Skocz do zawartości

Kara za odmówienie zlecenia


Gość Witam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Mam pytanie odnośnie kar dla opiekunek. Tydzień przed wyjazdem na zlecenie poinformowałam firmę o problemach rodzinnych i że nie mogę wyjechać w takim stanie psychicznym i że nie jestem w stanie nawet powiedzieć kiedy będę mogła wyjechac. Przez jedną z koordynatorek zostałam potraktowana jak dzieciak. Firma rozwiązała ze mną umowę w trybie natychmiastowym i narzucili karę w kwocie 400€. Co chodzi o kary w umowie nie ma żadnej wzmianki o tego typu sytuacji. W umówie również nie ma w latach podanej takiej kwoty więc nie wiem skąd ją sobie wzięli. Dzisiaj znalazłam wypowiedzenie w skrzynce ale go nie mogę podpisać bo jest tam wzmianka o tych 400€, a ja się z tym nie zgadzam. Myślę o kontakcie z prawnikiem bo ale chciałam zasięgnąć waszych opinii, może ktoś miał podobną sytuację. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Witam  .Nie miałam takiej sytuacji .Oczywiste jest,że nie chciałabym dalej współpraciwać z firmą ,która ma takie podejście do pracownika .Proponuję nic nie podpisywać tylko wysłać im wypowiedzenie umowy z zachowaniem ustalonego w umowie okresu wypowiedzenia.Každa ze stron ma prawo wypowiedzieć umowę i ježeli okres wypowiedzenia jest zachowany to nie trzeba nawet podawać powodu .

Jedno mnie niepokoi .Czy firma ma jakieś zobowiązania finansowe wobec pana ?Jeżeli tak to może potrącić te 400 euro z wypłaty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisuj, nie odsyłaj. W rozmowie mów, że nie doszło do wyjazdu z powodów rodzinnych, wcześniej trudnych do przewidzenia i że masz nadzieję na dalszą współpracę w przyszłości. Nic nie wspominaj o karze. Jak zaczną cię straszyć to odpisz, że miałaś prawo do zrezygnowanie ze zlecenia przed jego podjęciem i jeżeli nie odpuszczą to podzielisz się swoją historią w internecie (co im się nie opłaca). Poprosisz o wskazanie zapisu w umowie mówiącej o tej karze. Dopiero wtedy idź do prawnika, bo teraz to szkoda kasy, bo wciągnie cie w płatność za poradę, za odpisanie i prowadzenie sprawy. Agencje idą do sądów w grubszych sprawach, a nie dlatego, że zrezygnowałaś tydzień przed wyjazdem. Nikt nie może nas karami zmuszać do wyjazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, INEZ napisał:

@Gość Witam  .Nie miałam takiej sytuacji .Oczywiste jest,że nie chciałabym dalej współpraciwać z firmą ,która ma takie podejście do pracownika .Proponuję nic nie podpisywać tylko wysłać im wypowiedzenie umowy z zachowaniem ustalonego w umowie okresu wypowiedzenia.Každa ze stron ma prawo wypowiedzieć umowę i ježeli okres wypowiedzenia jest zachowany to nie trzeba nawet podawać powodu .

Jedno mnie niepokoi .Czy firma ma jakieś zobowiązania finansowe wobec pana ?Jeżeli tak to może potrącić te 400 euro z wypłaty .

Pewnie okres wypowiedzenia w tejże firmie też wzięty jest z kosmosujak cała ta kara ... ....Nie ma w umowie nie ma tematu, wypadki chodzą po ludziach różne sytuacje mogą się zdarzyć w życiu .

Nie każdy jednak powinien brać się za zakładanie firmy

Sito by się przydało z drobnymi oczkami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Funny napisał:

Pewnie okres wypowiedzenia w tejże firmie też wzięty jest z kosmosujak cała ta kara ... ....Nie ma w umowie nie ma tematu, wypadki chodzą po ludziach różne sytuacje mogą się zdarzyć w życiu .

Nie każdy jednak powinien brać się za zakładanie firmy

Sito by się przydało z drobnymi oczkami

 

Pod warunkiem ,že nie ma w umowie???

Ja juž tyle dziwnych zapisów w umowach się naoglądałam O.o

Kara z kosmosu :przekleństwa:

Ale ostatnio ktoš z moich znajomych podpisał umowę w której był zapis .Uwaga !!!!!!,że jak wypowie się umowę przed terminem zakończenia zlecenia to płacisz Uwaga !!!!  10 000 zł .

Wniosek z tego płynie prosty ,że my opiekunowie  jesteśmy nadal w czarnej d.....e .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wiele razy odmawiałam tuż przed wyjazdem, nikt mnie nie straszył jakimiś karami. Ale na przyszłość czytajcie dokładnie umowy. Jak bym radziła na obecna chwilę , dokładnie przeczytać umowę.  A tego wypowiedzenia z karą pieniężną nie podpisywać i nie odsyłać.  Aby mogli je  wyegzekwować  to muszą  sprawę skierować do sądu, co im się nie opłaca, a poza tym nie jest to zgodnie z prawem pracy.  Czy to umowa zlecenie? 

Z jakiej wypłaty mogą tę kwotę potrącić skoro miałaś dopiero wyjachać. Z poprzedniego wyjazdu? 

W tej chwili jest straszny niedobór opiekunek. Agencje maja problem ze znalezieniem pracowników. Chwytaja sie wszelkich metod, najczęściej nieskutecznych. 

Dziwie się, że jeszcze pracujecie za te psie pieniądze.

Ja 10 lat jeździłam ..... teraz emeryturke mam małą bo składki na ZUS płacili w kratkę... a za to kary nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...