Skocz do zawartości

Stowarzyszenie Opiekunów - dr Sylwia Timm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Odpowiedź jest częścią porad udzielonych przez dr Sylwię Timm. Lista pytań dostępna jest pod adresem: https://opiekunkaradzi.pl/temat/6732-pytania-do-dr-sylwii-timm/


timm.jpg


Odpowiedź jest częścią porad udzielonych przez dr Sylwię Timm. Lista pytań dostępna jest pod adresem: https://opiekunkaradzi.pl/temat/6732-pytania-do-dr-sylwii-timm/


Czy istnieje stowarzyszenie opiekunek?

Na pytanie Użytkowników serwisu opiekunkaradzi.pl odpowiada dr Sylwia Timm, prawnik, doradca i ekspert w dziedzinie pracy w opiece domowej i służbie zdrowia w Niemczech:

- Nie słyszałam o żadnym stowarzyszeniu opiekunek istniejącym w Polsce czy w Niemczech. Znane jest mi natomiast założone w Szwajcarii Stowarzyszenie Opiekunek "Respekt@VPOD". Stowarzyszenie to powstało z inicjatywy Pani Bożeny Domańskiej, wspaniałej działaczki i opiekunki. Warto zajrzeć na ich polskojęzyczną stronę internetową  (http://care-info.ch/pl/).

Opiekunów i opiekunki w Szwajcarii zrzesza też związek zawodowy Unia, który doradza, zrzesza  i walczy o ich prawa. Unia jest największym i najszybciej rozwijającym się związkiem zawodowym w Szwajcarii. Jest także największą organizacją zrzeszającą emigrantów i emigrantki. Mają oni również polskojęzyczną stronę i prowadzą wraz z Panią Anną Kaczorowską i Aliną Badowską, także opiekunkami i aktywnymi działaczkami, regularne spotkania dla opiekunów i opiekunek http://www.gutepflege.ch/cee-pl/

Unia wydała również bardzo obszerną broszurę na temat pracy w opiece, która jest dostępna w języku polskim po linkiem https://www.unia.ch/fileadmin/user_upload/Arbeitswelt-A-Z/Pflege-Betreuung/Brochure-Moje_prawa_jako_opiekunka__opiekun.pdf

dr Sylwia Timm

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
33 minut temu, justyna gawrych napisał:

mam pytanie skoro w kontrakcie mam jedna osobe a jest jeszcze zona i czesto goscie to musze ich obslugiwac

Oczywiście, że Nie, ale tyle teoria.

W praktyce możesz jedynie zawalczyć o zakres obowiązków.

Jeśli żona jest niby-zdrowa to np wykluczyłabym kąpanie jej albo chodzenie z nią na spacery.

Gości darowałabym sobie tam na 100% bo to powinna być sprawa tej żony. Praktycznie nigdzie nie gotowałam dla przychodzących i to jest rzadko wymagane, jedynie  tyllko w bardzo  lichych miejscach.

Ale nie widząc całej sytuacji trudno mądrze się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aga1 napisał:

Jest tyle tematów, w ktorych możesz to pytanie zadać. Dlaczego akurat w tym ? 

@aga1 nie widzisz? że jest ta osoba nowa i nie orjentuje się gdzie zadać pytanie ,,pyta  w temacie ,gdzie uważała ,że będzie dobrze,,,lepiej bierz się za odpowiedz ,,jazda,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, justyna gawrych napisał:

mam pytanie skoro w kontrakcie mam jedna osobe a jest jeszcze zona i czesto goscie to musze ich obslugiwac

A nigdzie nie była żona ujęta w opisie oferty? jak nie,,to dostałaś gratis od agencji,,bym zadzwoniła do agencji  i powiedziała co o tym myślę,,ale czy by to cokolwiek pomogło? na podwyżkę napewno nie,,by starali się udobruchac i tyle,,ale by powiedzieli,,za coś pani dostaje takie wynagrodzenie,,korona z głowy nie spadnie jak ugotuje pani dla 4 osób  a nie dla jednej,,,bym szybko zakonczyla takie zlecenie i pożegnała agencję,,,i tyle,,obsługiwać np, lubię ale nie codziennie,,obsłużę,,czemu nie,gotować też lubię i czy dla 1 czy 4 by mi różnicy nie zrobiło,,ale też zależy od PDP ,,jaka jest ta rodzina,,bo jak fajni ludzie to aż się chce gotować i obslugiwać,,wszystko zalezy od miejsca,,,napisałam wszystko i nic,,ale coś możesz sobie porównać,,,pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Blondi napisał:

@aga1 nie widzisz? że jest ta osoba nowa i nie orjentuje się gdzie zadać pytanie ,,pyta  w temacie ,gdzie uważała ,że będzie dobrze,,,lepiej bierz się za odpowiedz ,,jazda,,,:hahaha:

@Blondi ja też nowa .Taki bałagan we wpisach. Jak czegos szukam to tracę wiele czasu. Tylko jeden watek jest ok  " Jak nie myć......." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aga1 napisał:

@Blondi ja też nowa .Taki bałagan we wpisach. Jak czegos szukam to tracę wiele czasu. Tylko jeden watek jest ok  " Jak nie myć......." 

Bo wszyscy bardzo lubimy zbaczac:hahaha: z tematu,,i jest lekki misz masz:hahaha: ale czytając można dowiedziec się przy okazji wiele innych ciekawych rzeczy,,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...