szachowo nie biorąc pod uwagę tego że to nie wakacje tylko praca w której nawet śpicie. Pokażcie mi taka pracę w PL w której szef rozlicza się z wami na minuty a resztę czasu spędzacie u niego poza swoim domem. M.R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...