Skocz do zawartości

Szkoła- wybór


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, pietrobus napisał:

Witam serdecznie.

Jestem zainteresowany kierunkiem Opiekun osoby starszej. Jaką szkołę polecacie we Wrocławiu? Zastanawiam się nad Żakiem, lub Cosinusem.

Cześć Fajnie że chcesz się szkolić w tym kierunku ale sporo osób jeździ i bez takiej szkoły i zarabiają fajną kasę .Moim skromnym zdaniem powinieneś wpierw raz wyjechać i sprawdzić czy to dla Ciebie praca .Zawsze możesz naukę rozpocząć po powrocie mało tego zarobisz na nią bo pewnie te kursy płatne ,nie wiem nie robiłam .Jetem po studium medycznym,ale nie pielęgniarskim ,kursu opiekuna nie mam  i radzę  sobie całkiem nieźle .Ważne byś znał język i na tym bym się skupiła, jest teraz sporo zleceń bez języka albo z podstawowym, mniej płatne ,ale przynajmniej sprawdzisz czy w ogóle leży Ci ta praca .Poza tym przy osobie leżącej jest więcej czasu na naukę języka, wiesz net ,kursy ,lekcje itd.No chyba ,że już język znasz to połowa sukcesu .Powodzenia Polecam na pierwszy wyjazd krótkie zlecenie .

Edytowane przez Fun??ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :) Właśnie myślę o szkole ze względu na moją sytuację życiową. Na razie muszę w Polsce zostać. Mój tata ma raaka, dosyć zaawansowane stadium. Więc siedzimy tutaj i ten czas chcę jakoś spożytkować. Pracowałem jako opiekun medyczny w domu pomocy społecznej, musiałem jednak zrezygnować. Czy znasz może jakieś firmy które robią kurs i zatrudniają w Polsce? I jakie zarobki są. Zakupiłem sobie kurs niemieckiego - kiedyś się uczyłem tego języka, więc powinien wchodzić do głowy.

Edytowane przez pietrobus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pietrobus napisał:

Dzięki za odpowiedź. :) Właśnie myślę o szkole ze względu na moją sytuację życiową. Na razie muszę w Polsce zostać. Mój tata ma raaka, dosyć zaawansowane stadium. Więc siedzimy tutaj i ten czas chcę jakoś spożytkować. Pracowałem jako opiekun medyczny w domu pomocy społecznej, musiałem jednak zrezygnować. Czy znasz może jakieś firmy które robią kurs i zatrudniają w Polsce? I jakie zarobki są. Zakupiłem sobie kurs niemieckiego - kiedyś się uczyłem tego języka, więc powinien wchodzić do głowy.

Co do pracy w Polsce nie mam rozeznania .Są firmy które organizują kursy ale ja korzystałam z kursów ogólnodostępnych nie wiążących mnie z firmą bo i takie są .Później korzystałam z internetu z lekcji darmowych .Jak miałeś już niemiecki w szkole (ja nie ) pójdzie Ci szybko .Może ktoś tu napiszę na temat pracy w kraju w tym zawodzie .Zerknij na priv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plan.Zrobię kurs. Tylko nie wiem czym się różnią. O.o Niby jest egzamin, ale pod spodem napisane że nie zawód. Czyli jakaś tam bliżej nieokreślona kwalifikacja. Znalazłem kurs za 1200 z dofinansowaniem, zobaczymy czy odpiszą, na razie nie dzwonię. A szkołę idę najmniejszą linią oporu, zapisuje się na opiekun DPS. :) To akurat jest we Wrocławiu i bezpłatne.

Jednak znalazłem. Copernicus jest darmowy - opiekun osoby starszej. Więc gra.

Edytowane przez pietrobus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pietrobus napisał:

Znowu zmiana.

Dostałem się na kurs, okazało się że ruszył parę dni temu. Jest dofinansowany, zamiast 900 zł. jedynie 350zł.  74 godziny. Chyba starczy na podstawy. To zmniejsza do pół roku mój wyjazd ewentualny. Kurs opiekuna osoby niepełnosprawnej.

Czyli zmiana na dobre + nauka języka i startujeszpowodzenia.A i będę wiedziała  kogo pytać w razie potrzeby co zrobić gdy ....ucz się pilnie ☺️  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem w DPS to teoria różniła się od praktyki. Jakbym miał każdego pacjenta na podwieszke brać, chyba bym nie skończył w trakcie swojej zmiany Ale teoria jak co to się podzielę. Na razie czytam prawa i obowiązki. Prawa to także obowiązki, jak czytam na forum różnorakich.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pięciu ogłoszeń o pracę dla asystenta osoby niepełnosprawnej. Ktoś coś?

Mi wyskakują i się okazuje że ich nie ma.

Muszę opisać co najbardziej jest poszukiwane u asystenta, lub raczej jakie najważniejsze zadania są dla asystenta czyli mnie. ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdżam do Niemiec tylko w wakacje, od kilku lat. Język biegły, po germanistyce, z wieloletnią praktyką. W tym roku, w czasie pandemii, skończyłam szkole opiekuna medycznego - darmową) w Żaku, głównie dla siebie, żeby nauczyć się opiekować osobą leżącą. Pierwszy wyjazd do Niemiec w tym roku i wiedzę wykorzystałam w 100 %, a ile mniej stresu! Też myślałam o opiekunie osób starszych, ale niestety tu gdzie mieszkam są tylko 2letnie szkoły. Generalnie papier potrzebny raczej w Polsce, w Niemczech nie jest uznawany. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mama4 napisał:

Ja wyjeżdżam do Niemiec tylko w wakacje, od kilku lat. Język biegły, po germanistyce, z wieloletnią praktyką. W tym roku, w czasie pandemii, skończyłam szkole opiekuna medycznego - darmową) w Żaku, głównie dla siebie, żeby nauczyć się opiekować osobą leżącą. Pierwszy wyjazd do Niemiec w tym roku i wiedzę wykorzystałam w 100 %, a ile mniej stresu! Też myślałam o opiekunie osób starszych, ale niestety tu gdzie mieszkam są tylko 2letnie szkoły. Generalnie papier potrzebny raczej w Polsce, w Niemczech nie jest uznawany. 

@Mama4ile trwa ten kurs który zrobiłaś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...