Skocz do zawartości

 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę rozwiązać umowę zlecenie z agencją, ale martwią mnie pewne zapisy...

zapis 1

"Umowa zostaje zawarta na okres od dnia xx.xx.2020 do yy.yy.2021, 

W razie nieusprawiedliwionego ważnymi powodami nierozpoczęcia lub zaprzestania świadczenia usług w czasie obowiązywanie niniejszej umowy Zleceniobiorca jest zobowiązany do zapłacenia na (...) kary umownej x duża kwota x. "

 

Natomiast dalej w tej samej umowie jest napisane

"Każdej ze stron służy prawo do rozwiązania umowy z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego. "

 

Dodam, że na zleceniu obecnie nie jestem.

Czy mogę złożyć wypowiedzenie bez obaw o nałożenie kary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, qczax napisał:

Chcę rozwiązać umowę zlecenie z agencją, ale martwią mnie pewne zapisy...

zapis 1

"Umowa zostaje zawarta na okres od dnia xx.xx.2020 do yy.yy.2021, 

W razie nieusprawiedliwionego ważnymi powodami nierozpoczęcia lub zaprzestania świadczenia usług w czasie obowiązywanie niniejszej umowy Zleceniobiorca jest zobowiązany do zapłacenia na (...) kary umownej x duża kwota x. "

 

Natomiast dalej w tej samej umowie jest napisane

"Każdej ze stron służy prawo do rozwiązania umowy z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego. "

 

Dodam, że na zleceniu obecnie nie jestem.

Czy mogę złożyć wypowiedzenie bez obaw o nałożenie kary?

Zapis 1 nie jest  zgodny z prawem.

Wprawdzie jest to umowa cywilno-prawna to kazdy Sąd ją unieważni.

Firmy próbują takich myków, ciekawe co to za firma i jaki [prawnik jej tą umowe konstruował ?

Nie podpisywał bym takiej umowy

Zlecenia jeszcze nie rozpoczęłaś, śmiało możesz rozwiązac  umowe, a jeśli firma by się stawiała wystarczy aby takie pismo wysłac przez Kancelarię Prawną

Edytowane przez geronimo
dopisanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłaś już z nimi? Płacą zus między zleceniami?

Najprościej to nie odbierać od nich telefonów i poczekać do końca umowy

Pamiętaj, że możesz mieć 20 umów zlecenie więc śmiało aplikuj gdzie indziej i nie myśl o konsekwencjach. 

geronimo ma rację, że ten zapis jest niezgodny z prawem, bo równie dobrze ty możesz chcieć wyjechać a oni niczego nie znajdą i co wtedy masz czekać aż panienki znajdą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JaAnka napisał:

Mam wrażenie, że w tym wątku jednak tak dużo o karach nie ma. Tylko wzmianka żeby takich umów nie podpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważnym powodem nierozpoczęcia zlecenia jest np. nieodpowiadająca ci stawka lub warunki. Nikt nie może cię zmusić do wyjazdu jeżeli przedstawione warunki ci nie odpowiadają. Mamy czas pandemii więc jest to także wystarczający powód odmowy wyjazdu ze względu na strach, brak szczepienia itd. 

o karach było trochę w tym pytaniu 

https://opiekunkaradzi.pl/forums/temat/6768-umowy-opiekunów-dr-sylwia-timm/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podać powód złożenia wypowiedzenia?

... ze względu na wysokie ryzyko zarażenia się wirusem, co może być dla mnie groźne w skutkach?

O 13.01.2021 at 15:58, JaAnka napisał:

Ważnym powodem nierozpoczęcia zlecenia jest np. nieodpowiadająca ci stawka lub warunki. Nikt nie może cię zmusić do wyjazdu jeżeli przedstawione warunki ci nie odpowiadają. Mamy czas pandemii więc jest to także wystarczający powód odmowy wyjazdu ze względu na strach, brak szczepienia itd. 

o karach było trochę w tym pytaniu 

https://opiekunkaradzi.pl/forums/temat/6768-umowy-opiekunów-dr-sylwia-timm/

 

Z tego co też pamiętam Pani z agnecji bezpośrednio po pierwszym zleceniu pytała czy chcę rozwiązać umowę, ale wtedy ją zostawiłam, bo chciałabym być pewna co do wynagrodzenia

Edytowane przez qczax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...