Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, aramat1 napisał:

Dobry wieczor dziewczyny!

Dzis na niem.tv w nowosciach cos mowili o tym ze chca zrobic ze by opiekunki dostawali po 1000 ,euro?nie zrozumialam.....ale dziadek chodzi podjarany ,ze tak ,dobrze o co chodzi ktos wie????

Wtedy ciekawe kto bedzie u nich pracowal za te pieniadze,,,

zostanie moze polowa opiekunek, a potrzeby sa duze,

A dziadek niech sie puknie w ten pusty poniemiecki leb,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aramat1 napisał:

Dobry wieczor dziewczyny!

Dzis na niem.tv w nowosciach cos mowili o tym ze chca zrobic ze by opiekunki dostawali po 1000 ,euro?nie zrozumialam.....ale dziadek chodzi podjarany ,ze tak ,dobrze o co chodzi ktos wie????

W wiadomościach było o strajku opiekunek we Francji . Domagają się podwyżek i większej ilości personelu w domach opieki . Moja babcia  tak do mnie wtedy nawijała , że mogłam coś pomylić :haha: Twój dziadek chodzi podjarany , bo cieszy się , ze ma tak dobrą opiekę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wroce jeszcze do tematu alpinistow,

spedzilam wczoraj kilka godzin w necie, by poczytac i zobaczyc jak wyg;adaje takie wyprawy.

Wstawiam tu link-wstrzasnal mna, te 300 zwlok wokol gory i ,,zielone buty,, nieboszczyka,

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22961089,zielone-buty-anonimowych-zwloki-czyli-cmentarz-na-mount-everest.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LENA_57 napisał:

Nie oglądałam niemieckich wiadomości. Ale ostatnio jest trend do sprowadzania Polaków do poziomu podłogi.  Jeszcze trochę to wymyśla byśmy im służyli za miskę zupy. 

 

W duzej mierze i nasz rzad cofa caly narod do czasow PRL.

Podobno wstajemy z kolan....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sayonara 52 napisał:

Wroce jeszcze do tematu alpinistow,

spedzilam wczoraj kilka godzin w necie, by poczytac i zobaczyc jak wyg;adaje takie wyprawy.

Wstawiam tu link-wstrzasnal mna, te 300 zwlok wokol gory i ,,zielone buty,, nieboszczyka,

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22961089,zielone-buty-anonimowych-zwloki-czyli-cmentarz-na-mount-everest.html

Oni wszyscy zdawali sobie sprawę z ryzyka jakiego się podejmują . Na naszych drogach ginie jeszcze więcej ludzi , którzy nie maja świadomości , że mogą już nie wrócić do domu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LENA_57 napisał:

@viola nie sądzę. Tu chodzi o grube pieniądze. 

.Redaktor Gadowski wszystko wyjaśnia. 

 

Wysłuchałam tego faceta, bo redaktorem to bym go nie nazwała. Posługuje się tylko epitetami i pomówieniami. Nie ma też o nim  dobrej opinii w necie. PARADOKS. I parafrazując stare powiedzenie napiszę tak   - "Kto plotami walczy ten od plot ginie ". Fuj z takim redaktorem :(:(:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, LENA_57 napisał:

Nie oglądałam niemieckich wiadomości. Ale ostatnio jest trend do sprowadzania Polaków do poziomu podłogi.  Jeszcze trochę to wymyśla byśmy im służyli za miskę zupy. 

 

 

2 godziny temu, LENA_57 napisał:

Tamten został usuniety. Cenzura na YT działa. 

 

2 godziny temu, LENA_57 napisał:

Witold Gadowski to bardzo mądry człowiek i dużo wie.  Nie ma dobrej opini wśród tych z tvn, wyborczej i onetu i słusznie bo tamci działaja na na naszą szkodę, chcąc wywołać wśród Polaków poczucie winy i wstydu. 

https://www.youtube.com/watch?v=8c1Hlvs-UU

 

Nie wiem dlaczego lubujesz się w tego typu informacjach. Jedynie słusznych według Ciebie.

Ale wiem jedno. Ja pracuję a nie służę i to nie za miskę zupy.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LENA_57 napisał:

To są niezależne wiadomości. Ci ludzie nie działają na rzecz żadnej frakcji i są w miarę obiektywni.  Patrząc z boku widzi się więce

W encyklopedii staropolskiej przy haśle "koń" było objaśnienie: "koń jaki jest - każdy widzi" Więc każdy, kto ma mózg i nie boi się go użyć widzi jak jest i wyciąga wnioski i żadna propaganda go nie przekona!>:( Jakakolwiek! Czy to w Polsce, czy w Niemczech.

 

Godzinę temu, LENA_57 napisał:

No to wszystko jasne. Wiadomo kto i co

Taaak, określone siły działają... Skąd my to znamy? A miało być bez polityki na tym forum.:słabo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w wiadomościach ( niemieckich ) mówili , że w domach opieki brakuje 80000 opiekunek . :o i problem ciągle narasta . Ciekawe jak to rozwiążą . Żeby zachęcić potencjalnych pracowników , muszą podnieść pensję . Wyższa pensja plus zwiększona liczba personelu , poważnie naruszy portfel seniora . Jakby na to nie patrząc , nasza praca , będzie jeszcze bardziej doceniana :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka i nas w Polsce też ten problem istnieje. Nikt nam niczego nie podniesie. Będzie duzo więcej klientów niż opiekunek. Agencje ręce zacierają, ale będą musieli wkładac więcej wysiłku w poszukiwanie nowych opiekunek co nie będzie łatwe.

Własnie takim agencją zależy na destabilizacji w naszym kraju, bo łatwiej zdobyc ludzi do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LENA_57 napisał:

Własnie takim agencją zależy na destabilizacji w naszym kraju, bo łatwiej zdobyc ludzi do pracy. 

Co dokładnie rozumiesz pod pojęciem "destabilizacja"? To polskie agencje kreują wielką politykę krajową i międzynarodową?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...