Skocz do zawartości

Czy jeździcie wszędzie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Majowa557 To są czasy gdy już sama możesz w tzw. profilu zaznaczyć, że nie chcesz wstawania nocnego i wykluczyć to wszystko co cie nie interesuje. Oczywiście rekruterki będą przekonywały że to ograniczy możliwości ale tobie właśnie o to chodzi chyba że masz nóż na gardle na co one liczą. 

Zawsze proś o fragebogen w którym ma być napisane co cię czeka na miejscu albo przynajmniej w przybliżeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy tylko ja mam wrażenie czytajac fora opieki ,że z wiekiem opiekunów coraz to gorsze zlecenia w każdym wzgledzie ,od stanu chorego przez warunki mieszkaniowe jak wspólne czy przechodnie pokoje do stawki ? Oferty na jeden raz by tam nie wrócic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już szukam zlecenia i dzwonię do jakiejkolwiek firmy ,to z marszu zastrzegam że żaden alzheimer czy zaawansowana demencja.Byłam,pracowałam i wuem że nie radzę sobie z takimi osobami.W grę nie wchodzi również nocne wstawanie,no i stawka minimalna to 1500-1600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gość Gość napisał:

Czy tylko ja mam wrażenie czytajac fora opieki ,że z wiekiem opiekunów coraz to gorsze zlecenia w każdym wzgledzie ,od stanu chorego przez warunki mieszkaniowe jak wspólne czy przechodnie pokoje do stawki ? Oferty na jeden raz by tam nie wrócic .

Jakoś nie zauważyłam. Widzę że raczej ciężkie zlecenia  dostają osoby , które nie mówią dobrze po niemiecku ale przede wszystkim te , które muszą pracować z krótkimi przerwami , nie mogą sobie pozwolić na wybrzydzanie a przy wyborze zlecenia kierują się wysoką stawka np .dwie osoby do opieki. Bez wzglądu na wiek , doświadczenie czy znajomość niemieckiego agencję próbują wcisnąć  osoby z trudną demencją i gorsze warunki czyli przechodni pokój a nawet w ogóle takiego nie ma tylko kanapa w gościnnym jak dla gościa na kilka dni . Wszystko zależy od tego czy na takie zlecenie ktoś się zdecyduje. Niestety czasem przed wyjazdem jest wszystko uzgodnione co do stanu podopiecznego i warunków a co innego zastaje się na miejscu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozeznanie, posługuję się b. dobrze językiem (to opinie rodzin niemieckich) i przebieram w ofertach , czasem intuicyjnie, czasem ufnością ale najważniejsze, że dobrze i nie narzekam. Dotychczas unikam opieki nad dziadkami. Nie pruderia ale jakoś niekomfortowo byłoby mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tylko w mieście, do babci, mobilnej. Chcę popracować jeszcze max 5 lat więc teraz liczą się tylko wysokopłatne zlecenia więc zgadzam się także na takie, których kiedyś unikałam - np. osoby leżące czy z ciężką demencją. Jest łatwiej określając koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jeździłam do Niemiec sporadycznie, raz do roku. Obecnie zastanawiam się nad regularna jazda 6 tygodni na 6 tygodni. Proszę o info jak wygląda ubezpieczenie zdrowotne i chorobowe w czasie kiedy jestem w domu. Czy nadal podlegam ubezpieczeniu zdrowotnemu i czy w razie choroby mam przez ZUS wypłacane chorobowe? Pozdrawiam wszystkie opiekunki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 22:58, Gość Ala napisał:

Kiedyś tylko w mieście, do babci, mobilnej. Chcę popracować jeszcze max 5 lat więc teraz liczą się tylko wysokopłatne zlecenia więc zgadzam się także na takie, których kiedyś unikałam - np. osoby leżące czy z ciężką demencją. Jest łatwiej określając koniec.

Próbowałam, ale szybko zorientowałam się, że nie warto, bo szybciej ja będę potrzebowała opieki. Aż sama nie dowierzałam, że agencje są w stanie mieć takie porąbane miejsca i jeszcze wciskają tam opiekunki. brrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2022 o 11:14, Majowa557 napisał:

No właśnie tak jak w pytaniu czy jeździcie wszędzie opiekunki? Jeżeli agencja proponuje zlecenia, na które nie chce jechać, bo trwa na przykład od rana do nocy, to odmawiacie tak po prostu? Jestem ciekawa zdania bardziej 

Tylko tam, gdzie wychodzi mi ok. 100€/dzień netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha

Nawet rodziny podopiecznych z przedrostkiem do nazwiska <von> takiej stawki nie dają 3 tys€      m-cznie. Pdp  w większości to ludzie nie aż tak zamożni bo zamożnych stać na prywatne apartamenty w Altenheimach z prywatną niemiecką obsługą. 

Coś tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Gość Proszę wybaczyć ale przy tak lakonicznej informacji strach obce strony otwierać, zaraz uruchomią się algorytmy, zawalą nas spamy, reklamy, być może linki i ktoś nie obeznany w internecie, w cyberprzestępstwach może się poddać. Nie kieruję zarzutu ale zachowanie ostrożności. Mało prawdopodobne zdarzenia, oferty zalewają internet, nieświadomi padają ofiarą, tak jak to coś na kształt parabanków oferujących procentowe himalaje inne od standardowych. Lepiej nie dowierzać niż rzucać się na głębię czychających niespodzianek. W Szwajcarii też nie znalazłam takich stawek a tam płacą więcej. Nie, żebym pazernie podchodziła ale gdyby to było powszechne, łatwo dostępne to oferty pojawiałyby się. Ale mogę nie mieć też racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...