Skocz do zawartości

Koniec umowy ,wyjazd do domu ,brak zmienniczki na moje miejsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kończy mi się umowa na zleceniu 02/03/2021 ,firma nie załatwiła opiekunki ,odmówiła busa i powiedziała mi ,że mam zostać ,aż przyjedzie następna ,ja nie wyrażam na to zgody ,chce jechać ,co mam zrobić ? Jeszcze mnie karami straszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, [email protected] napisał:

Witam kończy mi się umowa na zleceniu 02/03/2021 ,firma nie załatwiła opiekunki ,odmówiła busa i powiedziała mi ,że mam zostać ,aż przyjedzie następna ,ja nie wyrażam na to zgody ,chce jechać ,co mam zrobić ? Jeszcze mnie karami straszą .

Czy na umowie jest wyraźnie zaznaczone ze kończy się w  tym dniu?

Być może gdzieś pisze plus minus 3dni, jeśli nie ma takiej adnotacji to firma łamie prawo,Umowa jest od do i z dniem zakończenia przestaje obowiązywać.Wracaj na własny koszt i od razu do prawnika.

Jest na to artykuł kk

To nie jest Twój problem zmiennik tylko firmy

Co to za firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

Czy na umowie jest wyraźnie zaznaczone ze kończy się w  tym dniu?

Być może gdzieś pisze plus minus 3dni, jeśli nie ma takiej adnotacji to firma łamie prawo,Umowa jest od do i z dniem zakończenia przestaje obowiązywać.Wracaj na własny koszt i od razu do prawnika.

Jest na to artykuł kk

To nie jest Twój problem zmiennik tylko firmy

Co to za firma?

Teoretycznie to masz rację. Nic nas nie obchodzi, że nie ma zmienika, ale zawsze jest jakieś ale. Z artykułami kk to tutaj nie wyjeżdżaj, bo zaczynam się bać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, geronimo napisał:

Czy na umowie jest wyraźnie zaznaczone ze kończy się w  tym dniu?

Być może gdzieś pisze plus minus 3dni, jeśli nie ma takiej adnotacji to firma łamie prawo,Umowa jest od do i z dniem zakończenia przestaje obowiązywać.Wracaj na własny koszt i od razu do prawnika.

Jest na to artykuł kk

To nie jest Twój problem zmiennik tylko firmy

Co to za firma?

Witam,jest wyraźnie napisane napisane 02/03/2021 zaplanowany termin zakończenia umowy ,zaplanowany wyjazd na 03/03/2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, [email protected] napisał:

Witam kończy mi się umowa na zleceniu 02/03/2021 ,firma nie załatwiła opiekunki ,odmówiła busa i powiedziała mi ,że mam zostać ,aż przyjedzie następna ,ja nie wyrażam na to zgody ,chce jechać ,co mam zrobić ? Jeszcze mnie karami straszą .

Straszenie karami to przegięcie >:(

Napisz do nich, że Ty z umowy się wywiazalas, a jeżeli oni uchylają się od wywiązywania z umowy, to na swój koszt powrócisz do domu, a fakturę za busa im przyślesz. Nic już więcej na telefonicznie z nimi nie załatwiaj. Firmę bym skreśliła ze swej pamięci   :słabo:

Pozdrawiam i powodzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Teoretycznie to masz rację. Nic nas nie obchodzi, że nie ma zmienika, ale zawsze jest jakieś ale. Z artykułami kk to tutaj nie wyjeżdżaj, bo zaczynam się bać ;)

Ograniczenie wolności to się tak nazywa i zmuszanie do czynności wbrew woli jest karakne z Kodeksu karnego, ja jeśli jeszcze przy tym ktoś miał ważny termin i przez to stracił to dobry prawnik potrafi taką firmę puścić w skarpetkach.

A Ty sie niemasz powodu do bania:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, [email protected] napisał:

Witam,jest wyraźnie napisane napisane 02/03/2021 zaplanowany termin zakończenia umowy ,zaplanowany wyjazd na 03/03/2021

No i widzisz stary kruczek w słowie"zaplanowany"

Zaplanowany to nie konkretny,plany mogąsię zmienić

Powinno być zakończenie wykonywania pracy w dn........

A planować to można w nieskończoność i zawsze jest tłumaczenie ze plany nie wyszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, geronimo napisał:

No i widzisz stary kruczek w słowie"zaplanowany"

Zaplanowany to nie konkretny,plany mogąsię zmienić

Powinno być zakończenie wykonywania pracy w dn........

A planować to można w nieskończoność i zawsze jest tłumaczenie ze plany nie wyszły

Dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] Okres wypowiedzenia rozpoczyna się z dniem złożenia,

Wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym, powinno zawierać w treści przyczynę.

Również zaliczenie wcześniejszej pracy nie funkcjonuje

liczy się data złożenia i 14dni od tej daty biegnie okres wypowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa czy ta sztela jest ok? Agencja dotąd była w porządku? Takie sytuacje się zdarzają, że opiekunki nie wsiadają do busa wystawiając nie tylko agencje ale i opiekunkę czekającą na zmianę. Trzeba przyjąć, że wyjazd zawsze może się przez to wydłużyć o kilka dni ,bo agencja musi zapewnić ciągłość opieki, bo jak zostawić pdp samą. Zapytaj agencje mailowo czy już kogoś mają i daj im deadline np. 3 dni. A jak nie masz nerwów lub masz coś waznego d ozałatwienia w pl to tak jak mówisz dogadaj się z synem i wyjeżdżaj. Ja jednak obstaję przy tym, że raz na kilka wyjazdów taka obsuwa może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.03.2021 at 11:10, Walczyk Anna napisał:

Ewa czy ta sztela jest ok? Agencja dotąd była w porządku? Takie sytuacje się zdarzają, że opiekunki nie wsiadają do busa wystawiając nie tylko agencje ale i opiekunkę czekającą na zmianę. Trzeba przyjąć, że wyjazd zawsze może się przez to wydłużyć o kilka dni ,bo agencja musi zapewnić ciągłość opieki, bo jak zostawić pdp samą. Zapytaj agencje mailowo czy już kogoś mają i daj im deadline np. 3 dni. A jak nie masz nerwów lub masz coś waznego d ozałatwienia w pl to tak jak mówisz dogadaj się z synem i wyjeżdżaj. Ja jednak obstaję przy tym, że raz na kilka wyjazdów taka obsuwa może się zdarzyć.

Odniosę się do ostatniego zadanie. Może się zdarzyć, obsuwy zdarzają się każdemu, ale wtedy powinna być gratyfikacja finansowa dla opiekuna, który zgodzi się zostać dłużej na zleceniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...