Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zakładam wątek, żeby uzyskać od was pomoc w znalezieniu uczciwej agencji pracy. Wyjeżdzalam kilka razy do Niemiec jako opiekunka, ale jak na razie średnio jestem zadowolona ze współpracy z dotychczasowymi agencjami...  Może wy mi powiecie, która agencja waszym zdaniem oferuje korzystne warunki i godziwe wynagrodzenie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jankamerciak napisał:

Witajcie, zakładam wątek, żeby uzyskać od was pomoc w znalezieniu uczciwej agencji pracy. Wyjeżdzalam kilka razy do Niemiec jako opiekunka, ale jak na razie średnio jestem zadowolona ze współpracy z dotychczasowymi agencjami...  Może wy mi powiecie, która agencja waszym zdaniem oferuje korzystne warunki i godziwe wynagrodzenie. Pozdrawiam!

W każdej agencji w której się zatrudnisz będziesz miała korzystne warunki i godziwe wynagrodzenie pod warunkiem, że to będzie praca w biurze najlepiej jako prezes a nie jako opiekunka :) 

A co znaczy, że jesteś średnio zadowolona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się już pojawiał.

Nie ma idealnej agencji, każdej można coś zarzucić. Są tylko lepsze i te gorsze. Niedawno kolega po bodajże dwóch latach pracy w tej samej agencji z której był zadowolony, został delikatnie mówiąc "wyrolowany" przez agencję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta czyli wychodzi na to ,że popracować z daną agencją rok -góra dwa i zmiana,,bo widze ,że często się zdarza wyrolowanie albo olewanie pracownika,,czemu tak jest,,jest ktoś sprawdzony i ma dobre referencje i nigdy nie było skarg ani zażaleń i zostaje zepchany na bok-przykre ale tak właśnie jest,,trzeba byc szybkim i szybko wtedy agencję pożegnac jak nie potrafią docenić i do następnej ,,nie ma innego wyjscia ,trzeba też być cwaniakiem jakimi są agencje,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Może agencje myślą że jeśli opiekun pracuje z nimi dwa lata to już jest z nią związany na dobre i na złe ? Nie wiem. Może myślą że jeśli przez dwa lata nie było problemu to opiekun obrósł w piórka i trzeba dać mu pałką w łeb ? Nie wiem.

Dziwi mnie że na tym niestabilnym rynku agencje nie dbają w szczególny sposób o stałych współpracowników na których mogą liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mojej agencji to droga autorko na pewno nie polecę ;)  Nie ma to jak trafić na patologiczny adres gdzie nie da się wytrzymać a "kochana i wspierająca" agencja na pocieszenie jeszcze zabiera Ci sporą część pieniędzy za karę, że chcesz zrezygnować z adresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasiakasia

7 lat temu -  1 wyjazd z Promedika . Zero doswiadczenia, slaby jezyk, troche ponad 3 tys zl miesiecznie netto . Jak na pierwszy raz

Potem prywatnie babcia mnie zatrudnila, po 2 latach zmarla

Nastepnie przerwa

3 lata temu Promedika znow. Tym razem jezyk  lepszy 1200netto, babcia taka sobie.

Ogolnie Promedika to dobra Firma, panie mowia rozne rzeczy ale skoro Firma ciagle jest na rynku i panie wyjezdzaja z ta Firma to cos znaczy.

Obecnie Veritas, ze wzgledu na zarobek, 1400 netto do jednej osoby. Firma tez dobra. Niestety skladki ZUS mizerne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosć kasiakasia co znaczy ,że firma dobra,:płacz:firma do odstrzału,nie znam gorszej od tej co tak cudownie reklamujesz,,idą tam kobiety  co nie mają kontaktu z internetem,trochę zacofane i trochę ciemne,idą bo tam je zatrudnią za grosze ale dla nich jest bardzo dużo,więc jak komuś pasuje to niech pracuje,,ale jak ktoś wejdzie na różne fora i sobie poczyta to większośc od razu zmienia agencję,,od razu,,doczyta się ,że tyle co zarabia w tej dobrej firmie przez np, 3 lata to woła o pomstę do nieba,,zobaczy rożnicę kolosalną w wynagrodzeniu to  prosto wali do innych agencji,,Ty wiesz ile opiekunek pracuje w tej firmie ale nawet slówka nie piśnie o tym, wstydzą się? albo nie mają odwagi zmienić agencji,albo są tak uwiązane finansowo z tymi głupakmi ,że musi ileś tam lat przemęczyć się z nimi,,i z ich stawkami.Ale ja życzę każdemu aby był zadowolony,,jasne ,że są panie w tej firmie zadowolone ,czemu nie! nie mają takich wymagan jak ja,,

A firma ciągle na rynku? bo żyje z wyzysku opiekunek -dlatego ciągle na rynku-proste !:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, jankamerciak napisał:

Witajcie, zakładam wątek, żeby uzyskać od was pomoc w znalezieniu uczciwej agencji pracy. Wyjeżdzalam kilka razy do Niemiec jako opiekunka, ale jak na razie średnio jestem zadowolona ze współpracy z dotychczasowymi agencjami...  Może wy mi powiecie, która agencja waszym zdaniem oferuje korzystne warunki i godziwe wynagrodzenie. Pozdrawiam!

Musisz doprecyzować co znaczy korzystna warunki i godziwe wynagrodzenie bo dla każdego może to co innego oznaczać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kinga ja dostaję w całości za wypracowany miesiąc,czy np, 24 dni w miesiącu pracuję i dostaję na konieć miesiąca już kasę za te 24 dni,,także z wypłatami ,wynagrodzenie jest ok! żadnych zaliczek nie chcę,toż to idzie się pogubić,,a agencje lubią tak motać opiekunkom ,aby się pogubiły w obliczeniach,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaje około 13 dnia miesiąca za dni z poprzedniego miesiąca. To jest zrobione specjalnie jako zabezpieczenie aby w razie ucieczki opiekuna nie wypłacić mu pieniędzy, a także aby go zniechęcić do ewentualnej ucieczki. Przykładowo, jeśli opiekun opuści adres 14 maja to już nie zobaczy pieniędzy za te 14 dni z maja. Jeśli ucieknie przed wypłatą powiedzmy 11 maja to nie zobaczy pieniędzy z poprzedniego miesiąca i za te z maja.  Nieźle to sobie wykombinowali.  Tym sposobem mają opiekuna w kleszczach, jak psa na smyczy, na uwięzi gdy trafi na toksyczny adres z którego chce zjechać.

Edytowane przez Michał845
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje moj partner np mial dostac za polecenie dwoch osobktore podpisaly i wyjechaly z tej samej agencji no i teraz nie mozemy sie doliczyc bo podciagniete jest to pod wynagrodzenie itd masakra jak wrocimy to dzwonimy do nich i musza nam wszystko opisac a do tego pisal ze chce w euro a dostawal za 4 miesiace w pl no i bank przewalutowal i jest stratny no nic to juz wyjasnilismy ale teraz jest trudno doliczyc sie ile powinien miec od poczatku wyjazdow

Dlatego bezdiemy szukac inna agencje

 

Bedziemy mialo byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, te agencje ograbią opiekuna jak tylko jest jakakolwiek możliwość aby ograbić. Właśnie sam się o tym przekonuje. Podle mnie oszukali,  łgali, że będę miał 1200 euro. A teraz mam 1000 euro. Ale będą tego oszustwa srogo żałować. Poruszę niebo i ziemię aby pożałowali. Nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Może coś się zmieni w tych nikczemnych praktykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kręcą,,dla tego ja wybierając agencję,zwracałam uwagę na walutę wynagrodzenia oraz na termin wypłaty,,to akurat mi w mojej agencji bardzo pasuje i wszystko się zgadza ,,ale inne rzeczy nie końca są dobrze zorganizowane,tak jak  w każdej,,trochę olewka,,,:płacz: chodz mi nianki nie potrzeba i dam sobie sama radę,ale mimo wszystko powinni być chodz trochę podejscia do sprawy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Jacek tez ma teraz nie mile doswiadczenie w teja agencji co jak teraz jestem mial podopiecznego no ale niestety zmarl,szukali szukali ale nic nam nie pasowalo wiec pojechal z innej na miesiac gdzie jest obecnie zaznaczam ze w papierach ma ze jest po operacki przepukliny i ewentualnie transfer lub lezaca osobi to do ok 90 kilo no i tutaj tak mialo byc, rozmawial tez z opiekunem co jechal do domu taaakk jest dobrze babcia lezaca ale tak jest dobrze,przyjal te zlecenie bo dla panow opiekunow jest malo a tu co sie okazuje 135kilo idziadek do opieki jeszcze pyta sie o co tutaj chodzi a ten mu na to ze bal sie ze on nie przyjedzie a agencja ze niewiedziala o tym ze tylewazy to ja sie pytam on tam pracuje juz 1.5 roku to co oni nie pytaja sie czy cos sie zmienilo itd?dostanie 1100 za ciezka prace a iprzy dziadku musi jeszcze robic jak chcial zjechac to musi 2 tygdniowe wypowiedzenie wyslac 1000 telef no okropnie doszlismy do wniosku ze zostanie 26 maja jedzie juz do domu ale tej agencji dziekujemy obsmarujemy w necie ku przestrodze innym i tak to wlasnie jest z nimi duzo pracy malo zaplaty i zero informacji mamy nadzieje ze teraz lepiej trafimy

Radzi sobie jakos ma wypracowana metode ale boje sie o niego ze znowu mu ta przepuklina wyjdzie, nic sobie z nas nie robia mozna mowic jak do sciany a oni swoje i burza sie jak odmowimy stelli mam nadzieje ze wszystkie tak nie robia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasiakasia

Na pewno nie polecalabym jakies nieznanej nowej firmy, nawet jesli oferuje bardzo dobry zaborek. Jeszcze 2-3 lata temu moglaby poleciec Aterime Med i InterKadre - obecnie tak sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość kasiakasia napisał:

Na pewno nie polecalabym jakies nieznanej nowej firmy, nawet jesli oferuje bardzo dobry zaborek. Jeszcze 2-3 lata temu moglaby poleciec Aterime Med i InterKadre - obecnie tak sobie

Nawet nie wspominaj o tych agencjach,,tam dopiero burdel jakich mało,,normalnie burdel,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.05.2017 at 18:42, Gość kasiakasia napisał:

 

Obecnie Veritas, ze wzgledu na zarobek, 1400 netto do jednej osoby. Firma tez dobra. Niestety skladki ZUS mizerne...

Jak mizerne? Żyję dzisiaj i nie wiem czy emerytury dożyję, więc dlaczego miałabym wciąż oglądać się na ZUS? Wiem jednak, że bywają w wysokości kilkuset złotych to mizerne... myślę, że dobrze by było pisać konkretnie...

Jestem na szteli tylko dlatego, że moja poprzedniczka potrzebowała zmienniczki na ten czas i doszła do wniosku, że lepiej będzie przemilczeć kilka rzeczy, bo żadna tak szybko nie przyjedzie, a może i na świeta przyjdzie jej zostać... i tak by było, bo to osoba, która nie powie nie...  Skręca mnie ze złości, bo to oznacza, że jest świadoma, że godzi się na więcej lub od siebie robi więcej, więc też ci którzy najmują opiekunki czasem różnie patrzą... Chętnie bym tej mojej zmienniczce powiedziała, że jak chce tak robić to niech pracuje cały rok, a nie szuka kretynki która jej przetrzyma sztelę, bo jej z jakiś powodów odpowiada....

Dzisiaj w ogóle jestem na siebie wkurzona, bo jestem naiwniarą do kwadratu... Nagle pojawił się problem z zębem, więc zadzwoniłam do agencji, by się dowiedzieć, co jeśli będzie gorzej i będę chciała skorzystać z pomocy lekarza... Owszem, jeśli zajdzie potrzeba to agencja opłaci rachunek, ale karty EKUZ nie zobaczę... Pani nawet nie wiedziała, że jej dosłałam oświadczenia. Przysłano mi dokumenty na ten adres, pipidówa, że aż boli, ale na szczęście punkt poczty niedaleko... A co gdyby go tutaj nie było? Musiałabym jechać gdzieś dalej, może płacić za podróż, opłaty pocztowe z zakupem kopert... a im się nawet nie chciało do tego zajrzeć... warszawska agencja... następna do kolekcji... następna do odstrzału... Chrzanię ten opłacony rachunek, bo gdyby stało się coś poważniejszego, np szpital, to rachunek byłby dużo wyższy i ciekawe kto by go opłacił.... a w każdej reklamie podkreślają, że karta EKUZ gwarantowana, a szukają byle pretekstu, aby jej nie wyrobić... Wtrąciła się w to niemiecka agencja, ale wątpię by coś zdziałali, tym bardziej że moja agencja już wie, że jak na razie z ich agencji nie będą tutaj jeździć opiekunki.... Poczekam aż wróci tutaj pani Agnieszka i postaram się, aby nie miała tak łatwo ze znalezieniem następnej kretynki - zmienniczki.... 

Co tu dużo mówić o uczciwości agencji, skoro opiekunki względem siebie nie potrafią być szczere... Nie jestem z zamiłowania kucharką i przygotowywanie każdego dnia dwóch dań nawet niewielkich jest wyzwaniem dla mnie... a co dopiero mówić, gdy mam zrobić większy obiad, bo ktoś przyjeżdża... a dla nich tutaj to norma... Tymczasem są kobiety, które kochają gotować i spędzać czas w kuchni na pichceniu... i ktoś taki byłby tutaj bardziej na miejscu... Dodatkowo w tym roku wypłynęła kwestia ogródka, o który do zeszłego roku dbał syn lokatorki, przynajmniej koszenie, a to dużo... Córka z zięciem chęci mają, ale zdrowie nie dopisuje, a ja dla pudełka pralinek maniany innej opiekunce nie będę robiła... żałuję, że wtedy nie wiedziałam, że wróci Agnieszka... Córka niestety nie miała odwagi poprosić o pomoc, czekała aż sama się poderwę... a skoro się nie poderwałam to rzucała piorunami z oczu... Jako opiekunkę nikt mnie nie zobowiązał do odczytywania i spełniania czyichś najskrytszych pragnień... Może jestem mało domyślna...

Co do tej szteli już decyzję podjęłam, do agencji zresztą też, po dzisiejszej akcji nie mam żadnych obiekcji....

 

Fajnie by było gdybyście pisali otwarcie o agencjach, które zostały już przez was sprawdzone i są godne polecenia... wiadomo, że zawsze trzeba jakieś poprawki zrobić, ale są takie dla których tak ważna kwestia jak karta EKUZ nie jest załatwiana z łaski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agryppina44 to bym mogła przypisac mojej stelli..

cyt:,,Skręca mnie ze złości, bo to oznacza, że jest świadoma, że godzi się na więcej lub od siebie robi więcej, więc też ci którzy najmują opiekunki czasem różnie patrzą... Chętnie bym tej mojej zmienniczce powiedziała, że jak chce tak robić to niech pracuje cały rok, a nie szuka kretynki która jej przetrzyma sztelę, bo jej z jakiś powodów odpowiada...."  identycznie jak u mnie!!! nie jesteś sama ,,:płacz: 

a może to ta sama agencja? hahahha i takie ma opiekunki włazidupy?:hahaha: oprócz nas ,,oczywiście,,ja swoje musiałam tutaj wywalczyć po swojemu-hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi gorzkie pocieszenie, ale zawsze pocieszenie... zwłaszcza świadomość, że nie jest się w tym wszystkim samym... Nie mam zamiaru tutaj wyżywać się, czy też użalać Babci, bo mimo wszystko nikt nie stara się tutaj niczego narzucić siłą, ale...  Te ciche gesty i szepty są gorsze... Czekają na Agnieszkę chyba jak na zmiłowanie, bo ja źle Babci usługuję, ale córka z Babcią się dogadały, że Babcia jakoś to przetrzyma... już na początku... Córka, skoro tak dobrym jest sługą, niech zrezygnuje ze swej pracy, zostawi dom i męża i jedzie opiekować się matką... co za różnica, czy pieniądze weźmie córka czy opiekunka... Dlaczego nie zostawi swego domu dla matki? Szkoda jej swego życia? Żeby zaoszczędzić będzie jeździła do domu co dwa miesiące, bo dla niej tak korzystnie... skoro może opiekunka, może i ona... jest w czymś lepsza??? taka sama kobieta,,, i ja czekam na Agnieszkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jwsli chodzi o katre EKUZ to dostalam po 2 tygodniach z tym nie bylo problemu, z wypowiedzeniem umowy tez nie ma problemu dwa dni i zalatwione, tylko te wynagrodzenie w zaliczkach to mi sie nie podoba tlumacza ze to przez podatki tak robia  podalabym nazwe firmy ale nie wiem czy tutaj mozna napisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kinga napisał:

Jwsli chodzi o katre EKUZ to dostalam po 2 tygodniach z tym nie bylo problemu, z wypowiedzeniem umowy tez nie ma problemu dwa dni i zalatwione, tylko te wynagrodzenie w zaliczkach to mi sie nie podoba tlumacza ze to przez podatki tak robia  podalabym nazwe firmy ale nie wiem czy tutaj mozna napisac

podaj na priv... będę wdzięczna... a jak wyglądają te zaliczki... jak są rozłożone w czasie...

Edytowane przez agryppina44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...