Skocz do zawartości

Po co? w jakim celu został założone forum opiekunka radzi?Czym to forum jest dla Was?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dla mnie możliwością zmiany toku myślenia . W pracy ciągle myślę o problemach ze zdrowiem podopiecznej jak jej mogę ulżyć w cierpieniu . A tu mogę myśleć i pisać po polsku i na luzie . Nigdy nie korzystam z rad , bo to nie da rady . Każdy przypadek jest inny i każde podejście do podopiecznej jest inne . Wszystko zależy od sytuacji , czasu , nastroju . Ale z chęcią zaglądam na obiady .  Z wielką ochota czytam wpisy z humorem i nie koniecznie o opiece ,tego czasami mam już dość , bo to przecież moja codzienność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze każdy kto zagłada na forum ... szuka czegoś dla siebie ... tak tez jest i tu ... sa stali bywalcy , którzy traktują je jako wlasnie odskocznie od codzienności ,  żartują , dzieła sie z innymi swoimi pomysłami i uwagami, wymieniają sie pomysłami kulinarnymi  itd... itp.. ja rownież lubię zajrzeć ponieważ zauważyłam tez , ze w miarę możliwości osoby ktore tu częściej bywają starają sie pomoc komuś kto tej pomocy lub wsparcia potrzebuje  ..... i za to im dziekuje :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum???? To jest mój drugi dom:hahaha: tutaj to ja dopiero się wyszaleję,,zaliczam restauracje ,,dyskoteki ,,popijam przepyszne drinki :drink:i zimne :piwo:, nikt mi tutaj gitary nie zawraca,,tutaj czuję się jakbym była w innym swiecie,,z fajnymi ludzmi o róznych nastrojach i humorach,,chętnie tu zaglądam:hahaha: no ba!! tyle wpisow tutaj zrobiłam ,że bym mogła pokój wytapetować,,sama się sobie dziwię ,,kiedy !!! tyle wrażeń nieraz i niesień i fajnych randek ,,a ile całusów,,fajna muza i trochę mody,,kulinaria też,,wiele jest tutaj fajnych tematów i nie koniecznie związanych z nasza pracą w opiece,,nieraz mam też dosc pracy i uciekam tutaj aby nawet poklepać o głupotkach,trochę się sama do siebie pośmiać,,trochę mieć radosci z tego życia oddalonego od prywatności i wolności,,,a swoją radą jak tylko mogę pomóć to jestem pierwsza do pomocy,,czemu nie ,,życie mnie sporo nauczyło ,,a może ja już taka jestem,aby innych stawiać na nogi,,aby innym dodawac sił i pozytywnie nastawiać do tego świata,,dlatego jestem tutaj od bardzo dawna ,,jak właściwie pomalutku się to forum rozkręcało,,,jestem tu? bo lubię ludzi i lubię poznawac ludzi i lubie czytać ich przeróżne trudne sytuacje życiowe , jak i wydarzenia i problemy związane z pracą opiekunki,,pamiętam jak pierwszy raz trafiłam na to forum,to sama czytałam wszystkie posty a nie było ich wtedy dużo,,ale czytałam od dechy do dechy,,hahahha a po paru miesiącach sama się zarejestrowałam ,,i tak jestem,,wtedy też  @Serenity jakoś doszla tutaj,,ona też jest z tym forum długo związna,,  można powiedziec ,że jest to jedno z bardzo fajnych okien na świat,, ja się czuję nieraz tutaj jak w rodzinie,,razem jemy i razem imprezujemy i nawet nieraz razem w bety idziemy spac,,,a nieraz nawet poplaczemy sobie i ponarzekamy,,,ale zawsze służymy pomocą:serce:-no staramy się ,,bardzo się staramy,,,buzka :love: a jeszcze bym o czymś zapomniała ,,,fajnego mamy Moderatora ,,ulepsza to forum,wprowadził bardzo dużo ciekawych informacji związanych z opieką,,oferty pracy  ,itd, aż się zmęczyłam tym pisaniem,,a jeszcze bym klepała ,,a klepała,,bo mam o czym pisac,,,,,,,,,,,,,pa kochani ,,to tyle,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza dużą dozą humoru, trochę porad ale co dla mnie najważniejsze - normalne podejście do tej pracy.

Bez robienia 24 h na dobę ale też bez pytania czy jak podam coś albo zrobię to czy tamto to już mogę się domagać o dodatkową kasę ?

Ja się w sumie zarejestrowałam od razu jak tu trafiłam i troszkę poczytałam. Szybka jestem. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Poza dużą dozą humoru, trochę porad ale co dla mnie najważniejsze - normalne podejście do tej pracy.

Bez robienia 24 h na dobę ale też bez pytania czy jak podam coś albo zrobię to czy tamto to już mogę się domagać o dodatkową kasę ?

Ja się w sumie zarejestrowałam od razu jak tu trafiłam i troszkę poczytałam. Szybka jestem.

 

Jak zrobisz to już zrobione i nie ma co się domagać dodatkowej zapłaty po fakcie . Ja robię to , co powinna robić opiekunka , zajmuję się podopieczną. Wszystko staram się dogadać w pierwszym dniu pracy. Za dodatkowe  prace , dodatkowy pieniądz. I wcale się tego nie wstydzę . Dla mnie też nikt nic nie robi dla idei. Lubię dodatkową kasę .O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Łukasz napisał:

A ja jestem altruistą i dobrze mi z tym:) tego mnie nauczyli rodzice, a ja to wpajałem swoim dzieciom, a dzieci wpajają swoim dzieciom...No, ale troszkę odbiegamy od tematu

Zgadzam się z Tobą @Łukaszku...Altruizm to piękna cecha... Nie potrafiłabym również żądać zapłaty za dodatkową pomoc... Jak już...to wolałabym nawet,żeby usługę za kasę wykonały odpowiednie służby,typu Fusspflege,Kosmetikerin czy Frisierin...niech sobie dziewczyny zarobią,po co im chleb odbierać?Nie można być zachłannym...chyba,żeby rodzina sama to zaproponowała - w co wątpię. Słyszałam,że czasem na ofercie przyjeżdżają do Pdp panie z różnymi usługami - a opiekunki same proponują rodzinie,że one mogą to wykonywać,bo łudzą się że dostaną kasę za wszystkie te trzy usługi - a okazuje się potem niestety,że robią to wszystko za dziękuję...Pytam po co?Zabrały zlecenie tych usług komuś,kto też pracuje na chleb,a i przysporzyły dodatkowych obowiązków innym opiekunkom... Moim zdaniem lepiej się nie wyrywać jak nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz grzecznie odpowiem na pytanie-jak w szkole :płacz:,,Forum zostało założone ,,proszę Pani dlatego? aby wszyscy ludzie z całego świata wymieniali się doświadczeniami,,aby doradzali wszystkim potrzebującym pomocy i pomagali w miarę swoich możliwości,,Forum łączy ludzi  i tych dobrych i tych nie dobrych ,,tak samo i ładnych i brzydkich,ale  wiemy ,że  wszyscy razem możemy stworzyć wiele dobra i radości ,,bez względu na wiek i na charakter,,,każdego słowa są cenne i warte uwagi" a miało być tylko jedno zdanie:płacz::hahaha: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu Twoja wypowiedż spontaniczna i od serca a szczególnie zdanie,że jest to Twój drugi dom:hahaha: a klepanie formułek też nie żle Ci wychodzi:hahaha:

To co napisałaś powinno być w regulaminie forum i każdy przed rejestracją powinnien to przeczytać i zaakceptować:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucyna121 napisał:

@Blondi ja mysle ze po to bysmy mogli poczytac , odstresowac sie , latwiej mi sie pracuje ja Was poczytam , wiem ze nie jestem sama , ciesze sie ze jestescie ....

Cieszę się razem z Tobą,,,że są ludzie co nas pozytywnie odbierają,,a ja tak samo jak Ty czuję ,że nie jestem sama na tym padole ,że jest nas dużo,że każda z nas teraz siedzi może w swoim pokoju sama z 4 scianami,,,a nikt nas tak nie zrozumie jak opiekunka opiekunkę,,lub opiekuna,,,:serce::love::hahaha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Blondi napisał:

Cieszę się razem z Tobą,,,że są ludzie co nas pozytywnie odbierają,,a ja tak samo jak Ty czuję ,że nie jestem sama na tym padole ,że jest nas dużo,że każda z nas teraz siedzi może w swoim pokoju sama z 4 scianami,,,a nikt nas tak nie zrozumie jak opiekunka opiekunkę,,lub opiekuna,,,:serce::love::hahaha:

32 minut temu, Lucyna121 napisał:

@Blondi ja mysle ze po to bysmy mogli poczytac , odstresowac sie , latwiej mi sie pracuje ja Was poczytam , wiem ze nie jestem sama , ciesze sie ze jestescie ....

To prawda...Myślę tak samo...Wiem i czuję,że nie jestem sama... Dobrze,że jesteście! :):love::)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę,że założyłam ten temat nawet dzisiaj zamiast od :kawa: zaczęłam dzień od czytania i przyznawania plusików a tak wielu ciekawych wypowiedzi to prawie w żadnym temacie nie ma.Nawet sobie nie pomyślałam ,że to forum tak wiele znaczy i tak wielu z nas pomaga w różnych sprawach.Nawet nie ma się do czego przyczepić :( nie można być w kontrze :( nie ma się z kim podroczyć:(:serce::całus::love:

15 godzin temu, Łukasz napisał:

A ja jestem altruistą i dobrze mi z tym:) tego mnie nauczyli rodzice, a ja to wpajałem swoim dzieciom, a dzieci wpajają swoim dzieciom...No, ale troszkę odbiegamy od tematu

Ja mam podobnie moi rodzice tacy byli ale osiągnęli połowiczny sukces w przekazywaniu ,uczeniu tego swoim dzieciom ja niestety też tylko połowiczny sukces mam nadzieję,że tylko na razie bo syn należy do takich co to serce mają na dłoni albo jak to się mówi ostatnie portki by z tyłka ściągnął i oddał komuś potrzebującemu:) córka niestety te ostatnie portki by z kogoś ściągnęła:( No ale co nie poddaje się wychowanie dzieci to cięzka sprawa i nie zawsze są one takie jak byśmy chcieli,żeby były.Ja jednak skłaniam się bardziej do tego,że człowiek już się rodzi z pewnymi cechami charakteru i w niektórych przypadkach trudno coś zdziałać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jolantapl. napisał:

Jak ja się cieszę,że założyłam ten temat nawet dzisiaj zamiast od :kawa: zaczęłam dzień od czytania i przyznawania plusików a tak wielu ciekawych wypowiedzi to prawie w żadnym temacie nie ma.Nawet sobie nie pomyślałam ,że to forum tak wiele znaczy i tak wielu z nas pomaga w różnych sprawach.Nawet nie ma się do czego przyczepić :( nie można być w kontrze :( nie ma się z kim podroczyć:(:serce::całus::love:

Ja mam podobnie moi rodzice tacy byli ale osiągnęli połowiczny sukces w przekazywaniu ,uczeniu tego swoim dzieciom ja niestety też tylko połowiczny sukces mam nadzieję,że tylko na razie bo syn należy do takich co to serce mają na dłoni albo jak to się mówi ostatnie portki by z tyłka ściągnął i oddał komuś potrzebującemu:) córka niestety te ostatnie portki by z kogoś ściągnęła:( No ale co nie poddaje się wychowanie dzieci to cięzka sprawa i nie zawsze są one takie jak byśmy chcieli,żeby były.Ja jednak skłaniam się bardziej do tego,że człowiek już się rodzi z pewnymi cechami charakteru i w niektórych przypadkach trudno coś zdziałać:)

Staralismy sie wpoić dzieciom  uczciwość , wrażliwość , obowiązkowość . To takie podstawowe cechy człowieka. Każdy rodzi sie z charakterem i nie kazdy podda się naciskom . Ma własne zdanie i już. Kto chce wychować złe dziecko? Nie jestem rozrzutna , tego mnie życie nauczyło. W życiu bywa różnie  nie przystosujemy do siebie pewnych sytuacji tylko musimy sie sami dostosować. Jednak , żeby utrzymać sie w temacie to napiszę . Każda forma czy to na forum czy na zwykłej kartce , którą potem wywale do kosza , czy na skypie muszę upuścic sobie powietrza . Wczoraj miałam zły dzień , a dzisiaj fajny. Tak też i piszę . A altruistom nie zazdroszcze .

Altruizm (fr. altruisme, od łacińskiego rdzenia alter – inny, drugi) – zachowanie polegające na działaniu na korzyść innych. Według J. Poleszczuka polega ono na dobrowolnym ponoszeniu pewnych kosztów przez jednostkę na rzecz innej jednostki lub grupy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi dom jak napisala @Blondi to chyba wyrazenie mysli nas wszystkich... jestem z rodzinka od dwoch dni w Karwi nad polskim morzem.... a i tak budze sie rano i pierwsze co robie to gonie zobacxyc co tam na naszym forum.... buziaki znad morza dla wszystkich. jak dooooobrze, ze jestescie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty...Odpoczywaj i ładuj akumulatory :) z dużą dawką jodu :) Trochę Ci zazdroszczę tego wspólnego odpoczynku na łonie rodziny i łonie natury...nasze polskie morze też jest piękne...jest wiele urokliwych zakątków i u nas... :) Miłego urlopowania! Puki co...baw się dobrze! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszyscy po otworzeniu jednego oka otwierają laptopy,,a potem cyk i na forum:hahaha:

@Betty kąpaj się ,,smakuj wody w Pl,,,ja zaraz pójdę podlewac z gwinta to się cała podleję też ,,lubię się bawić wodą ,,normalnie jak dziecko,,oblac sie i być cała mokra-hahahha nadaje się na plażę,,,z wody nie wychodzę,,,urlopuj się ile wlezie,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) 

Chciałabym się przywitać :) od kilku lat pracuję jako opiekunka w DE, ale nigdy nie korzystałam z żadnych forum. Miałam dłuższą przerwę (po urodzeniu wnuczki), troszkę posiedziałam w internecie i sporo czytałam, ale jak dotąd się nie udzielałam.

Na początku lipca wracam do swojej podopiecznej, jest mu może ktoś z Bielefeldu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MalPie64 napisał:

Cześć :) 

Chciałabym się przywitać :) od kilku lat pracuję jako opiekunka w DE, ale nigdy nie korzystałam z żadnych forum. Miałam dłuższą przerwę (po urodzeniu wnuczki), troszkę posiedziałam w internecie i sporo czytałam, ale jak dotąd się nie udzielałam.

Na początku lipca wracam do swojej podopiecznej, jest mu może ktoś z Bielefeldu??

Witaj! zawsze musi być ten pierwszy raz ,,i bardzo dobrze zrobiłas ,że jesteś już tutaj z nami,,jest co pooglądac i jest co poczytać,,czuj się jak w drugim domu,,:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...