Skocz do zawartości
Gość Baśka

Granice nocnego wstawania do podopiecznej

Rekomendowane posty

Gość Baśka

Kolezanki napiszcie jak to jest w praktyce z nocnym wstawaniem. Ja już pomijam kwestie finansowe, ale jak się tak pracuje. Przyjmując 1 wstawanie w nocy ma wpływ na wasze samopoczucie. A jeżeli to 2 lub nawet 3 wstawania? Rano normalnie wstajecie i pracujecie? Po jakim czasie organizm się zbuntuje a może w ogóle? A jeżeli to np. co dwa dni. Mam taką propozycję i nie wiem co zrobić. Pomóżta, bo mam 52 lata i nigdy tak nie pracowałam. B.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Elfik

Ja dobrze funkcjonuje w nocy. Po przebudzeniu szybko zasypiam jak kamień. Jedyne co muszę to potem chodź na 15minut zamknąć oczy koło 14 _ 15.  Dwa razy na zleceniu wstawialam w nocy wtedy gdy stan podopiecznego był agonalny. Ale wtedy to praktycznie nie robiłam nic innego tylko zajmowałam się tym by godnie odszedł.  Więc drzemki w dzień były możliwe. Nie przyjmuje zleceń ze wstawaniem nocnym a jeżeli się zdarzy staram się nie uczyć podopiecznych że nie jestem na każde  zawołanie. Czasem tylko zerkam czy podopieczny po pewnym czasie zrezygnuje z przywolywania czy poradzi sobie sam. Jestem i przyglądam się w cieniu drzwi. Często to skutkuje i potem podopieczny już nie zawraca mi gitary lub rozstajemy się bez żalu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość nick

wstawanie nocne mozna porownac do tortur, w Chinach tak robia gdy chca wyciagnac cos z czlowieka, pozwalaja komus zasnac a potem wybudzaja i tak cala noc, po kilku dniach mozna dostac jakiejs choroby psychicznej

taka oferta ze wstawaniem nocnym to praca za darmo na rzecz rodziny i agencji, nikt za to nie placi, wedlug mnie winne sa temu za silne leki na odprowadzenie wody z organizmu aby sie nie zasiedziala, czesta przypadlosc u starszych osob, lekarze to przepisuja, taki czlowiek potrafi miec uczucie ze ciagle musi do toalety, a w toalecie tylko siedzi i spuszcza wode i tak kilka razy w ciagu nocy

juz pomijajac to ze w umowie jest 40 godzin pracy w tygodniu co jest fikcja a na nogach kazdy jest srednio 15 godzin dziennie przez 30 dni pod rzad takie cos jak wstawanie nocne to frajerstwo 

agencje czesto szukaja naiwnych i nieswiadomych ludzi ktorzy sa gotowi pracowac za darmo, najlepiej niech sie poswieci i pojedzie za miske ryzu i dach nad glowa siedziec ze starcem a rodzina niech tylko placi posrednikowi

100 euro dziennie powinna wynosic stawka dzienna za taka oferte pracy ze wstawaniem nocnym i to i tak jest malo, bo nie wychodzi nawet 10 euro za godzine tylko o wiele wiele mniej, za 3000 euro za miesiac mozna by sie podjac takiej pracy, to 1500 euro czyli 6500 zł to jest tak naprawde jakby robic w polsce na 3 zmiany a siedziac tam na szteli czesto ma sie wrazenie ze siedzi sie tam jakby caly dzien w fabryce na dwoch zmianach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 13.03.2021 at 12:37, Gość Baśka napisał:

Kolezanki napiszcie jak to jest w praktyce z nocnym wstawaniem. Ja już pomijam kwestie finansowe, ale jak się tak pracuje. Przyjmując 1 wstawanie w nocy ma wpływ na wasze samopoczucie. A jeżeli to 2 lub nawet 3 wstawania? Rano normalnie wstajecie i pracujecie? Po jakim czasie organizm się zbuntuje a może w ogóle? A jeżeli to np. co dwa dni. Mam taką propozycję i nie wiem co zrobić. Pomóżta, bo mam 52 lata i nigdy tak nie pracowałam. B.

Nie biorę ofert z nocnym wstawaniem jak usłyszę że może się zdarzyć pytam o nr. do zmienniczki 😂Jak się osoba zgodzi ze mną pogadać to ok jak zaczyna się w firmie mydlenie oczu to proszę i kolejny zestaw pytań .Może się zdarzyć czasem podczas zlecenia  i miałam tak nawet jak otwierałam stele ,pogadałam z rodziną i było wyrównane.Może dlatego że trafiłam na normalnych ludzi i sprzedać się  nie dam  .Źle jest jak na wstawanie nocne,,zawoalowane" wyjedzie swieżynka z lichutkim językiem .Jak nie ma wsparcia koordynatora 😉to kaplica . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Gość nick napisał:

wstawanie nocne mozna porownac do tortur, w Chinach tak robia gdy chca wyciagnac cos z czlowieka, pozwalaja komus zasnac a potem wybudzaja i tak cala noc, po kilku dniach mozna dostac jakiejs choroby psychicznej

taka oferta ze wstawaniem nocnym to praca za darmo na rzecz rodziny i agencji, nikt za to nie placi, wedlug mnie winne sa temu za silne leki na odprowadzenie wody z organizmu aby sie nie zasiedziala, czesta przypadlosc u starszych osob, lekarze to przepisuja, taki czlowiek potrafi miec uczucie ze ciagle musi do toalety, a w toalecie tylko siedzi i spuszcza wode i tak kilka razy w ciagu nocy

juz pomijajac to ze w umowie jest 40 godzin pracy w tygodniu co jest fikcja a na nogach kazdy jest srednio 15 godzin dziennie przez 30 dni pod rzad takie cos jak wstawanie nocne to frajerstwo 

agencje czesto szukaja naiwnych i nieswiadomych ludzi ktorzy sa gotowi pracowac za darmo, najlepiej niech sie poswieci i pojedzie za miske ryzu i dach nad glowa siedziec ze starcem a rodzina niech tylko placi posrednikowi

100 euro dziennie powinna wynosic stawka dzienna za taka oferte pracy ze wstawaniem nocnym i to i tak jest malo, bo nie wychodzi nawet 10 euro za godzine tylko o wiele wiele mniej, za 3000 euro za miesiac mozna by sie podjac takiej pracy, to 1500 euro czyli 6500 zł to jest tak naprawde jakby robic w polsce na 3 zmiany a siedziac tam na szteli czesto ma sie wrazenie ze siedzi sie tam jakby caly dzien w fabryce na dwoch zmianach

Czy Ty byłeś kiedyś na zleceniu osobiście?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 13.03.2021 at 12:37, Gość Baśka napisał:

Ja pracowalam na zleceniu gdzie zgodzilam sie na wstawanie 1 raz w nocy .Prace zaczynalam o 9 rano ,a konczylam o 21 .Wstawanie nocne predzej czy pozniej odbije sie na twoim zdrowiu.Ja nie polecam .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość wkurzona

Baśka zaciśniesz zęby to i cały wyjazd spać nie musisz. Dobrze że pomijasz wątek finansowy bo kto by sobie tym zawracał głowę.. Działaj tak żeby agencja nie straciła zlecenia i rodzina nie oddała dziadka do haimu.  

Baśka jeżeli ktoś ci mówi że babcia wstaje co 2 dni to znaczy że wstaje codziennie lub prawie codziennie. Myślisz, że ot tak co dwa dni jak w zegarku. Szukają naiwnej! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość nick
O 22.03.2021 at 14:59, Funny napisał:

Czy Ty byłeś kiedyś na zleceniu osobiście?

jestem zawsze osobiście ale w sumie hologram albo humanoid taki jak we filmach nie byłby taki zły, ja bym se siedział w domu a humanoid by za mnie pieniądze przywoził z niemiec, może za 20 lat...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, Gość nick napisał:

jestem zawsze osobiście ale w sumie hologram albo humanoid taki jak we filmach nie byłby taki zły, ja bym se siedział w domu a humanoid by za mnie pieniądze przywoził z niemiec, może za 20 lat...

Czyli jednak z Niemiec a nie lepiej ze Szwajcarii ? Inne umowy ,inna kasa i szacunek jest .👍może nie trzeba 20 lat czekać na humanoida 🤛

Edytowane przez Funny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jestem na nowym zleceniu pdp o 21 30 chodzila spac o nie bla bla 2 dni potem juz o 20 nocne wstawanie tez sie zdarza ale wychowalam pokazuje sie pdp w piczamie :d bla swiatlo w przepokoju tez bylo zostawianie nie nie noc to noc ciemno jest no moze malutka lampka zecie mnie ciotki wychowaly pauze mam dzien wolny tez no bo kiedys po nocnym wstawaniu trzeba odpoczac :szept:ale :d

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość sabina

dziesiątki agencji i kilkanaście razy więcej zleceń to lepiej odpuścić, bo gra nie jest warta świeczki i szukać zlecenia bez nocek, bo to prawie zawsze oznacza kłopoty jak nie od razu to z czasem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Pozdowienia

Witajcie! 

Każdej koordynatorce w MAILU piszę, że jeżeli będzie w miesiącu więcej niż 1 zarwana nocka to od razu rozwiązuje umowę z winy zleceniodawcy i tak robię nie tylko ja. Kiedyś miałam taki maraton trzydniowy, ale pdp była chora i źle to zaniosłam, ale to może się przydarzyć i nie ma tematu. Pozdrowienia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link został automatycznie osadzony jako film..   Wstaw jako zwykły link

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompedium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

• Dodaj nową pozycję...