Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, LENA_57 napisał:

@Carmen to portal nie dla mnie. Ja zawsze byłam kiepska w snuciu intryg i manupilacji.  

Lubię rzetelną informację i z butami nikomu w życie prywatne nie wchodzę.

Każdą wiadomość sprawdzam w różnych źródłach. 

@LENA_57 absolutnie niczego nie sugeruję.

To co napisałam, to była tylko dygresja, którą należy traktować z przymrużeniem oka :cześć:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Pomysł dobry tylko nie wiem czy samorządy się na to zdecydują bo to jednak duże obciążenie finansowe dla nich.

 

Pomysł skopiowany z DE. I możliwy do zrealizowania...już funkcjonuje w wielu miastach, choćby, od wielu już lat, w Gdyni. Pieniądze można pozyskać z Unii, więc RP  za mocno nie dostanie po kieszeni. 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U na w miasteczku jest Uniwersytet Trzeciego Wieku . Prężnie działający już od bardzo dawna . Fakt ,że to nie jest przechowalnia, że tak brzydko napiszę, dla osób starszych chorych. Jest to miejsce gdzie przebywają emeryci i renciści na zajęciach . Taniec , chór , kółka różnorodnych zainteresowań, np. robótki ręczne , nauka obsługi komputera, kolo fotograficzne , rysunkowe , prace plastyczne, nauka języków obcych . Wycieczki do teatru i kina . Częste wyjazdy do D do zaprzyjaźnionego miasta. Sama latam jak jestem w domu. Super atmosfera , bardzo dużo starszych osób. Trzeba mieć legitymacje rencisty albo emeryta, opłacić drobne składki i koniec. Wielu instruktorów pracuje za "Bóg zapłać" . Ale to jest małe miasteczko tu ludzie świadczą sobie usługi grzecznościowe nie czekając na rewanż. Znają się od czasów po wojennych . Zapewne inaczej będzie to w wielkich miastach . Tam  jakiś urząd to zorganizuje . Pomysł bardzo dobry, starsi ludzie siedzą w domach i często nie maja pomysłu co zrobić z czasem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Znalazłam wiadomośc iż odżywki dla dzieci w Rossmanie są zakażone Salmonellą. 

Ponoć we wszystkich krajach odżywki te zostały wycofane ze sprzedaży, w Polsce nikt o tym nie mówi. Jeśli macie dzieci czy wnuki,  przekarzcie tę wiadomość rodzinie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aga1 napisał:

U na w miasteczku jest Uniwersytet Trzeciego Wieku . Prężnie działający już od bardzo dawna . Fakt ,że to nie jest przechowalnia, że tak brzydko napiszę, dla osób starszych chorych. Jest to miejsce gdzie przebywają emeryci i renciści na zajęciach . Taniec , chór , kółka różnorodnych zainteresowań, np. robótki ręczne , nauka obsługi komputera, kolo fotograficzne , rysunkowe , prace plastyczne, nauka języków obcych . Wycieczki do teatru i kina . Częste wyjazdy do D do zaprzyjaźnionego miasta. Sama latam jak jestem w domu. Super atmosfera , bardzo dużo starszych osób. Trzeba mieć legitymacje rencisty albo emeryta, opłacić drobne składki i koniec. Wielu instruktorów pracuje za "Bóg zapłać" . Ale to jest małe miasteczko tu ludzie świadczą sobie usługi grzecznościowe nie czekając na rewanż. Znają się od czasów po wojennych . Zapewne inaczej będzie to w wielkich miastach . Tam  jakiś urząd to zorganizuje . Pomysł bardzo dobry, starsi ludzie siedzą w domach i często nie maja pomysłu co zrobić z czasem.

Ja przez 2 lata chodzilam na zajecia takiego uniwerku  w moim miescie,

Swietna atmosfera, wyklady profesorow,

wycieczki, tance,(niestety panow bylo mniej)

co odczuwalo sie na tancach.

Masa ludzi juz od 50 |+

 

Swietny czas,atmosfera,.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aga1 napisał:

teraz przeczytałam /kopia/J

..jedna z najbardziej dramatycznych historii w dziejach himalaizmu. Człowiek, który wyrwał się ze szponów straszliwego nałogu, jakim jest uzależnienie od heroiny, znalazł swoją nowe życie we wspinaczce wysokogórskiej w dawnym stylu - amatorsko, bez wsparcia sponsorów i wielkich funduszy. Rzucił wyzwanie górze siedmiokrotnie - sześć razy powracał pokonany, na koniec zdobył ją a ona zemściła się na nim okrutnie, każąc mu umierać na oczach świata, ale samotnie, w opuszczeniu. Jego partnerka zostawiła go, wymykając się śmierci po raz drugi w Himalajach i Karakorum. Jeszcze raz sprawdziła się stara zasada, że aby wspinać się, trzeba mieć nie tylko talent, zdrowie i technikę, ale i olbrzymie szczęście. Revol miała i zdrowie i ogromne szczęście. Tomkowi zbrakło i jednego i drugiego. Wreszcie bohaterowie, ratownicy. Wielki Denis Urubko, genialny himalaista, ale już zaawansowany w latach. I wciąż młody Adam, tak poraniony po Broad Peak. Dokonali niemożliwego, zdobywając w niespełna 8 godzin, w nocy, ścianę na której za dnia i w dobrych warunkach wspina się dwa dni. I na koniec małostkowi Pakistańczycy, czekający na pieniądze za helikopter, podczas gdy w górze czekał na ratunek samotny człowiek. Gdyby helikopter wystartował wcześniej, byłaby szansa na uratowanie go. Żegnaj, Tomaszu. Niech dobry Bóg przyjmie Cię do siebie i da Ci wiekuisty spoko, którego nie zaznałeś na ziemi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, erika napisał:

teraz przeczytałam /kopia/J

..jedna z najbardziej dramatycznych historii w dziejach himalaizmu. Człowiek, który wyrwał się ze szponów straszliwego nałogu, jakim jest uzależnienie od heroiny, znalazł swoją nowe życie we wspinaczce wysokogórskiej w dawnym stylu - amatorsko, bez wsparcia sponsorów i wielkich funduszy. Rzucił wyzwanie górze siedmiokrotnie - sześć razy powracał pokonany, na koniec zdobył ją a ona zemściła się na nim okrutnie, każąc mu umierać na oczach świata, ale samotnie, w opuszczeniu. Jego partnerka zostawiła go, wymykając się śmierci po raz drugi w Himalajach i Karakorum. Jeszcze raz sprawdziła się stara zasada, że aby wspinać się, trzeba mieć nie tylko talent, zdrowie i technikę, ale i olbrzymie szczęście. Revol miała i zdrowie i ogromne szczęście. Tomkowi zbrakło i jednego i drugiego. Wreszcie bohaterowie, ratownicy. Wielki Denis Urubko, genialny himalaista, ale już zaawansowany w latach. I wciąż młody Adam, tak poraniony po Broad Peak. Dokonali niemożliwego, zdobywając w niespełna 8 godzin, w nocy, ścianę na której za dnia i w dobrych warunkach wspina się dwa dni. I na koniec małostkowi Pakistańczycy, czekający na pieniądze za helikopter, podczas gdy w górze czekał na ratunek samotny człowiek. Gdyby helikopter wystartował wcześniej, byłaby szansa na uratowanie go. Żegnaj, Tomaszu. Niech dobry Bóg przyjmie Cię do siebie i da Ci wiekuisty spoko, którego nie zaznałeś na ziemi.

image.png.fe186221212f31203510e55e60197c9d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja boję się gór . Najwyższa góra jaka zdobyłam to w naszym mieście Bismarck . Tam umiejscowiona jest wieża ciśnień a więc możecie mi wierzyć na słowo, że to  góra :) najwyższa w okolicy. Nikt mnie nawet wołami nie wciągnie na wyższe wzniesienie. Dlatego nie mogę zrozumieć  wspinaczkowych wypraw w warunkach ekstremalnych . Może i mam trochę krwi góralskiej, bo ładnie śpiewam przyśpiewki  ale to raczej od górali nizinnych :):):):)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, aga1 napisał:

Ja boję się gór . Najwyższa góra jaka zdobyłam to w naszym mieście Bismarck . Tam umiejscowiona jest wieża ciśnień a więc możecie mi wierzyć na słowo, że to  góra :) najwyższa w okolicy. Nikt mnie nawet wołami nie wciągnie na wyższe wzniesienie. Dlatego nie mogę zrozumieć  wspinaczkowych wypraw w warunkach ekstremalnych . Może i mam trochę krwi góralskiej, bo ładnie śpiewam przyśpiewki  ale to raczej od górali nizinnych :):):):)

Nie odczuwam strachu przed górami-na pewno respekt i zachwycają mnie.

Lęk wysokości posiadam, jak każdy w mniejszym czy większym stopniu. Jest on elementem instynktu samozachowawczego i u mnie nasilenie go zależy od okoliczności. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LENA_57 napisał:

Jeśli oglądacie wiadomości to chyba wiecie co się dzieje w sprawie nowej ustawy IPN.

Bardzo nieprzyjemna sytuacja.  Lubię żydów bo ich znam,  no może nie wszystkich. Ale ta ich chucpa mnie przeraża. 

Mnie też . Zachowują się teraz całkowicie irracjonalnie i nie obiektywnie . Mam wrażenie , że to jest reakcja spowodowana antypatią do naszego Rządu ( to akurat rozumiem ) Gdyby PO wyszło z tą ustawą , to  pewnie zdobyłaby głośne poparcie z ich strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka to jasne. Chcą nam na siłe przypisać współudział w Holocauscie.

A zbrodnia w Jedwabnem nie jest udowodniona. Polska chciała przeprowadzić tam badania, ale Żydzi się nie zgodzili. Kwaśniewski na wyrost przeprosił i teraz mamy. 

Z tego powodu też była ta szopka, kilku wariatów, co w krzakach urządzili urodziny Hitlera.

Na silę chcą nam przypisac, że nazistami my byliśmy i znów sie odradzamy. 

Przypisując nam współudział łatwiej im będzie uzyskać pieniądze za majatek bezpotomnych Żydów pozostawiony w Polsce. AKT. 447 uchwalony przez Senat USA, na wniosek organizacji żydowskich.  Gra się toczy o 65 mld $. To olbrzymia kwota. 

Wszystko zmierza do zniszczenia naszego kraju. Naszym sąsiadom i z prawej i z lewej to na rękę.

Radzę wysłuchać w spokoju  redaktora Gadowskiego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...