Skocz do zawartości

Praca na gawerbe ,a pobieranie w Polsce emerytury.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 31.05.2021 at 12:28, Joanna12349 napisał:

Dzień dobry.  Czy ktoś może mi pomóc? Chodzi  o to że mam w Polsce emeryture a chcem pracować w Niemczech na gawerbe  .Jakie mam.ograniczenia na co zwrocic uwagę?

https://www.prawo.pl/kadry/ile-mozna-dorobic-na-emeryturze-lub-rencie-w-2021-roku,289320.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Joanna12349 napisał:

Wiek emertalny mam..A co z progiem podatkowym?

 

16 minut temu, Joanna12349 napisał:

Wiek emertalny mam..A co z progiem podatkowym?

W przypadku uzyskania wieku emerytalnego limity nie obowiazują,a progi podatkowe takie jak dl wszystkich,czyli pierwszy prog do 85 000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joanna12349 Wtedy może Cię ZUS podrzucić pod niemieckie ustawodawstwo. Niekoniecznie od razu , ale jak im się przypomni, albo się zgłosi do nich jakaś osoba , która np. stwierdzi , że jest pokrzywdzona  przez firmę , to mogą firmę sprawdzic.Może w twoim wypadku to akurat nie będzie miało szczególnego znaczenia, ale jeżeli zamierzasz pracować 11 miesięcy, to może warto wziąc pod uwagę zatrudnienie na niemiecką umowę o pracę. Nie opodatkują Cię podwójnie, a możesz być np. z tytułu sytuacji życiowej , czy osobistej zakwalifikowana do korzystnej klasy podatkowej. Ponadto po pół roku pracy należy się ponad 20 dni płatnego urlopu. Odnosnie podatków to na Gewerbe obowiązują takie same zasady, ale do tego trzeba się dobrze przygotować. 

Edytowane przez marchewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Joanna12349 napisał:

marchewa czyli szukac firmy z niemiecka umowa ?wtedy zaplaca zq mnie w niemczech a w pplsce juz nie 

Tak by było korzystniej. Teraz sporo firm jakieś kombinowane umowy stosuje. Pewnie długo szukać nie będziesz.

Najkorzystniej jednak zatrudnic się w tym wypadku bezpośrednio u Niemca, ale trzeba samemu znaleźć pracodawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś rozeznana w temacie, to może lepiej skonsultuj się z biurem rachunkowym, które pomoże Ci otworzyć działalnośc i będzie załatwiac formalnosci na bieżąco. Doradzą też w kwestii ubezpieczenia i podatków.

Początkująca osoba może się pogubić , a są możliwości np. aby płacić niższe ubezpieczenie. Zależy wszystko od twojej sytuacji. Tu link do firmy, która ogłasza się na forum. Mają zlecenia na Gewerbe i pomagają w jej prowadzeniu, a może i udzielą niezobowiązująco informacji jak zadzwonisz i zapytasz.

Stawki są różne , ale za mniej niż 1800 eur miesięcznie za bardzo się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marchewa napisał:

@Joanna12349 Wtedy może Cię ZUS podrzucić pod niemieckie ustawodawstwo. Niekoniecznie od razu , ale jak im się przypomni, albo się zgłosi do nich jakaś osoba , która np. stwierdzi , że jest pokrzywdzona  przez firmę , to mogą firmę sprawdzic.Może w twoim wypadku to akurat nie będzie miało szczególnego znaczenia, ale jeżeli zamierzasz pracować 11 miesięcy, to może warto wziąc pod uwagę zatrudnienie na niemiecką umowę o pracę. Nie opodatkują Cię podwójnie, a możesz być np. z tytułu sytuacji życiowej , czy osobistej zakwalifikowana do korzystnej klasy podatkowej. Ponadto po pół roku pracy należy się ponad 20 dni płatnego urlopu. Odnosnie podatków to na Gewerbe obowiązują takie same zasady, ale do tego trzeba się dobrze przygotować. 

Na niemieckiej umowie ,urlop przysluguje od pierwszego dnia pracy,oczywiscie proporcjonalnie do przepracowanego okresu w odnesieniu do dni urlopu za caly rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jurek50 napisał:

Na niemieckiej umowie ,urlop przysluguje od pierwszego dnia pracy,oczywiscie proporcjonalnie do przepracowanego okresu w odnesieniu do dni urlopu za caly rok

 

Oczywiscie, ale ja pisałam nie o częsciowym urlopie, ale o wypoczynkowym i pełnym minimalnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, Joanna12349 napisał:

Re.Czy jeśli w niemczech zarobie około 15tys w skali roku czy zapłacę duży podatek?( wdowa na gawerbe)

Oj-najlepiej odpowie doradca podatkowy w tym wypadku. Można się dowiedziec, zanim się gewerbe załozy, a warto, bo przy takim rocznym dochodzie Niemcy teraz pod pewnymi warunkami oferują jakąś dopłatę wysokosci powyżej 1200 eur rocznie. W ogóle kwota wolna od podatku dla osób nie pozostających w związku to ponad 9 tys eur -to klasa podatkowa 1 . Oczywiscie jeżeli nie wychowujesz nieletniego, uczącego się ,czy studiującego -wtedy druga-ulgi są wtedy bardziej korzystne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...