Skocz do zawartości

Czy praca 2x2 się opłaca?


Gość Fiona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry dziewczyny  Chce podjąć pracę w opiece na zasadach jak pewnie większość czyli 2x2 lub 2x1 ale zachodzie w głowę jak to się opłaca. Niby 1500 euro ale co z tego skoro praca przez 2 miesiące i potem przerwa. Nie chodzi o to że chce pracować 12 miesięcy bo ta praca wymaga przerw ale przy takim trybie to trzeba liczyć że zarabiamy defakto nie 1500 ale 750 bo przez przerwę dostajemy nula a żyć w pl trzeba. Jak wy to kalkulujecie dobrze myślę. Pracuje 2 miesiące i zarobię 3000 euro potem 2 miesiące przerwy czyli dziele 3000 na 4 miesiące lub na 3 jeżeli wezmę 1 miesiąc przerwy i podejmę pracę na innym zleceniu bo na tamtym będzie ktoś inny. Dobrze myślę? Gdzie te mityczne kokosy? Na ile wy wyjeżdżacie żeby się opłacało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Fiona napisał:

Dobry dziewczyny  Chce podjąć pracę w opiece na zasadach jak pewnie większość czyli 2x2 lub 2x1 ale zachodzie w głowę jak to się opłaca. Niby 1500 euro ale co z tego skoro praca przez 2 miesiące i potem przerwa. Nie chodzi o to że chce pracować 12 miesięcy bo ta praca wymaga przerw ale przy takim trybie to trzeba liczyć że zarabiamy defakto nie 1500 ale 750 bo przez przerwę dostajemy nula a żyć w pl trzeba. Jak wy to kalkulujecie dobrze myślę. Pracuje 2 miesiące i zarobię 3000 euro potem 2 miesiące przerwy czyli dziele 3000 na 4 miesiące lub na 3 jeżeli wezmę 1 miesiąc przerwy i podejmę pracę na innym zleceniu bo na tamtym będzie ktoś inny. Dobrze myślę? Gdzie te mityczne kokosy? Na ile wy wyjeżdżacie żeby się opłacało?

Ja pracuję przeważnie 6 miesięcy w roku .Nie mam utartego systemu .Jak dla mnie jest to wystarczająco .Każdy ma inne plany i inne potrzeby .Nie wiem co Ty rozumiesz pod pojęciem opłaca ?

Jak ktoś założy sobie ,że chce zarabiać 7000 zł miesięcznie to siedzi w De prawie cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałam wychodzi to tak jakbyś pracowała w pl za 3 tysiące miesięcznie dzieląc wypłatę zarobiona na 12 miesięcy. Chcąc zarabiać więcej trzeba praktycznie być w Niemczech cały czas kosztem wszystkiego w pl. Muszę to przemyśleć ale to rewelacyjnie nie wygląda jak się to tak liczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Fiona witaj, popatrz na to z innej strony: zarabiasz tyle samo co przez rok w Polsce, ale masz 6 miesięcy laby i nie musisz spełniać oczekiwań Grażynek i Januszy. Uwierz mi, że praca przy pdp to nic w porównaniu do codziennej pracy w korporacji i branie udziału w wyścigu szczurów. Coś o tym wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witay! Fiona większość z nas chciało popracować intensywniej i przerwać, ale ja na przykład już 10 rok nie potrafię, bo tutaj żadnych lepszych perspektyw a bardzo wymagająca to ja nie jestem. Dobrze liczysz - jednym to wystarcza inni jeżdżą bez większych przerw i mają więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak znasz perfekcyjnie niemiecki to możesz próbować wyjechać do szwajcarii gdzie zarobisz duuuużo większe pieniądze, ale trudno jest tam się dostać. Jak się nie zna dobrze języka to nie ma tam czego szukać bo agencje i rodziny są wybredne a i konkurencja opiekunek jest spora. Aplikowałem do jednej z agencji to nawet nie oddzwonili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.09.2021 at 00:55, Gość Fiona napisał:

Dobry dziewczyny  Chce podjąć pracę w opiece na zasadach jak pewnie większość czyli 2x2 lub 2x1 ale zachodzie w głowę jak to się opłaca. Niby 1500 euro ale co z tego skoro praca przez 2 miesiące i potem przerwa. Nie chodzi o to że chce pracować 12 miesięcy bo ta praca wymaga przerw ale przy takim trybie to trzeba liczyć że zarabiamy defakto nie 1500 ale 750 bo przez przerwę dostajemy nula a żyć w pl trzeba. Jak wy to kalkulujecie dobrze myślę. Pracuje 2 miesiące i zarobię 3000 euro potem 2 miesiące przerwy czyli dziele 3000 na 4 miesiące lub na 3 jeżeli wezmę 1 miesiąc przerwy i podejmę pracę na innym zleceniu bo na tamtym będzie ktoś inny. Dobrze myślę? Gdzie te mityczne kokosy? Na ile wy wyjeżdżacie żeby się opłacało?

Przecież to Twój wybór i to Ty musisz ocenić co i jak Ci się opłaca. Są nauczyciele, którzy wyjeżdżają na czas wakacji i sobie dorabiają, są osoby, które wyjeżdżają na 6 miesięcy i kolejne 6 miesięcy pracują w PL. Każdy układa sobie czas pracy pod siebie. Chcesz zarobić więcej to jedź na cały rok. Znałem osoby które jeździły na skoczka co jakiś czas i też nie narzekały, bo to fajna dodatkowa kasa. Moja sąsiadka jeździe do opieki od jesieni do wiosny a potem pracuje w pracach sezonowych. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.09.2021 at 00:55, Gość Fiona napisał:

Dobry dziewczyny  Chce podjąć pracę w opiece na zasadach jak pewnie większość czyli 2x2 lub 2x1 ale zachodzie w głowę jak to się opłaca. Niby 1500 euro ale co z tego skoro praca przez 2 miesiące i potem przerwa. Nie chodzi o to że chce pracować 12 miesięcy bo ta praca wymaga przerw ale przy takim trybie to trzeba liczyć że zarabiamy defakto nie 1500 ale 750 bo przez przerwę dostajemy nula a żyć w pl trzeba. Jak wy to kalkulujecie dobrze myślę. Pracuje 2 miesiące i zarobię 3000 euro potem 2 miesiące przerwy czyli dziele 3000 na 4 miesiące lub na 3 jeżeli wezmę 1 miesiąc przerwy i podejmę pracę na innym zleceniu bo na tamtym będzie ktoś inny. Dobrze myślę? Gdzie te mityczne kokosy? Na ile wy wyjeżdżacie żeby się opłacało?

Jak jesteś młoda to siedź w PL i pracuj na emeryturkę normalnie. A jak już nadgryzł Cię ząb czasu i wkrótce osiągniesz wiek emerytalny, to wyjeżdżaj do DE. Kokosów nie ma, chyba że się siedzi non stop w DE albo dorabia do polskiej emerytury. O, takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

 

W dniu 15.03.2022 o 01:06, Gość Dona napisał:

Nikt nie każe pracować 6 miesięcy w roku. Jak chcesz to zarobisz więcej jeżdżąc między swoją stałą sztelą.

Dokladnie. Zacznij i sama ocen czy chcesz wiecej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.03.2022 o 01:06, Gość Dona napisał:

Nikt nie każe pracować 6 miesięcy w roku. Jak chcesz to zarobisz więcej jeżdżąc między swoją stałą sztelą.

Witam.

Dokładnie. Przecież nikt Ci nie każe jeździć co dwa miesiące. Możesz brać dodatkowe zlecenia na skoczka lub jeździć na różne sztele zaczynając np. 2 tygodnie po swojej ostatniej albo nawet od razy przejeżdżać bez powrotu do pl. To ty decydujesz jak długo siedzisz w domu. Jak się chce 2 miesiące odpoczywać i 2 miesiące pracować to wszędzie będzie to średnio na miesiąc 1/2 pensji nawet w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...