Skocz do zawartości

Zostałam potraktowana jak przedmiot, gdyż dopominałam się o swoje...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę Wam opowiedziec tez moją historie z jedną z agencji otoz bylo to moje pierwsze zlecenie jakie mialm podjąc jako opieknka schtela miala byc spokojna i lekka dla mnie jako dla poczatkujacej 2 dni przed wyjazdem dostalam umowe zlecenie ktore szybko mialam podpisac i odeslac tak tez zrobilam .2 dni pozniej pojechalam na miejsce poprzedniczka pokazala i wytlumaczyla co kiedy i jak i o zgrozo juz cos t bylo nie tak jak powinno .....ale coz jak juz jestem zostalam i zaczelam prace .Z czasem okazało sie ze budzet jaki byl przeznaczony  jest niewystarczajacy na pokrycie zakupu zywnosci chemii i dodatkowych zachcianek podopiecznego takie jak cotygodniowo swiezy bukiet kwiatow cietych lub w doniczce karma dla ptakow i wiewiorek czekoladki i inne łakocie dla gosci( jesli ja mialam ochote na cos słodkiego musialam je sobie kupic za swoje pieniądze)  lakier lub szampon do wlosow  dla podopiecznej (ja z tych pieniedzy nie moglam sobie kupic podstawowych produktow do higieny osobistej) i wiele innych ale nie bede sie tu rozpisywac.zaczełam wiec oszczedzac oczywiscie na sobie kupowalam dla siebie kajzerki i sloik powidel zeby miec co jesc na sniadanie kupowalam sobie paczke krojonego zoltego sera by miec co zjesc w poludnie( podopieczna jadła w tym czasie półmisek mieszanych swiezych owocow okolo 300 gram plus ciasto lub kilka ciastek) obiadokolacja byla o 17 tej i wtedy jadlam to co akurat chciala zjesc podopieczna bylo to ryba smazona z warzywami. lub sledz w oleju z chlebem lub jajko sadzone ze szpinakiem lub ziemniaki smazone z cebulą i boczkiem czasami raz na 2 tyg byl kotlet z karkowki z ziemniakami ale nie czesciej bo podopiecznej mieso nie smakuje i szkodzi na parkinsona a czasami tez placki kartoflane no ale dosc o tym Prace zaczynalam o 8 rano do 14 tej potem mialam przerwe do 17 o ile nie trzeba bylo zrobic zakupy bo jesli tak to szłam robic zakupy i pozniej zrobic sobie przerwe o 17 juz msialam wracac by zrobic obiadokolacje i tak do 22 bo o tej porze podopieczna szla spac .Wszystko idzie wytrzymac zaciskajac zeby ale to co pozniej mnie spotkalo przeszło moje najsmielsze oczekiwania .Okazalo sie ze stawka za zlecenie obejmowala tylko 20 dni w miesiacu po   dziennie moja praca trwala 30 dni w miesiac po 10 h dziennie liczac ze cale 3  przerwy byly dla mnie ale to juz mniejsza z tym .Zwrocilam wage agencji na te nieprawidlowosc ze jest to dla mnie krzywdzace i prosze o wyjasnienie zaistnialej sytuacji na co nie dostalam odpowiedzi tylko zmienniczka ktora obecnie mnie zmienila zadzwonila do mnie z informacją ze szukają innej zmienniczki bo ja tam juz nie pracuje.Na te wiadomosc sama zadzwonilam do mojej koordynatorki ktora niestety odrzcala moje polączenia wiec zadzwonilam do biura na nr tel ktory byl podany w internecie i co sie okazalo ze ja podpisujac zlecenie godzilam sie na takie a nie inne warunki pracy a to ze pracowalam wiecej niz przewidywala umowa to musze sama sobie to wyegzekwowac z rodziną podopiecznej a skoro mi taka umowa nie odpowiada to oni dla mnie innyc zlecen nie maja.I tak zakonczyla sie moja kariera opiekunki w agencji czego nie zaluje ale chciala bym ostrzec innych przed tą agencją bo kosztem wyrzeczen jak i kosztem mojej pracy zostalam potraktowana jak przedmiot ktory stwarza problemy gdyz dopomina sie o swoje wypracowane pieniadze ktore juz i tak nigdy nie zostana mi wyplacone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Joahane napisał:

ktory stwarza problemy gdyz dopomina sie o swoje wypracowane pieniadze ktore juz i tak nigdy nie zostana mi wyplacone

Joahane właśnie taką postawą zmieniasz rzeczywistość, ale to potrwa i do tego czasu będzie się odbijała taka postawa czkawką, ale nie ma innego wyjścia, jak walczyć o swoje, bo agencje już weszły nam na głowy i próbują tam się urządzać. Agencja nas przez lata wychowały, ale teraz pora na wychowanie agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joahane tak to prawda! Opiekunki patrzcie i uważnie przeczytajcie umowe, tam jest wiele kar itd potem jesteśmy skrzywdzone wykorzystane a na koniec jeszcze nie dostajemy pieniędzy za prace!!! Uważam ze powinna nastąpić jakaś kontrola tych agencji umów i tych nieprawidłowości ! Żerują na nieświadomych ludziach... przykre ze to Polak Polakowi zgotuje. Jedna pani opiekunka opisała mi historie, ze ona trafiła na super podopieczna i rodzine! Rodzina płaciła duże pieniądze, które agencja zabierała prowizje Orawie 100% Wyżywienie i zakupy były bez ograniczeń warunki dla opiekunki również, agencja kręciła z kasa. Wypłacali jej grosze i kiedy chcieli. Stworzyli umowe gdzie ona bezradna byla bez praw! Uważajcie na to co podpisujecie !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my tworzymy opiekę i to my musimy działać by coś się zmieniło. Jak agencja kilkadziesiąt razy w miesiący zobaczy opór to będą powoli musieli się dostosować i myśleć żeby unikać punktów zapalnych których nie brakuje, bo zawsze znajdzie się ktoś ELASTYCZYNY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość Joanna napisał:

To my tworzymy opiekę i to my musimy działać by coś się zmieniło. Jak agencja kilkadziesiąt razy w miesiący zobaczy opór to będą powoli musieli się dostosować i myśleć żeby unikać punktów zapalnych których nie brakuje, bo zawsze znajdzie się ktoś ELASTYCZYNY !!!

Niestety na tych ,, elastycznych 'nic nie można poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 4.02.2022 at 00:13, Gość Siara napisał:

Dla agencji jesteśmy jak przedmioty bo liczy się tylko kasa i klient, który jest na wagę złota bo opiekunki to oni zawsze znajdą.

masz rację,chociaż  to się zmienia.Czlowiek ,człowiekowi  wilkiem ,ta maksyma szczególnie w tej profesji powinna iść w zapomnienie.Od nas wszystkich to zależy ,czy tak się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak w codziennym zyciu tak i w tej materii wszystko zalezy od czlowieka,a tu ma znaczenie to,jakie osoby prowadza agencje.Moge powiedziec,ze w agencji,w ktorej pracowalem nigdy nie zdazylo sie aby zgalaszajac problem agencja go zlekcewazyla.MIalem sytuacje,ze nie bylo mozliwosci dalszego pozostania na Stelli,i jednym meilem do agencji opisujacym sytuacje zaltwilem kwestie wyjazdy najblizszym busem.Malo tego ,gdy pojechala nastepna osoba na ta stelle i sytuacja sie powtorzyla to agencja wypowiedziala umowe rodzinie.Zdazaja sie czasami uczciwe firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jurek50 to jest pozytywny przykład ,ale przez lata pracy na różne " kwiatki" się wskakuje ,parę lat temu miałem taką sytuację  ,że tylko się przenocowalem i wracałem do domu.Ta Pani jeszcze na mnie z " geba a ja do niej ...niech Pani dziękuję Bogu ,że nie zadzwoniłem do Socjal,TV i na Policję ,bo afera by była na całe Niemcy.Potem mnie przepraszała.Tak jak piszesz ,zależy na kogo trafisz i na jaką Agencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.01.2022 at 22:15, Joahane napisał:

przepraszam za literowki ale gdy wspominam to to do tej pory łzy cisną mi sie do oczu .przepraszam za błedy

Straszne ... ja mam w domu juz umowe na ktora nie pojechalam ... nie zauwazylam ze byla tam kartka z zalaczonym grafikiem ze moja praca przy 2osobach to 2-3 godz dziennie ... Na moje szczescie dopadl mnie polpasiec ktory wyzwolil mnie od tego wyjazdu ... Dzwonili straszac mnie Sadem ...chcieli wrecz wymusic na mnie ten wyjazd ... Uwazajcie wiec co podpisujecie ... Pozdrawiam Ciebie Kochana -kto tego nie przezyl ten nie zrozumie ... Jezdzilam z Firmy ktora zareagowala gdy zglosilam ze pieniedzy mi zabraklo na wyzywienie ...dopytywali sie tylko czy nie wydalam na Exkluzywne produkty ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, anna5826 napisał:

Na moje szczescie dopadl mnie polpasiec ktory wyzwolil mnie od tego wyjazdu ... Dzwonili straszac mnie Sadem ...chcieli wrecz wymusic na mnie ten wyjazd 

Witaj! Nalegali na przesłanie dowodu choroby (zaświadczenie lub oświadczenie)? Podobną historię miała tu @IWO NA tyle, że ona już była na wyjeździe i musiała wrócić.

Tam by trzeba było pojechać i po 3 godzinach z umowy leżeć do góry brzuchem mówiąc, że czas się skończył. Draństwo! To się nadaję do sądu, bo to nie jest błąd tylko BEZCZELNOŚĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.02.2022 at 15:16, adamos6 napisał:

@Jurek50 to jest pozytywny przykład ,ale przez lata pracy na różne " kwiatki" się wskakuje ,parę lat temu miałem taką sytuację  ,że tylko się przenocowalem i wracałem do domu.Ta Pani jeszcze na mnie z " geba a ja do niej ...niech Pani dziękuję Bogu ,że nie zadzwoniłem do Socjal,TV i na Policję ,bo afera by była na całe Niemcy.Potem mnie przepraszała.Tak jak piszesz ,zależy na kogo trafisz i na jaką Agencje.

Gdy masz doswiadczenie od razu orientujesz sie ze np zakupy robi rodzina a lodowka pusta ... Isza noc i 3x wstajesz bo dzwonek umrzyka moze obudzic ... Lepiej spakowac manatki ... Firmy czesto szukaja naiwnych a nawet gdy opiekunka jest i ucieka to nie mowi jak jest faktycznie ...bo chce jak najszybciej wyjechac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Joker napisał:

Witaj! Nalegali na przesłanie dowodu choroby (zaświadczenie lub oświadczenie)? Podobną historię miała tu @IWO NA tyle, że ona już była na wyjeździe i musiała wrócić.

Tam by trzeba było pojechać i po 3 godzinach z umowy leżeć do góry brzuchem mówiąc, że czas się skończył. Draństwo! To się nadaję do sądu, bo to nie jest błąd tylko BEZCZELNOŚĆ.

Akurat u mnie byl syn zabral tel i powiedzial krotko do zobaczenia w Sadzie bo ja bede swiadkiem ... Widzac ogloszenia tej Firmy pytalam czy dalej zalaczaja grafik do podpisu ze praca tylko 2-3 godz dziennie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, anna5826 napisał:

Akurat u mnie byl syn zabral tel i powiedzial krotko do zobaczenia w Sadzie bo ja bede swiadkiem ... Widzac ogloszenia tej Firmy pytalam czy dalej zalaczaja grafik do podpisu ze praca tylko 2-3 godz dziennie ...

Tak wyslalam im zaswiadczenie od lekarza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.01.2022 at 18:47, INEZ napisał:

Niestety na tych ,, elastycznych 'nic nie można poradzić

Jest oferta pisza ze kobieta wazy 87kg wiec szukaja Faceta ...Ja pisze tak Facet tez Czlowiek i tez ma jeden kregoslup i jedno zdrowie ...Czy pytaliscie rodzine czy wiedza co to LIFT ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, anna5826 napisał:

Jest oferta pisza ze kobieta wazy 87kg wiec szukaja Faceta ...Ja pisze tak Facet tez Czlowiek i tez ma jeden kregoslup i jedno zdrowie ...Czy pytaliscie rodzine czy wiedza co to LIFT ???

Gdzie opiekunka nie może tam opiekuna poślą i jeszcze dadzą zawsze mniejsza stawkę bo ogłoszeń dla facetów jest mniej i w 90 procentach dotyczą dzwigania. Liftem ma być facet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Karol napisał:

Gdzie opiekunka nie może tam opiekuna poślą i jeszcze dadzą zawsze mniejsza stawkę bo ogłoszeń dla facetów jest mniej i w 90 procentach dotyczą dzwigania. Liftem ma być facet. 

Dokladnie Karolu ... ale sa kobiety ktore twierdza ze od kilku m-cy dzwigaja i jest ok .... Ale znajoma opowiadala ze chora opiekunka czekala na zakonczenie kontraktu -na sile by dotrwac do konca ...Ona jej radzila ze ma zglosic i zjechac ... Jakiez bylo zaskoczenie znajomej gdy zadzwonil przewoznik -pytajac czy jest rodzina do tej kobiety ...bo ostatnie polaczenie tel jest z nia ...Okazalo sie ze opiekunka zmarla w Busie ... Ja tu spotykam znajoma pytam co slychac u innej znajomej ..ktora do Niemiec jezdzi ...mowie tel nie odbiera ... ???? A ona na to pol roku temu zmarla w Niemczech ... nie bede tego juz komentowala ... Facet tez czlowiek ... a nie wol roboczy !!! Szanujmy swe zdrowie -Mamy je Jedno ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.02.2022 at 17:14, anna5826 napisał:

Gdy masz doswiadczenie od razu orientujesz sie ze np zakupy robi rodzina a lodowka pusta ... Isza noc i 3x wstajesz bo dzwonek umrzyka moze obudzic ... Lepiej spakowac manatki ... Firmy czesto szukaja naiwnych a nawet gdy opiekunka jest i ucieka to nie mowi jak jest faktycznie ...bo chce jak najszybciej wyjechac 

masz rację..tak nieraz jest,nie tylko Agencje zawalają ,ale i opiekunowie.A w tej branży  powinna być uczciwość z każdej  ze stron ...rodziny tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, adamos6 napisał:

@Gość Karol dadzą mniejsza stawkę, bo dobrze nie gadasz ,czyli języka nie znasz a przecież językiem nie dźwigasz?

Gdy jest Ogloszenie ze jest transfer podopiecznego - pytam czy jest LIFT ???? bo wg przepisow BHP Kobiecie wolno przenosic Max 15 kg . Gdy pisza ze potrzebny mezczyzna bo podopieczna wazy 60 - 80 kg Zadaje pytanie czy Rodzina wie co to jest LIFT ??? Mezczyzna tez czlowiek i tez ma 1 kregoslup .. Pamietajmy ze przy nadmiernym dzwiganiu mozemy uszkodzic nie tylko kregoslup...sa to tez stawy ..kobiety tez moga sie nabawic innych kobiecych schorzen !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Julian napisał:

Nie ich zdrowie nie ich problem bo jak naiwne się i tak piszą i dzwigają bo młode to po co robić sobie koszty. Potem płacz, że zdrowie siada.

Julianie spotkalam sie tez z opinia ze byla kobieta chora - maz lekarz w domu byl LIFT ale on twierdzil ze zone nalezy przenosic recznie bo ona tak woli ... Sama spotkalam sie z podobnym problemem ... po calonocnej podrozy prosto stanelam do pracy ... obiad gotowala mloda Niemka -gdy zobaczylam ze miesa nie myje - szok ... Ale dobrze do opieki podopieczna ... wiadomosci ogladala jeszcze o 23ciej ... byl taki kolkowy pomocnik do przemieszczania sie ... podalam jej rece i chcialam jej pomoc stanac na tym koleczku ...szybko zadzwonila po syna ...przyszedl syn wzial mame pod pachy i przeniosl ja na wozek wytlumaczym mi ze mama tak chce by ja przenoszono ... On rosly facet ale sadze ze kilka x na dzien tez by nie dal rady tak matke przenosic ... Na drugi dzien przyszedl rehabilitant ... Cwiczenia byly w pokoju zamknietym ...ale po cos mialam potrzebe tam wejsc ... Kobieta wpadla w Furie chyba najgorszymi wyzwiskami mnie obrzucila - slow nie rozumialam ale jej krzyk i postawa o tym swiadczyly ... Ale tam chodzilo o to ze zobaczylam ja ze ona samodzielnie chodzi po pokoju ...bez zadnej laski nawet ... Jak to sie ma do tego ze syn kazal matke przenosic z sofy na wozek ??? Malo tego mialam pokoj z oddzielna lazienka na pietrze ... Ooooo to super i extra wrecz Luxus ??? Otoz nie ok 24tej telefon do mnie a to jej wypadl jej kabelek a to trzeba koldre poprawic ... ok 4.30 ...na drugi dzien 5ta tel ze ona musi do ubikacji ... nie wolno mi bylo lodowki otworzyc bo wpadala w szal ... synowa byla wlaczyla zmywarke a ta na mnie tez zaczela wyzywac ... W 4tym dniu zadzwonilam do Firmy ze ja natychmiast stamtad wyjezdzam ...Mialam z Firmy bilet Sindbada OPEN na powrot ... uslyszalam ze powrotu na juz nie da sie zalatwic ...ze trzeba czekac kilka dni ... A ze mialam Zlota Karte Klienta - szybko zadzwonilam do Sindbada rezerwujac powrot na Dzisiaj ... Zadzwonilam do Szefowej ze miejsce jest zrobilam rezerwacje powrotu i oczekuje by mnie tzw Koordynator odwiozl na przystanek ... Zadzwonila Koordynatorka i przyjechala sadzac ze przekona mnie do pozostania ... Powiedzialam ze absolutnie ...ja w 15 minut jestem spakowana i wychodze ... Ona na to Autokar jest dopiero o 18tej ... mowie nie szkodzi ja poczekam na przystanku ... Tak tez wyjechalam po drodze wstapilysmy do Marketu kupila bulki ,banany i wode na podroz ... UWAGA sama za to zaplacila chociaz ja mialam pieniadze i chcialam jej zwrocic ...jeszcze na kawie w Markecie bylysmy ... Po moim powrocie zadzwonila Szefowa tej Firmy mowiac mi ze za te dni zaplaci mi przelew ...oczywiscie pieniadze wplynely na konto ... Dlatego mowie ze sa tez Firmy FER doskonale wiedzieli ...jak tam praca wyglada ... tam do jeszcze innych excesow doszlo ze strony podopiecznej ale je pomine ... Milego Dnia wszystkim czytajacym ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.02.2022 at 08:29, Gość Karol napisał:

Gdzie opiekunka nie może tam opiekuna poślą i jeszcze dadzą zawsze mniejsza stawkę bo ogłoszeń dla facetów jest mniej i w 90 procentach dotyczą dzwigania. Liftem ma być facet. 

Wcale nie ma byc ... Poczytaj przepisy BHP ile kg przenoszenia jest dozwolone dla faceta ????   Zrob to dla swojej wiedzy i informuj o tym Firme... Faceci tez maja zylaki , tez maja problemy ze stawami biodrowymi czy kolanowymi ... tak samo dot to Barkow.... Czasem kobieta sie skarzy ze zostala uderzona ...kiedys facet na postoju w Niemczech opowiadal ze byle kiedy podopieczny uderzyl go ... Nie pozwolmy soba pomiatac !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...