Skocz do zawartości

Rosja zaatakowała Ukrainę...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wściekła

Ludzie chcą spokojnie żyć, pracować, podróżować, rozwijać się a oni mówią o imperium. A jakie to imperium to każdy kto zna Rosje to dobrze wie. Biedny zacofany i nieperspektywiczny naród...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus!

Niebawem wiosna.
Trzeba co tylko się da głęboko orać, obsiać, bo będzie głód i drogo. Nic odłogiem.
Ani Ukraina, ani Rosja nie obsieją w tym sezonie.
Rosja 80% mat siewnego importuje a przy sankcjach nikt jej nie sprzeda(chyba, że przez NS1 w drugą stronę).
Chiny już w ubiegłym roku wykupiły światowe rezerwy żywności.
Ot cwaniaki! Wróżą, czy "szczęściu" dopomagają?
Oby to nie doprowadziło do powtórki kanibalizmu z lat trzydziestych ubiegłego wieku na Ukrainie(prof. Miodek prosi, by nie używać formy "w Ukrainie"; mówi i ma!).
 Jak mawiali najstarsi rodu: gotuj żelazne rezerwy, po worku wszystkiego. Wieprza w słoje, słoninę w skrzynie. Kozę do grzania a i kur dokupić. Nafty zapas zrobić. Drzewa naciąć na opał, bo przyszła zima będzie okrutna.
Z ostatniej chwili! Mongolia żąda przywrócenia granic z XIII wieku ;) .
Nie rysuje się to wszystko tak pięknie i błękitnie jak niebo dzisiaj.
Musimy intensywnie, samodzielnie myśleć. Dobrze już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LACH. napisał:

Serwus!

Niebawem wiosna.
Trzeba co tylko się da głęboko orać, obsiać, bo będzie głód i drogo. Nic odłogiem.
Ani Ukraina, ani Rosja nie obsieją w tym sezonie.
Rosja 80% mat siewnego importuje a przy sankcjach nikt jej nie sprzeda(chyba, że przez NS1 w drugą stronę).
Chiny już w ubiegłym roku wykupiły światowe rezerwy żywności.
Ot cwaniaki! Wróżą, czy "szczęściu" dopomagają?
Oby to nie doprowadziło do powtórki kanibalizmu z lat trzydziestych ubiegłego wieku na Ukrainie(prof. Miodek prosi, by nie używać formy "w Ukrainie"; mówi i ma!).
 Jak mawiali najstarsi rodu: gotuj żelazne rezerwy, po worku wszystkiego. Wieprza w słoje, słoninę w skrzynie. Kozę do grzania a i kur dokupić. Nafty zapas zrobić. Drzewa naciąć na opał, bo przyszła zima będzie okrutna.
Z ostatniej chwili! Mongolia żąda przywrócenia granic z XIII wieku ;) .
Nie rysuje się to wszystko tak pięknie i błękitnie jak niebo dzisiaj.
Musimy intensywnie, samodzielnie myśleć. Dobrze już było.

Pocieszające jest to, że obecna sytuacja NIKOMU nie jest na rękę tylko jak teraz Rosja ma wyjść z tego twarzą? Myślę, że Putin przeszacował i przeszarżował co właśnie jest teraz najgroźniejsze bo już pewnie wie, że swojej głowy nie obroni i teraz pytanie co do tej prawie ściętej głowy mu strzeli, mam nadzieję, że strzeli mu pistolet jednego z generałów zanim dojdzie do tragedii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Rozsądek
3 minuty temu, marcys napisał:

Berlin dzisiaj. Poprawność polityczna i wolność słowa :) pozwalająca nawet na demonstracje prorosyjskie i to w dniu ujawnienia zbrodni w Buczy. Smutna ta Europa. 

 

 

To jest materiał z 2014 po aneksji Krymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 19:42, Gość Rozsądek napisał:

To jest materiał z 2014 po aneksji Krymu.

Niestety to prawda. W niedzielę, 3.04.2022r. w Berlinie, również ok. 9oo pojazdów, przy akompaniamencie rosyjskiego hymnu, pod symbolami gloryfikującymi komunizm, przejechało ulicami niemieckiej stolicy. Legalnie, za zgodą władz miasta. Niemcy nie wyciagnęli żadnych wniosków po II WŚ. Brakuje mi słów, by ich określić. A kanclerz Scholz występuje publicznie jako adwokat Putina w słowach, że "nie o wszystkim wiedział, co czyni jego armia ru.". Wychodzi tragizm, korupcja i załganie bogatych państw Europy i ich polityków.

Czterdziesty pierwszy dzień wojny, 11.10.1939r. Niemcy mordowali, kradli i i niszczyli od zachodu, ruski kacap riezał, grabił i rujnował od wschodu.

Europejscy przywódcy kawę pili i czytali gazety obiecując pomoc Polsce. Nie nadeszła nigdy.

Dziś w czterdziestym pierwszym dniu wojny, bolszewickiemu, ruskiemu zbrodniarzowi, Putinowi, Europa ostrożnie dozuje sankcje, patrząc z perspektywy fotela w Brukseli na zezwierzęcenie, gwałty i kacapskie mordy na cywilnej ludnosci ukraińskiej.

Co może ten koszmar i myślenie odwrócić? Kacap w Berlinie? Myśl zatoczyła koło.

 

 

Edytowane przez LACH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 19:42, Gość Rozsądek napisał:

To jest materiał z 2014 po aneksji Krymu.

Nawet jeżeli do zdjęcia z 2014 roku (pokaż jakiś dowód, bo nawet Niemcy uwiarygadniają ten film) to nie zmienia to faktu, że w Berlinie i tak odbyła się prorosyjska manifestacja. Zajęcie Krymu było tylko wstępem do tego co mamy teraz i też na to pozwoliliśmy dając im prawo do wolności słowa. 

Nie mogę dodać linków więc wpisz sobie w google prorosyjska maniferstacja berlin. I co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2022 o 11:21, Joker napisał:

Polecam ciekawy wywiad z autorką książki "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina"

 

Bardzo ciekawy materiał ,długi wywiad ale z ogromnym zaciekawieniem wysłuchałam do końca .Włos się jeży na głowie .Padlo ziarno na odpowiedni grunt i wyrósł początkowo mały niepozorny,nieznaczący,.. A pod powierzchnią " na początku słabe korzenie,niepewnie przebijające się przez kolejne warstwy by potem rozrastać się, budować cały system .Często ci niepozorni mogą stać się bardzo niebezpieczni i często za przyzwoleniem drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zabrzmi: zwyrodnialcy zaatakowali Ukrainę. Dziadkowie opowiadali co ta swołocz robiła w Polsce np. w roku 1794, 1920, 1944...

Nawet klacze w podwarszawskich stadninach koni gwałcili.

Każda wojna ma swój kres a chciejstwo państw Europy znów doprowadzi do hodowania ordynarnego kacapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2022 o 20:05, LACH. napisał:

Lepiej zabrzmi: zwyrodnialcy zaatakowali Ukrainę. Dziadkowie opowiadali co ta swołocz robiła w Polsce np. w roku 1794, 1920, 1944...

Nawet klacze w podwarszawskich stadninach koni gwałcili.

Każda wojna ma swój kres a chciejstwo państw Europy znów doprowadzi do hodowania ordynarnego kacapa.

A co mieli robic na wojnie? Witac dziadkow z kwiatami. Ludzie! To jest wojna. Emocje, glod, stres, lek, instynkty. A my jak zwykle zdziwieni. Bedziesz mily to ci dziadek wbije kose w plecy. Obie OBIE strony walcza o zycie a wtedy reguly to ty se mozesz w necie opisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rosja musi pozbyć się Putina bo on ją doprowadzi do kamienia łupanego. Ten matoł już niczego nie osiągnie i ciekawa jestem co on jeszcze chce zrobić, bo na arenie międzynarodowej jest już nikim.

Był taki dowcip po wygranym przez Polskę meczu. Telegram od Putina Gratulacje STOP. Ropa STOP. Gaz STOP

Mamy gaz stop. Władimir zapomina że my tak samo potrzebujemy tego gazu jak on pieniędzy za niego.

Jak się bałam tak jestem już spokojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Renia B. napisał:

Ja kupiłam dzisiaj kuchenkę indukcyjną taką na dwa palniki, bo jak słyszę, że jest zapas na trzy miesiące a potem będzie dobrze to jakoś nie wierzę. R.

Witam.

Tak to wierzyć pisowi, który mówił, że nikomu gazu nie odetną a dzisiaj media trąbią od rana że jakoś Łeba i kilkanaście gmin gazu już nie mają. Tacy to fachowcy....!!! Ja kupię w kaufie tu lub po powrocie bo za 3 miesiące rzucą się wszyscy i ceny pójdą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Podwójnaciągła
2 godziny temu, Gość Nana napisał:

Witam.

Tak to wierzyć pisowi, który mówił, że nikomu gazu nie odetną a dzisiaj media trąbią od rana że jakoś Łeba i kilkanaście gmin gazu już nie mają. Tacy to fachowcy....!!! Ja kupię w kaufie tu lub po powrocie bo za 3 miesiące rzucą się wszyscy i ceny pójdą w górę.

Dlatego wierzę zjednoczonej opozycji, która obiecała, że jak tylko odzyska koryto, to i moje zajehane ofe mnie oddadzą. Z prozentami. O zaległej wypłacie środków za budowę autostrady nie wspomnę przez litość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Podwójnaciągła napisał:

Dlatego wierzę zjednoczonej opozycji, która obiecała, że jak tylko odzyska koryto, to i moje zajehane ofe mnie oddadzą. Z prozentami. O zaległej wypłacie środków za budowę autostrady nie wspomnę przez litość.

A umowy zlecenia już zlikwidowali czy dalej wypinasz śmiało ciało na modłach smoleńskich i krzyczysz precz z aborcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...