Skocz do zawartości

Założenie własnej działalności


Gość beziu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zastanawiam się nad założeniem agencji pracy dla opiekunek (mam kontakty i chętne rodziny do współpracy).
Ma ktoś jakiś wzór umowy z rodziną i chciałby się podzielić, ewentualnie kto takie umowy sporządza ?
Jak wygląda wystawienie rachunku/faktury prywatnej osobie w Niemczech skoro moja firma zarejestrowana jest w Polsce ?
Jak wygląda zatrudnienie opiekunki na umowę zlecenie ? tj. jak rozliczyć delegacje, diety itp ?
Czy muszę pracownika zgłaszać gdzieś w Niemczech ?
Jeżeli jest ktoś kto chciałby się podzielić swoją wiedzą bardzo dziękuję.
Miłego dnia życzę,
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość beziu123 napisał:

Dzień dobry,

Zastanawiam się nad założeniem agencji pracy dla opiekunek (mam kontakty i chętne rodziny do współpracy).
Ma ktoś jakiś wzór umowy z rodziną i chciałby się podzielić, ewentualnie kto takie umowy sporządza ?
Jak wygląda wystawienie rachunku/faktury prywatnej osobie w Niemczech skoro moja firma zarejestrowana jest w Polsce ?
Jak wygląda zatrudnienie opiekunki na umowę zlecenie ? tj. jak rozliczyć delegacje, diety itp ?
Czy muszę pracownika zgłaszać gdzieś w Niemczech ?
Jeżeli jest ktoś kto chciałby się podzielić swoją wiedzą bardzo dziękuję.
Miłego dnia życzę,
Pozdrawiam.

beziu, jeżeli nie znasz odpowiedzi na te wszystkie pytania to lepiej odpuść. Czy ty oczekujesz, że taką wiedzę dostaniesz na forum? Takie rzeczy to załatwia się u prawników i doradców podatkowych, bo to nie jest sklep spożywczy.

Tutaj masz liźnięcie tematu, ale to i tak pewnie papka marketingowa https://opiekunkaradzi.pl/forums/forum/215-rekruterka-radzi-beata/

Edytowane przez Joker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koko Dżambo

Mnóstwo informacji jest w necie co trochę wyjaśnia na czym polega ten biznes. Oczywiście następny krok to wizyta u prawnika , księgowej. Nikt kto myśli poważnie o założeniu agencji  nie  będzie szukał odpowiedzi na pytania  jak zatrudnić opiekunki, jak rozliczać delegację na forum dla opiekunek. To są pytania do agencji i też nie dla typowej "paniusi z agencji" z jaką ma do czynienia opiekunka. A agencja ma szczegółowo podać "na tacy" i za darmoche wszystkie informacje za które zapłaciła i płaci na przykład księgowej. Do tego wszystko z wzorami umów na forum bo tego chce jakaś gość Bezia  . A Bezia sobie poczyta i juz moze zakładać "prężną i rozwijającą" się firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 12.01.2022 o 14:00, Gość beziu123 napisał:

Ma ktoś jakiś wzór umowy z rodziną i chciałby się podzielić, ewentualnie kto takie umowy sporządza ?

Upadłam po raz pierwszy

W dniu 12.01.2022 o 14:00, Gość beziu123 napisał:

Jak wygląda wystawienie rachunku/faktury prywatnej osobie w Niemczech skoro moja firma zarejestrowana jest w Polsce ?

Upadłam po raz drugi

W dniu 12.01.2022 o 14:00, Gość beziu123 napisał:

Jak wygląda zatrudnienie opiekunki na umowę zlecenie ? tj. jak rozliczyć delegacje, diety itp ?

Upadłam po raz trzeci

W dniu 12.01.2022 o 14:00, Gość beziu123 napisał:

Czy muszę pracownika zgłaszać gdzieś w Niemczech ?

Upadłam po raz czwarty

W dniu 12.01.2022 o 14:00, Gość beziu123 napisał:

Jeżeli jest ktoś kto chciałby się podzielić swoją wiedzą bardzo dziękuję.

Nie upadłam po raz piąty, bo po czwartym już nie wstawałam. 

Hahahahahahahaahahahahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...