Skocz do zawartości

Zwiazki Zawodowe opiekunek polskich


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje zalozenie Zwiazkow Zawodowych Opiekunek -prosze nie dodawac negatywnych, krytykanckich komentarzy Prosze tylko o kontakt osoby zainteresowane UTWORZENIEM ZWIAZKU a nie krytyka pomyslu.Poprosze o KONSTRUKTYWNE pomysly i propozycje W niemczech pracuje ok 500 000 polskich opiekunek a agencje ROBIA CO CHCA dyskutujemy od lat bez efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za. Nie wiem jak taki związek się zakłada pewnie trzeba mieć stasus i takie tam. Może trzeba będzie prawnika zatrudnić. Uzyskać jakieś zezwolenia i pewnie będzie chodziło o pieniądze. Może czyta to ktoś kto ma pojęcie. Jednym słowem gorąco popieram tę inicjatywę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Malibu napisał:

Moje wpisy o Zwiazkach Zawodowych opiekunek juz usunieto chyba bo ich brak

Ale co usunięto bo ja widzę 2 Twoje wpisy gdzieś tam pisałaś ze z soboty i są z soboty?

Może napisz coś o sobie, bo takich osób chcących założyć stowarzyszenie to trochę było i to nie tylko tutaj (poszukaj w wyszukiwarce).

Dlaczego chcesz założyć związek?

Ja uważam że to się nie uda, ale trzymam kciuki. Ja uważam że każda z nas powinna być związkiem zawodowym i nie brać wszystkiego i nie na wszystko się zgadzać. Moim zdaniem w zawodzie każdy pilnuje swojego tyłka i nie myśli o całej branży. Wystarczy poczytać grupy by zrozumieć że nigdy nie będziemy grać do jednej bramki...

Agencje z nas żyją i jeżeli będziemy o siebie dbać to agencje będą musiały zmienić zasady gry, ale jak się zgadzamy na wszystko to czemu nas ma dziwić obecny stan?

Co proponujesz, jakie masz doświadczenie, kto za Tobą stoi jeżeli w ogóle, czy byłaś u prawnika, czego oczekujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie finał jednej z opisanych tu inicjatyw https://opiekunkaradzi.pl/forums/temat/1382-karta-dobrych-praktyk-dyskusja/?do=findComment&comment=14897

 

dlatego napisałam, że nie wierzę, bo nawet jeżeli jakimś cudem coś powstanie to zostanie i tak wyśmiane. Sama piszesz, że dziękujesz za krytykę więc podejrzewam, że już gdzieś próbowałaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w opiece 10 lat,mam spor z agencja,sama jestem po prawie ale pracowalam jako pilot wycieczek zagr,znam kilka jezykow -dobrze.Trafilam do opieki po skreceniu kolana  w 2010 r bo nie moglam juz szybko biegac z turystami po Italii,Marsylii, Paryzu czy Skandynawii W innych krajach sa przepisy ,we Wloszech od 20 lat badante i domestica maja 36 godz wolnegoi urlop platny po 6 miesiacach pracy Zwiazki trzeba zalozyc po to by rzad stworzyl w koncu j akas ustawe, lub jak w Niemczech  Uklady Zbiorowe pracy Jestem w kontakcie z panem z Alternatywy Zwiazkowej i jest chetny Probowalam z opzz ale ich to nie interesowalo A PIP nie moze udowodnic agencjom ze jes tto z automatu art 24 kp  UMOWA o prace i umowy powinny byc umowami O PRACE a nie jakies swiadczenie uslug albo zlecenia. PIP dal ciala i sady polskie tez a lobby profitentow jest DUZE i lata bezrobocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Malibu napisał:

Pracuje w opiece 10 lat,mam spor z agencja,sama jestem po prawie ale pracowalam jako pilot wycieczek zagr,znam kilka jezykow -dobrze.Trafilam do opieki po skreceniu kolana  w 2010 r bo nie moglam juz szybko biegac z turystami po Italii,Marsylii, Paryzu czy Skandynawii W innych krajach sa przepisy ,we Wloszech od 20 lat badante i domestica maja 36 godz wolnegoi urlop platny po 6 miesiacach pracy Zwiazki trzeba zalozyc po to by rzad stworzyl w koncu j akas ustawe, lub jak w Niemczech  Uklady Zbiorowe pracy Jestem w kontakcie  z Alternatywy Zwiazkowej i jest chetny Probowalam z opzz p  ale ich to nie interesowalo A PIP nie moze udowodnic agencjom ze jes tto z automatu art 24 kp  UMOWA o prace i umowy powinny byc umowami O PRACE a nie jakies swiadczenie uslug albo zlecenia. PIP dal ciala i sady polskie tez a lobby profitentow jest DUZE i lata bezrobocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...