Skocz do zawartości

problem z ZUA i A1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka z samego rana...

wczoraj po moim telefonie do agencji i mailu monitujacym do agencji otrzymalam w koncu ZUA i A1..tyle tylko ze bledami...numer dowodu bledny..nie posiadam telefonu stacjonarnego...nie wspomne o zakresie dat jaki wpisano na ZUA...data obowiazywania to okres kiedy jeszcze bylam na wlasnej dzialalnosci...a data wydania ma sie nijak do adresu jaki agencja podala jako miejsce wykonywania zlecenia...wtedy bylam jeszcze w innym miejscu...i tak sie zastanawiam czy zglosic to do agencji zakladajac ze to byc moze bedzie moje ostatnie zlecenie u nich, czy llgosic to mojego dziadkowi ..w koncu to on a nie ja !!!! otrzymal maila od agencji z zalacznkami...i moze jednak on  naciska na przeslanie orginalu ..co wy na to??/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucyna.beata po mojemu? co ja bym zrobila? napewno bym nie stresowala dziadka,,bo dla naszych PDP takie sytuacje związane z opiekunką są zawsze stresem,,co by nie bylo, raczej chcą mieć spokój,,nie wiem ,czy Ty chcesz wracać potem do dziadka czy nie,,bo to też od tego zależy,,Ja bym skończyla zlecenie u dziadka i od razu zmienila agencję,,nie dochodzila już niczego,,wiadomo ,że w Twojej agencji jest burdel na kółkach,,po co dodatkowe stresy jeszcze , a agencji bym powiedziała swoje,i na tym bym zakończyła sprawę,, bym się nie rozdrabniała ,,bo nie warto.Panie w agencji są zawsze mądrzejsze,,pouczać młode siksy ,do których i tak nic nie dojdzie,,bez sensu..ale yo ja tak bym postąpiła ,,a wiem jedno,że warto zmieniać agencję,,bardzo :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS identyfikuje Cię po Pesel, numer dowodu w ogóle nie jest potrzebny na drukach do ZUS ale jest miejsce więc ludzie wpisują.

Daty powinny być takie jak daty zlecenia, nie ma znaczenia czy byłaś na dz. gosp. czy nie.

A sam druk A1 to NIC, potrzebna jest karta EKUZ i jeśli agencja Ci jej nie wysłała to zmień agencję. Oczywiście nie wyślą natychmiast, kilka tygodni trzeba poczekać ale to ich obowiązek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

ZUS identyfikuje Cię po Pesel, numer dowodu w ogóle nie jest potrzebny na drukach do ZUS ale jest miejsce więc ludzie wpisują.

Daty powinny być takie jak daty zlecenia, nie ma znaczenia czy byłaś na dz. gosp. czy nie.

A sam druk A1 to NIC, potrzebna jest karta EKUZ i jeśli agencja Ci jej nie wysłała to zmień agencję. Oczywiście nie wyślą natychmiast, kilka tygodni trzeba poczekać ale to ich obowiązek.

 

@Maria Jolanta ja jestem jakiś tuman chyba :$O.o A jest tylko do jednorazowego zlecenia? Za każdym razem trzeba występować? Na działalności wydawane było na rok. Sorki że tak naiwnie dopytuję, ale na zleceniach jestem krótko i nie chce mi się po internecie grzebać. Ty jesteś biegła w te klocki to wytłumacz mi to jak krowie na rowie :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zależy jaką masz umowę z agencją. Większość ubezpiecza na zleceniu a poza zleceniem płaci jakieś grosiki do ZUS wtedy karta EKUZ jest ważna cały czas. Niestety moja wiedza jest spora ale na temat ubezpieczeń w kraju, o EKUZ wiem niewiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie...okazuje sie ze owszem EKUZ potrzebuje w przypadku choroby lub innych problemów zdrowotnych i jest on wydawany bez zezwolenia na LEGALNA prace A1..te dwa druki nie maja ze soba nic wspolnego ...teoretycznie przynajmniej..

A1 potrzebuje na wypadek np kontroli celnej a takowe sie zdarzaja bo i w tym kraju sa tzw zyczliwi albo na wypadek gdyby cos w mojej obecnosci stalo sie moej podopecznej np na spacerze..taka sytuacje miala moja poprzedniczka..ale wiesz..

.mi chodzi o zasade..

zgodnie z zapisami umowy jak maz mojej podopiecznej ten druk tzn A1 ma posiadac OPIKEUNKA a nie on...i to w chwili przyjazdu...wiec mnie bardziej zirytowala postawa agencji i calkowita ignorancja mojej osoby..no coz...

zreszta nie tylko ja jedna prawda??

Fascynuje mnie rowniez fakt w jaki sposob oni wyrbili mi kolejna karte EKUZ skoro moja poprzednia jest wazna ...jestem ubezpieczona podwojnie??? ha ha ha 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Blondi napisał:

@lucyna.beata po mojemu? co ja bym zrobila? napewno bym nie stresowala dziadka,,bo dla naszych PDP takie sytuacje związane z opiekunką są zawsze stresem,,co by nie bylo, raczej chcą mieć spokój,,nie wiem ,czy Ty chcesz wracać potem do dziadka czy nie,,bo to też od tego zależy,,Ja bym skończyla zlecenie u dziadka i od razu zmienila agencję,,nie dochodzila już niczego,,wiadomo ,że w Twojej agencji jest burdel na kółkach,,po co dodatkowe stresy jeszcze , a agencji bym powiedziała swoje,i na tym bym zakończyła sprawę,, bym się nie rozdrabniała ,,bo nie warto.Panie w agencji są zawsze mądrzejsze,,pouczać młode siksy ,do których i tak nic nie dojdzie,,bez sensu..ale yo ja tak bym postąpiła ,,a wiem jedno,że warto zmieniać agencję,,bardzo :love:

@Blondi

to nie moj pdp tylko jej maz...facet naprawde kumaty i szczegolowy...

i to on mi uswiadomil jak bardzo wazne sa w tej pracy i to nie tylko na terenie niemiec te detale te szczegoly na ktore my w wiekszosc przymykamy oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

@lucyna.beata po mojemu? co ja bym zrobila? napewno bym nie stresowala dziadka,,bo dla naszych PDP takie sytuacje związane z opiekunką są zawsze stresem,,co by nie bylo, raczej chcą mieć spokój,,nie wiem ,czy Ty chcesz wracać potem do dziadka czy nie,,bo to też od tego zależy,,Ja bym skończyla zlecenie u dziadka i od razu zmienila agencję,,nie dochodzila już niczego,,wiadomo ,że w Twojej agencji jest burdel na kółkach,,po co dodatkowe stresy jeszcze , a agencji bym powiedziała swoje,i na tym bym zakończyła sprawę,, bym się nie rozdrabniała ,,bo nie warto.Panie w agencji są zawsze mądrzejsze,,pouczać młode siksy ,do których i tak nic nie dojdzie,,bez sensu..ale yo ja tak bym postąpiła ,,a wiem jedno,że warto zmieniać agencję,,bardzo :love:

@Blondi

babcia jest moja pdp dziadek to jej maz aktywny w pelni wladz umyslowych ...znajacy temat od podszewki 

na ten moment jeszcze tu zjade na raz moze dwa razy ale na krotko...cenie sobie tu fakt ze mam spokoj bo po ostatnim zleceniu mialam dziure w mozgu..dlugi kontrakt i ciezki psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIGDY nie dostałam A1 przed wyjazdem.

A co do karty EKUZ to nieważne że okres na jaki została wydana jeszcze nie upłynął. Jeśli nie masz ubezpieczenia czyli składek ZUS i prawa do bezpłatnej opieki zdrowotnej to nie wolno korzystać z karty EKUZ bo NFZ i tak nic nie zrefunduje a może zażądać zwrotu karty i oskarżyć o oszustwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, terenia99 napisał:

W mojej agencji zawsze dostałam EKUZ, nie musiałam długo o to prosić.

alez EKUZA to oni mi wyslali...mam teraz dwa "moj i ich :hahaha:...oba aktualne i wazne

 problemem byl druk A1 i durne pytania po co mi on...a kiedy zaczelam czytac to w jaki sposób wypeniono druki okazalo sie sa tam bledy ..

wiesz mi raczej chodzi o zwykla przyzwoitosc i slowo wyjasnienia albo nawet "przepraszamy...naprawimy"..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...