Skocz do zawartości

Pomagam osobom, którym Agencje opiekuńcze nie wypłaciły pieniędzy za nadgodziny


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gościni

@marcys No i powinnam dokończyć wywód stwierdzając, że pomimo odpowiedniego zachowania się szefa agencji, dołożenia kasy, już bym takiego kontraktu nie wzięła a żeby siebie przekonać co do słuszności takiej decyzji to powtarzałam sobie stokrotnie żeby nie przyszło mi do głowy dać się namówic, bo próby ze strony rodziny były.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Gościni napisał:

@marcys No i powinnam dokończyć wywód stwierdzając, że pomimo odpowiedniego zachowania się szefa agencji, dołożenia kasy, już bym takiego kontraktu nie wzięła a żeby siebie przekonać co do słuszności takiej decyzji to powtarzałam sobie stokrotnie żeby nie przyszło mi do głowy dać się namówic, bo próby ze strony rodziny były.;)

Słusznie bo potem nawet nie zapytaja jak sie bedziesz leczyc na kregoslup czy depresje jak w ogole masz ubezpieczenie tyle za agencje wiedza że inna za 100 się zgodzi a następna być może nawet nie pisnie i tak się to kręci latami. Chociaż poprawniej byłoby powiedzieć że to myśmy ich tego nauczyły i teraz mamy jak mamy a oduczyć będzie cholernie ciężko bo to same musimy tak jak Kaśka zacząć walczyć o swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nosowska janina
12 godzin temu, marcys napisał:

To jest konkret i ok, ale teraz jeszcze mam pytanie dotyczące przyszłości, bo na tym forum już pisałaś do jednej z firm 13 listopada 2020 roku czyli 2 lata temu, jestem ciekawa czy udało Ci się coś ugrać i jaki był finał. Wtedy napisałaś cytuję "Jeśli nie otrzymam dokumentu zmieniającego wysokość mojego wynagrodzenia w tym tygodniu, od piątku przestanę wstawać w nocy i w związku z Waszymi oszukańczymi praktykami,  oraz z tym że opis pacjentki i warunki zlecenia przesłane przez was są po prostu niezgodne ze stanem faktycznym jaki zastałam na tym zleceniu, zażądam transportu do domu na wasz koszt (zostałam przez was oszukana więc to wy zapłacicie za mój powrót ). Natomiast wtedy o zapłatę za pracę nocną i za znęcanie się psychiczne i fizyczne ( poprzez uniemożliwienie mi na zleceniu snu i regeneracji i przymuszeniu kłamstwem do całodobowego 7 razy w tygodniu świadczenia usług na rzecz rodziny niemieckiej  ) zawalczę w sądzie pozywając osoby, które mnie oszukały oferując to zlecenie czyli osobiście panią"

Coś zrobili? wróciłaś wtedy? poszłaś do sądu?

Poniżej wklejam cały Twój wpis z tego forum z 2020 roku. Znalazłam jeszcze Twoje wpisy na innych stronach i tam też cytowałaś swoje pisma przedsądowe do innych firm. Czy jedna z tych spraw trafiła faktycznie do sądu?
 

Do moderatora: Wcześniej napisałam jako Mara, bo się zapomniałam zalogować a szkoda mi było wpisu.

Ja też chętnie poznam efekty dotychczasowych potyczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika
W dniu 17.07.2022 o 14:05, marcys napisał:

To jest konkret i ok, ale teraz jeszcze mam pytanie dotyczące przyszłości, bo na tym forum już pisałaś do jednej z firm 13 listopada 2020 roku czyli 2 lata temu, jestem ciekawa czy udało Ci się coś ugrać i jaki był finał. Wtedy napisałaś cytuję "Jeśli nie otrzymam dokumentu zmieniającego wysokość mojego wynagrodzenia w tym tygodniu, od piątku przestanę wstawać w nocy i w związku z Waszymi oszukańczymi praktykami,  oraz z tym że opis pacjentki i warunki zlecenia przesłane przez was są po prostu niezgodne ze stanem faktycznym jaki zastałam na tym zleceniu, zażądam transportu do domu na wasz koszt (zostałam przez was oszukana więc to wy zapłacicie za mój powrót ). Natomiast wtedy o zapłatę za pracę nocną i za znęcanie się psychiczne i fizyczne ( poprzez uniemożliwienie mi na zleceniu snu i regeneracji i przymuszeniu kłamstwem do całodobowego 7 razy w tygodniu świadczenia usług na rzecz rodziny niemieckiej  ) zawalczę w sądzie pozywając osoby, które mnie oszukały oferując to zlecenie czyli osobiście panią"

Coś zrobili? wróciłaś wtedy? poszłaś do sądu?

Poniżej wklejam cały Twój wpis z tego forum z 2020 roku. Znalazłam jeszcze Twoje wpisy na innych stronach i tam też cytowałaś swoje pisma przedsądowe do innych firm. Czy jedna z tych spraw trafiła faktycznie do sądu?
 

Do moderatora: Wcześniej napisałam jako Mara, bo się zapomniałam zalogować a szkoda mi było wpisu.

 

W dniu 17.07.2022 o 14:05, marcys napisał:

To jest konkret i ok, ale teraz jeszcze mam pytanie dotyczące przyszłości, bo na tym forum już pisałaś do jednej z firm 13 listopada 2020 roku czyli 2 lata temu, jestem ciekawa czy udało Ci się coś ugrać i jaki był finał. Wtedy napisałaś cytuję "Jeśli nie otrzymam dokumentu zmieniającego wysokość mojego wynagrodzenia w tym tygodniu, od piątku przestanę wstawać w nocy i w związku z Waszymi oszukańczymi praktykami,  oraz z tym że opis pacjentki i warunki zlecenia przesłane przez was są po prostu niezgodne ze stanem faktycznym jaki zastałam na tym zleceniu, zażądam transportu do domu na wasz koszt (zostałam przez was oszukana więc to wy zapłacicie za mój powrót ). Natomiast wtedy o zapłatę za pracę nocną i za znęcanie się psychiczne i fizyczne ( poprzez uniemożliwienie mi na zleceniu snu i regeneracji i przymuszeniu kłamstwem do całodobowego 7 razy w tygodniu świadczenia usług na rzecz rodziny niemieckiej  ) zawalczę w sądzie pozywając osoby, które mnie oszukały oferując to zlecenie czyli osobiście panią"

Coś zrobili? wróciłaś wtedy? poszłaś do sądu?

Poniżej wklejam cały Twój wpis z tego forum z 2020 roku. Znalazłam jeszcze Twoje wpisy na innych stronach i tam też cytowałaś swoje pisma przedsądowe do innych firm. Czy jedna z tych spraw trafiła faktycznie do sądu?
 

Do moderatora: Wcześniej napisałam jako Mara, bo się zapomniałam zalogować a szkoda mi było wpisu.

Nie wiem czy widzialas, ze w kwietniu tez 2020 roku w opiniach o aj partners Katarzyna pisze ze 

Dlaczego pomimo mich monitów od kilku miesięcy i żądania zapłaty za wszystkie przepracowane przeze mnie godziny ( nie ma pracy bez wynagrodzenia ) do tej pory nie doczekałam się zapłaty za wszystkie przepracowane godziny ?

Czyli to już kolejna agencja w kolekcji bo ja juz naliczylam 4 co samo w sobie zle wygląda i wynika z tego że na monitach się kończy? Każdy wyjazd kończy się awantura? Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Majka napisał:

Na teraz to jest dużo krzyku ale nic o wyegzekwowaniu tych wszystkich nadgodzin. Dwa lata to spory czas.

Pojawi się pewnie za jakiś czas z pozwem do innej agencji za niezapłacone wstawanie. Dlaczego nie rozwiązuje umowy podając ten powód tylko coś kombinuje i preparuje dziwne pozwy. Tylko jej nie płacą? Dziwne. Piszą tu na forum osoby oszukane przez nieuczciwą agencje , jest ich niestety sporo ale to inna wiarygodna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Emi napisał:

Pojawi się pewnie za jakiś czas z pozwem do innej agencji za niezapłacone wstawanie. Dlaczego nie rozwiązuje umowy podając ten powód tylko coś kombinuje i preparuje dziwne pozwy. Tylko jej nie płacą? Dziwne. Piszą tu na forum osoby oszukane przez nieuczciwą agencje , jest ich niestety sporo ale to inna wiarygodna sytuacja.

Lepsze pytanie jest takie dlaczego przed wyjazdem nie prosi o dodanie takiego wpisu o nadgodzinach z cennikiem do umowy. Wtedy albo jedzie lub nie. Za dużo tych rzekomych pozwów i agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.07.2022 o 23:32, Gość Olga napisał:

@Katarzyna Krawętkowska możesz nam odpowiedzieć na powyższe pytania, bo sama bym powalczyła, ale w grupie byłoby raźniej o chętnie poznam więcej szczegółów. 

Poczytaj lepiej opublikowane tutaj niedawno wyroki sądów i idź do prawnika. Katarzyna jak widać już nie chce pomagać, bo nie ma pewnie takich sukcesów. W jednym wyroku opiekunka WYGRAŁA kilkanaście tysięcy EURO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2022 o 20:32, Katarzyna Krawętkowska napisał:

Dobra wiadomość dla opiekunek !  Po rozmowie z Policją poradzono ,aby opiekunki po skończonej swojej pracy wynikającej z umowy. Czyli jeśli w umowie mają 160 godzin miesięcznie i 40 godzin pracy w tygodniu to daje przy 5,7 godziny dziennie przy pracy przez 7 dni w tygodniu i 6,6 godziny dziennie przy pracy 6 dni w tygodniu, aby po wypracowaniu tych godzin zgłaszały sprawę na policję niemiecką prosząc ją o przyjazd i informując, że przepracowaliście już godziny z umowy i nie ma nikogo z kim możecie zostawić seniorkę , bo firma i tu podać jaka nie zapewniła opieki na resztę dnia i nocy. Te panie które nie mówią dobrze po niemiecku mogą takie zgłoszenie podać drogą @ na Policję w Polsce że jesteście zmuszane do niewolniczej pracy po godzinach waszej pracy wynikających z umowy. Takie zgłoszenia będą skutkowały nakładaniem na nieuczciwe Agencje opiekuńcze kar finansowych i będą kierowane przez  Policję spraw do Państwowej Inspekcji Pracy i na Prokuraturę . Nikt nie może wykonywać pracy bez wynagrodzenia za każdą godzinę wykonanej realnie pracy. Nikt nie może być zmuszany do pracy po godzinach wynikających z umowy jaką podpisał z Agencją opiekuńczą . Zgłaszajmy zatem takie sytuacje a nasza sytuacja się zmieni na lepsze. Ja podpisałam umowę na 160 godzin w miesiącu . Pracowałam prawie 400 . Za resztę godzin mi nie zapłacono. Osoby które chcą przyłączyć się do pozwu zbiorowego proszone są o kontakt 881025060

Pomagam osobom którym Agencje opiekuńcze nie wypłaciły pieniędzy za nadgodziny na zleceniach. 

Opiekunki muszą mieć świadomość, że za każdą godzinę pracy na zleceniu należy się wynagrodzenie. Takie są przepisy prawa. Pomagam odzyskać pieniądze za nadgodziny.

W jaki sposób pomagasz i jakiej agencji dotyczy pozew zbiorowy, bo trochę ich jest s moze to moja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2022 o 15:46, Gość kris66 napisał:

Witam. Okradly mnie bezczelnie seniodi24 diany laskawskiej z Krapkowic oraz pflegeteam z Legnicy od pani skupien. Co zrobic???!!!

Prawnik - wezwanie - wezwanie przedsądowe - sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.07.2022 o 11:12, Gość Teri napisał:

Pani Katarzyna przesądza z wzywaniem policji . Policja miałaby zająć się pilnowaniem czasu pracy opiekunki? Takie hard rozwiązanie tylko w przypadku naruszenia bezpieczeństwa i godności opiekunki.  Natomiast nie ma nic skomplikowanego w rozliczaniu czasu pracy. Przecież już coraz więcej opiekunek ma dzień wolny lub dwa popołudnia oprócz przerwy poobiedniej. . Tygodniowo opiekunka pracuje 40 godzin czyli dziennie 5, 7 h. W ciągu tych prawie 6 godzin robi się zakupy , sprząta , pierze, gotuje  pomaga się przy myciu i ubieraniu podopiecznego , spacer z podopiecznym to też praca. Jeśli wszystko to zliczyć to wychodzi mniej więcej  tyle. Reszta to właśnie dyżur gdzie jesteśmy obok , możemy przebywać w swoim pokoju a pomóc podopiecznym w razie potrzeby ale nie spełniać zachcianki przynieś , wynieś itp czy pucować kuchnie czy okna bo rodzina się wścieka że przecież siedzi opiekunka i nic nie robi. Doraźna pomoc w nocy a regularne wstawanie  to dwie różne sprawy. Po to rodzina chce aby ktoś z ich rodzicami mieszkał  , pokrywa koszty mieszkania i utrzymania  opiekunki aby w razie pogorszenia samopoczucia tych starszych ludzi ktoś pomógł , wezwał pomoc.  Niestety często jest tak że opiekunka ma tylko te dwie godziny i to czasem trudno wyegzekwować a o przysługującym wolnym dniu nie ma mowy. Agencja nawet o tym nie wspomni i wyśle umowę gdzie nawet o przerwie popołudniowej nie ma żadnej wzmianki za to jest mycie okien , pracę ogrodowe i  straszenie potrąceniem wynagrodzenia gdy klient będzie niezadowolony. Są agencje , które mają w umowach z opiekunką ilość godzin pracy tygodnia i miesiąca , zakres obowiązków gdzie jest zastrzeżenie że opiekunka nie myje okien , nie sprząta strychów , piwnic i chodnika ulicy tylko tyle co od drzwi . Trzeba czytać umowy , wyjaśniać wątpliwości przed wyjazdem i nie podpisywać umów z radosna twórczością właścicieli agencji.

Mi właśnie rodzina "podziękowała"bo nie siedziałam z mamusią cały czas.Do tego ,jak to często bywa,niemiecka rodzina uwierzyła demencyjnej babci która twierdziła że zostawiam ją samą w domu cały czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Patrycja781 napisał:

Mi właśnie rodzina "podziękowała"bo nie siedziałam z mamusią cały czas.Do tego ,jak to często bywa,niemiecka rodzina uwierzyła demencyjnej babci która twierdziła że zostawiam ją samą w domu cały czas...

Pprzejmujesz się tym? 

Pieniądze agencja wypłaciła za przepracowany czas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spadochroniara
W dniu 24.09.2022 o 10:07, Patrycja781 napisał:

Mi właśnie rodzina "podziękowała"bo nie siedziałam z mamusią cały czas.Do tego ,jak to często bywa,niemiecka rodzina uwierzyła demencyjnej babci która twierdziła że zostawiam ją samą w domu cały czas...

Pati pojedzie następna i wtedy ich oświeci, że żałują :))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2022 o 20:05, Patrycja781 napisał:

@Gość Spadochroniara Moja zmienniczka też tam nie chce wrócić.@INEZ jak slyszę co tam się teraz wyprawia to nawet wdzięczna jestem że już mnie nie chcą

Będzie lepsza sztela czego życzę. Patrz na to jak na szanse na coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Ania
1 godzinę temu, Gość Rok napisał(a):

Proszę nr telefonu albo jak Panią znaleść na fb

Może zanim poprosi się o numer i czyjeś dane to trzeba by było się przedstawić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natanka
13 godzin temu, Gość Ania napisał(a):

Może zanim poprosi się o numer i czyjeś dane to trzeba by było się przedstawić!

Przecież ta osoba pewnie szuka pomocy i chce się skontaktować z autorką posta to po co miałaby się przedstawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...