Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Betty napisał:

moich pzejsc  z agentura z Wiednia nikt nie przebije... zrobii mi bure po tym,jak trafilam do dziadka po 90-tce.... co sie okazalo, agentura zadzwonila, ze stan mu sie pogorszyl po kontakcie ze mna, bo wrocily mu wspomnienia z wojny jak mordowal Polakow w obozie koncentracyjnym na terenie Austrii, a jak mial nocne ataki to krzyczal po polsku: daj mi prosze chleba... agentura zarzucila, ze to wina kontaktu ze mna... to moze Polska byla agresorem w 2 wojnie?... ale poradzilam sobie, wydqarlam sie na nich i... wzielam rozwod z tą agenturą....

A do pracy , żeby poprawić stan zdrowia podopiecznego nalezy jechać w pasiaku . Poczułby sie jak za dawnych lat. Nie miałam podopiecznego nazisty i oby tak dalej. Nie sprostałabym takiemu zadaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam i wymyśliłam jeszcze większy absurd niż spotkał @Betty.

Gdyby ją staruszek jednak chciał uderzyć albo kopnąć i nabił sobie siniaka to też przecież wina opiekunki, bo mogła się nie odsuwać tylko poczekać spokojnie na kopniaka. :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Myślałam i wymyśliłam jeszcze większy absurd niż spotkał @Betty.

Gdyby ją staruszek jednak chciał uderzyć albo kopnąć i nabił sobie siniaka to też przecież wina opiekunki, bo mogła się nie odsuwać tylko poczekać spokojnie na kopniaka. :hahaha:

:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty @Maria Jolanta @Blondi Reakcja agentury, w której pracowała Betty istotnie przerasta absurdy wielu innych agentur i jest to wręcz obrzydliwe zachowanie i odrażające i bardzo niskie moralnie, ale ...to nie jest jakieś wyjątkowe myślenie wśród Niemców.... Niestety. ...  Skutek wieloletniej propagandy w Niemczech : Niemcy są tu przedstawiani przeważnie  jako ofiary wojny - byli  wypędzani, zbombardowani, głodzeni itp itd...

        Bardzo bolesna dla nas  jest ta skrajna nieuczciwość historyczna w Niemczech, i współczuję wszystkim opiekunkom, które się stykają z jawną taką postawą. Ogromnie współczuję @Betty i podziwiam jej hart ducha.

Na szczęście przeważnie jest to zamaskowane.

No i na pewno lepiej się pracuje opiekunce, która dobrze języka nie zna i gazet nie czyta. Ma problemy, ale inne.

      A agencje powinny jednak eliminować klientów zionących już szczególną nienawiścią dla Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blue napisał:

Zyskał tym mój szacunek, uspokoiłam go, pogłaskałam po ręku, bo cóż miałąm zrobić. Rozgrzeszenia nie dostał, bo nie miałabym prawa w imieniu ofiar takiego mu dać, ale powiedziałam,że go rozumiem, że to już historia i że oby takie czasy nigdy więcej się nie powtórzyły.

Blue napisałaś i pomyślałaś wtedy rzecz  niezwykle mądrą. Dawno nie czytałam tak mądrych słów. Nie mam prawa dawać rozgrzeszenia w imieniu ofiar.... To jest bardzo mądre nie tylko w odniesieniu do naszej historii, ale wobec wielu życiowych spraw. Bo ileż razy ludzie , żeby uchodzić za lepszych, rozgrzeszają ostatnie gówno, które nie ich spotkało ?

@Moderator albo nasza @Redakcja może warto wyciągnąć ten wątek Np pod tytułem : Problemy z historią ?

Począwszy od pierwszego postu @Betty

Powiedziałabym nawet, że owe sprawy budzą obawy u osób nawet planujących dopiero pracę opiekunki i dobrze, żeby taki temat istniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
41 minut temu, Serenity napisał:

@Moderator albo nasza @Redakcja może warto wyciągnąć ten wątek Np pod tytułem : Problemy z historią ?

Począwszy od pierwszego postu @Betty

Powiedziałabym nawet, że owe sprawy budzą obawy u osób nawet planujących dopiero pracę opiekunki i dobrze, żeby taki temat istniał.

@Serenity, post @Betty pasuje tu idealnie, ale faktycznie warto go wyodrębnić. Dodatkowo wypromujemy go narzędziem, które wkrótce oddamy w Wasze ręce. Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redakcja dziękuję.

Oczywiście, @Betty pisze jak najbardziej w temacie, ale problem przez nią zaprezentowany przekracza zwyczajne nasze problemy z agencją.

          Do Tematu  Problemy z historią  mogłabym wstęp napisać,

i rozpocząć ten temat, ale potem nie mogłam sama   przenieść powyższych wątków,  co mógłby wykonać jedynie nasz Zarząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
19 minut temu, Serenity napisał:

@Redakcja dziękuję.

Oczywiście, @Betty pisze jak najbardziej w temacie, ale problem przez nią zaprezentowany przekracza zwyczajne nasze problemy z agencją.

          Do Tematu  Problemy z historią  mogłabym wstęp napisać,

i rozpocząć ten temat, ale potem nie mogłam sama   przenieść powyższych wątków,  co mógłby wykonać jedynie nasz Zarząd.

@Serenity, super. Napisz proszę nowy temat, a my przeniesiemy resztę postów. Do usłyszenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chciałabym zaproponować temat, który pojawia się czasem w innych wątkach

Nasze problemy z historią w Niemczech, a szczególnie z historią II wojny światowej.

Temat jest generalnie w Niemczech raczej tabu :  w prywatnych rozmowach bardzo rzadko ktoś go porusza.   Jeśli już to wskutek jakiegoś programu w TV albo gazecie. I tu jest problem, bo w Niemczech pisze się o drugiej wojnie głównie w kontekście ... krzywd , które spotkały Niemców : wypędzenie, głód pod koniec wojny, bombardowanie Drezdna...

To wszystko może dodatkowo  obudzić demony w ludziach, którymi się opiekujemy i których pokolenie rozpętało II wpjnę światową w celu likwidacji sąsiadów i zdobycia nowych terenów. Czasem się nawet zastanawiam co mnie może spotkać na miejscu w Niemczech ?  Tak, boję się zawsze z lekka nowych miejsc i to właśnie też ze względu na historię. Niemcy nie wydają mi się do końca bezpieczne....

        Na szczęście w mojej pracy ten problem: agresja czy niechęć Pdp czy ich rodzin ze względu na historię nie występował często i jaskrawo, ale też się pojawił.

                     A uważam, że agencje wysyłające nas do pracy powinny bezwzględnie sprawdzać nastawienie swoich klientów do Polski i Polaków, czego jak mi wiadomo nie robią. A może niektóre jednak pytają ? na pewno powinni. bo gdyby Pdp okazał się zdeklarowanym nazistą to żadną sztuką się z taką osobą  nie ułoży poprawnie kontaktów, nawet jeśli ten Pdp miałby już  demencję, bo nigdy nic nie wiadomo.

Byłam świadkiem jak świeżo przybyła opiekunka  otrzymała na prawdę  silny cios laską w plecy  za rozmowę po polsku przez telefon ( dzwoniła do rodziny, że szczęśliwie dojechała ...).   Podopieczna jeszcze  głośno wrzasnęła : nie mówić po polsku !  I uważała swoją reakcję za naturalną i uzasadnioną. Na szczęście jej rodzina zapłaciła poszkodowanej opiekunce i zdecydowanie wstydzili się tej sytuacji. Opiekunka wyjechała wkrótce po zdarzeniu. Ja sama tam nie dzwoniłam w jej obecności. No, dobrze, że tam agencja nie zadzwoniła, bo też mogłam oberwać.

        Były też inne sytuacje, ale w moim przypadku raczej ze strony gości Pdp, którzy pozwalali sobie na złośliwości.

Zapraszam do opisywania własnych doświadczeń.

I naszą @Redakcja do wklejenia wątku w tym temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Serenity Wyodrębniliśmy temat, ale jak widać Twój post został ze względu na datę dodany jako ostatni. Musimy mechanizm wyodrębniania i łączenia dopracować. Na teraz mamy to, o co prosiliście. Nad resztą popracujemy. Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redakcja Nie jest najgorzej, choć na forum sporo ciekawych wątków tkwi w tematach, gdzie nikt ich nie odnajdzie.

    Ale bardzo dobrze, że ten temat jest osobno i dziękuję.

Problemy z historią są przeróżne. Ja np . dawniej mówiłam, że mieszkam blisko Poznania, ale tyle razy usłyszałam zgorszonych rozmówców, że Poznań był przecież  niemiecki ! że już z okolic Kalisza jestem...żeby nie uchodzić za zaborcę niemieckiego mienia.

     Pamiętam też, co już tu opisałam, oczekiwanie na  opiekunkę ze Śląska z niemieckim nazwiskiem, miała znać tylko podstawy niemieckiego, ale rodzina Pdp uznała, że ślązaczka na pewno umie dobrze mówić po niemiecku.  Okazało się, że   jednak, że  mówiła bardzo bardzo słabo i wzbudziła niebywałą złość u klientów. Miała ta babka twardy charakter i nie pozostała im dłużna.  Przecież wiedzieli, że nie mówi po niemiecku i co chcieli za te pieniądze  ? Idioci : powtarzała do słuchawki żądając innej szteli i bodaj szybko jej tą sztelę znaleziono. Mądra babka. Nie znała języka, ale wiedziała, że jej mniej płacą to po co by miała jeszcze na krzywe ...twarze patrzeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paskudna agencja jak zwykle zwali wszystko na opiekunkę a kolejnej zakażą mówić po polsku, żeby tylko dziada nie stracić. Niech się cieszy, że mu rosjanki nie podesłali, bo wtedy to już wspomnienia by go zabiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Serenity napisał:

Problemy z historią są przeróżne. Ja np . dawniej mówiłam, że mieszkam blisko Poznania, ale tyle razy usłyszałam zgorszonych rozmówców, że Poznań był przecież  niemiecki ! że już z okolic Kalisza jestem...żeby nie uchodzić za zaborcę niemieckiego mienia.

Temat śliski i zarazem brutalny. Hitler nie wyskoczył z pudełka, legalnie głosowała na niego w 1932 większość. Dziś już nikt nie żyje, kto na niego wtedy głosował! Dziś zostali ci, którzy w 1945 roku w wieku 15 lat utrzymali w ręku panzerfausta i potrafili wystrzelić i przeżyli... Ktoś, kto wywołał wojnę i planowo zabił kilkadziesiąt milionów ludzi Polaków, Rosjan, Białorusinów (oni ponieśli największe procentowe straty), Żydów, Cyganów i innych nacji nie powinien liczyć na jakiekolwiek współczucie! Opiekunowie olewajcie to! To, że komuś przy Alzheimerze się przypomniało to nie nasz problem! Rodziny spytajcie, czy czują się odpowiedzialne za te zbrodnie!>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marianek o nic się nie pytam tu nikogo : ani o historię, ani o bieżącą politykę - moja żelazna zasada.  wystarczy, że się naoglądam zakłamania w mediach. Ja tego nie zmienię.

      A przyjeżdżam tu żeby zarobić i do Polski przywieźć i chcę mieć przy tym  jak najwięcej spokoju i innym tego życzę.

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Serenity napisał:

Marianek o nic się nie pytam tu nikogo : ani o historię, ani o bieżącą politykę - moja żelazna zasada.  wystarczy, że się naoglądam zakłamania w mediach. Ja tego nie zmienię.

      A przyjeżdżam tu żeby zarobić i do Polski przywieźć i chcę mieć przy tym  jak najwięcej spokoju i innym tego życzę.

Ja też, i po co to wywlekać na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Serenity, wyróżnione na Waszą prośbę. Do czasu zautomatyzowania procesu promocji i rekomendacji tematów i postów, prosimy swoje propozycje wyróżnień wysyłać korzystając z opcji zgłoś ten post, dodając powód, który będzie upubliczniony. Posty będą promowane (dodane jako warte uwagi) lub rekomendowane (wyróżnione jako pierwsze posty w temacie) w Waszym imieniu. Oznacza to, że możecie promować nie tylko tematy, ale także posty w dyskusji. @Warte uwagi! będzie odpowiedzialna za rozpatrywanie wniosków i decydowanie o formie ich wyróżnienia.

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.07.2017 at 19:56, Betty napisał:

moich pzejsc  z agentura z Wiednia nikt nie przebije... zrobii mi bure po tym,jak trafilam do dziadka po 90-tce.... co sie okazalo, agentura zadzwonila, ze stan mu sie pogorszyl po kontakcie ze mna, bo wrocily mu wspomnienia z wojny jak mordowal Polakow w obozie koncentracyjnym na terenie Austrii, a jak mial nocne ataki to krzyczal po polsku: daj mi prosze chleba... agentura zarzucila, ze to wina kontaktu ze mna... to moze Polska byla agresorem w 2 wojnie?... ale poradzilam sobie, wydqarlam sie na nich i... wzielam rozwod z tą agenturą....

Nie do wiary! A po wojnie sądzony nie był? Nie siedział w więzieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Beata Giz napisał:

Nie do wiary! A po wojnie sądzony nie był? Nie siedział w więzieniu?

Żartujesz chyba ? Kogo tam osądzono ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_niemieckie_w_Polsce_(1939–1945)#Odpowiedzialno.C5.9B.C4.87_zbrodniarzy_niemieckich

Zresztą na wojnie zdobyli ciężkie pieniądze i inwestowali dobrze.

Teraz tam czasem osądzą jakąś płotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...