Skocz do zawartości

Stawki na czarno od 1600 ?


Gość Marzena46
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@rene48 witaj,,jak szukasz pracy przez agencję,to jest tutaj trochę agencji po prawej stronie ,też możesz wypełnić formularz ,aplikowac do wielu agencji naraz ,,możesz śledzić codziennie nowe oferty pracy,podawane są też po prawej stronie,,,pomalutku klikaj i czytaj, nic nie popsujesz tutaj,,a jak masz pytania to śmiało pytaj,,zawsze coś podpowiemy-pozdrawiam:love::hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lama napisał:

no cóż, jak analizujesz tak dokładnie moje słowa:dto zwróć uwagę, że napisałam "albo twoja agencja nie robi pełnych opłat od Ciebie bo np. jesteś emerytką.."...nie  było moim zamiarem wskazać WSZYSTKICH możliwości niższych kosztów pracy opiekunki, co - oczywiście , zgadzam się z Tobą- może skutkować , ale nie musi ...wyższym wynagrodzeniem......Ty rozwinęłaś ten wątek i w pełni się zgadzam z tym, co napisałaś.....sprawa języka/ dobry lub b.dobry podnosi stawkę....to dla mnie taka " oczywista oczywistość"...więc też świadomie, to pominęłam:d.........                                                                                     wypowiedź koleżanki, być może fałszywie odebrałam, jako pewien rodzaj nonszalancji.....otóż, że jest taki standard....2 lata pracy i stawka minimum 1200.....a nie jest to prawda.......co widzimy po ofertach zamieszczanych na tym i innych forach......co znam z praktyki....a Ty być może też......a wręcz mam wrażenie, że 5 lat temu stawki i warnki proponowane przez agencje były lepsze........jak i nie prawdą jest, że typową stawką na czarno jest 1200 na miesiąc,na 90% mi znanych przypadków stawka dzienna od jednej osoby to 50E......zdaję sobie sprawę, że ani Ty ani ja nie wyczerpałyśmy problemu...nie jestem wielką orędowniczką pracy na czarno......ale nie bedę szła przez życie z zamkniętymi oczyma i, a parafrazując "klasyka" powiem, że czarne jest czasem białe, a białe czarne.......mówię o tych 2 formach zatrudnienia...................................fajnie mi się z Tobą piszę:dbo zauważam u Ciebie to , co  lubię...chęć dyskutowania:d

Oczywiście powyższy post był adresowany do @DaGa:d:d:$ nie dość, że kłopoty z lapkiem, to jeszcze zielona ....raczkująca na forum....ale bardzo, oj bardzo chętna:d musicie mi wybaczyć...i dać trochę czasu.... dam radę.....:serce:

Bardzo  milo  przeczytac przeczytac , ze  fajnie Ci sie  ze mna pisze. Tak lubie dyskutowac nawet, gdy sie z kims nie zgadzam. Ile juz razy spieralam sie na tym forum z Serenity, czasem nawet dosyc ostro ale zawsze szanowalam jej zdanie na jakis temat i  tez przekonywalam, gdy bylam pewna , ze mam racje. Zawsze to byly  jednak spory merytoryczne, nigdy nie ocenialam jej jako osoby a tym bardziej opiekunki . W wielu sprawach sie zgadzamy ,czasem mamy rozne zdanie  , zostawiamy to   i piszemy wtedy, gdy znowu jest jakis temat. 

Czytalam twoje posty, w wiekszosci sie zgadzam z tym co piszesz, mozemy tez przedyskutowac jakis temat:d.

Nie...nie nie analizowalam  dokladnie twoich slow w poprzednim poscie. Weszlam pozno na forum i bardziej mi chodzilo o wynagrodzenie przy skladkach od sredniej krajowej. Jest  wtedy nizsze , ale  sa agencje, ktore wcale nie odprowadzaja pelnych skladek za kazdy miesiac tylko z np dwumiesieczny kontrakt  przez co skladka jest  w rzeczywistosci nizsza , a przy takiej wlasnie skladce sa firmy, ktore placa  wiecej. Masz racje jesli chodzi  o wypowiedz opiekunki, ktora pisze, ze ma ponad 1200 po dwoch latach. W wiekszosci agencji stawki nie sa wyzsze bez wzgledu na staz pracy opiekunki, chyba, ze  tak jak piszesz -przy dwoch osobach czy przy ciezszym przypadku, osob, ktore sie przechwalaja nie brakuje chociaz kazdy wie jakie sa realne wynagrodzenia. Chodzilo mi tylko, aby porownac wynagrodzenia przy prawie jednakowych skladkach z roznych agencji .

Na czarno nie  pracowalam , ale z rozmow z tak zatrudnionymi opiekunkami wiem, ze stawki sa rozne. Moze to tez  zalezy od landu, bo i taka wersje slyszalam, podobno na Bawarii placa najlepiej. Niektore z tych opiekunek same oplacaly podroz, dziwily sie, ze mi  za bilet zwraca agencja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2017‎-‎04‎-‎21 at 14:40, Hillary napisał:

Witam,pierwszy raz napisałam o sobie w pażdzierniku 2016r,wyjechałam wtedy  bardzo przez was lubianą agencje za 800 euro,smutno mi było wtedy czytać wasze komentarze co o tym myslicie a ja wtedy znając jezyk w stopniu postawowym potrzebowałam agencji która by  sie mną zaopiekowała:)

Dzięku temu nabrałam więcej pewności siebie i nastepny mój wyjazd jest już na czarno bo za taką kase nie chce pracować.Jestem u dwóch osób za 450 tygodniowo.Piszecie że sztele przez agencje różnią sie od tych na czarno.Według mnie wszystko zależy od pdp,na szteli z agencji nie miałam prawie czasu wolnego bo pdp dostawała spazmów jak wychodziłam,uciekała przez taras.

Teraz też nie  wychodzię ,chyba że na spacer z pdp,ale też nie za bardzo mam gdzie bo jestem na wsi.Sąsiedzi poprosili mnie o załatwienie opiekunki,dałam namiary swojej koleżance.Nie wiem czy już załatwiła sobie zmienniczke,jeśli ktoś ma ochote ją zmienić to piszcie

 

 

Witaj ,jestem chętna na zmienniczkę od 12.05.2017 do 12.06.2017 (4 tyg.) proszę odpisz .Czasu jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarna

A ja sobie cenię pracę na czarno. Stawki czasami są takie jak w agencji ale nikt mnie nie pilnuje, nie mam kar w umowach i mogę w każdej chwili zwiewać a poza tym wybieram oferty za minimum 1500-1600 i zwrot kosztów podróży. Ja jeżdżę swoim autem więc zawsze mogę wsiąść i odjechać. Podopieczni wiedzą o tym i starają się być mili, bo mogę ich zostawić samych a jedyne co mogę stracić to tygodniówkę. Sama wiem, że znalezienie dobrej opiekunki na czarno nie jest łatwe więc obu stroną zależy na dobrej współpracy. Oba zatrudnienia mają plusy i minusy i każdy wybiera co dla niego najlepsze. Ja kabzy polskim agencją nabijać nie będę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość czarna napisał:

A ja sobie cenię pracę na czarno. Stawki czasami są takie jak w agencji ale nikt mnie nie pilnuje, nie mam kar w umowach i mogę w każdej chwili zwiewać a poza tym wybieram oferty za minimum 1500-1600 i zwrot kosztów podróży. Ja jeżdżę swoim autem więc zawsze mogę wsiąść i odjechać. Podopieczni wiedzą o tym i starają się być mili, bo mogę ich zostawić samych a jedyne co mogę stracić to tygodniówkę. Sama wiem, że znalezienie dobrej opiekunki na czarno nie jest łatwe więc obu stroną zależy na dobrej współpracy. Oba zatrudnienia mają plusy i minusy i każdy wybiera co dla niego najlepsze. Ja kabzy polskim agencją nabijać nie będę!!!

Coś za coś. Każdy orze jak może. Ja wolę na legalu, ale rozumiem i Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc czarna bardzo dobrze!!! dobrze sobie radzi i ma metodę na PDP, jak nie pasuje to w autko i weg! ale pisze,że jest zawsze dobrze i niech tak zostanie,,,super !! bardzo mądrze ,,za 1500 czy 1600 a nie za 1200 na czarno,,rozumiem miec odpowiednią zapłatę na czarno ale nie tyle co można dostać w agencji,,,popieram jak najbardziej,,jak się ma jeszcze fajnych PDP ? to czemu nie!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rodziny też ryzykują. Ja na przykład spotkałam się z dwoma przypadkami, że opiekunki dostawały przelew na podróż od rodziny i już się nie odzywały. A już nawet nie piszę o porzucaniu pracy z dnia nadzień, bo pdp nie jest miły. Z takiego powodu wyjeżdżałam może dwa trzy razy w życiu, ale nigdy z dnia na dzień. Prosiłam o znalezienie kogoś i wyjeżdżałam. Stawki są różne bo pracowałam i za 1800 ale najczęściej ok 300-350 za tydzień. Tu na czarno jest tak jak z agencjami opiekunki zgadzają się na gorsze warunki i dlatego stawki stoją w miejscu bo jest popyt. Raz odbierałam telefony po ogłoszeniu prywatnym to telefon nie milkł i były dziewczyny które na samym początku mówiły, że pojadą za 1000 euro byleby tylko dostać pracę. To właśnie te z nożem na gardle i słabszym językiem godzą się na każde warunki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Rysia napisał:

Rodziny też ryzykują. Ja na przykład spotkałam się z dwoma przypadkami, że opiekunki dostawały przelew na podróż od rodziny i już się nie odzywały. A już nawet nie piszę o porzucaniu pracy z dnia nadzień, bo pdp nie jest miły. Z takiego powodu wyjeżdżałam może dwa trzy razy w życiu, ale nigdy z dnia na dzień. Prosiłam o znalezienie kogoś i wyjeżdżałam. Stawki są różne bo pracowałam i za 1800 ale najczęściej ok 300-350 za tydzień. Tu na czarno jest tak jak z agencjami opiekunki zgadzają się na gorsze warunki i dlatego stawki stoją w miejscu bo jest popyt. Raz odbierałam telefony po ogłoszeniu prywatnym to telefon nie milkł i były dziewczyny które na samym początku mówiły, że pojadą za 1000 euro byleby tylko dostać pracę. To właśnie te z nożem na gardle i słabszym językiem godzą się na każde warunki. 

Jak ktos chce kogos oszukac to zawsze sposób znajdzie:( ale przewaznie wiąże sie to z jakimis kombinacjami np.rodzina chce opiekunkę na czarno wiec miniej wydaje niz zatrudniałaby przez agencje i wtedy zawsze jest to ryzyko i ze strony rodziny i ze strony opiekuna.A  stawki na czarno podobno 1500 euro to norma ale znam opiekunki,które za 1000 euro pracują na czarno a wypłaty są przeważnie tygodniowe z przejazdem też bywa rozmaicie.Istotne jest to co juz kiedyś pisałam ,ze wszystkie opiekunki pracujace na czarno,które spotkała sa zadowolone a jezeli chodzi o znajomość jezyka to przewaznie znaja bardzo słabiutko i nikt się do nich o to nie czepia a pracuję u jednej rodziny po kilka lat.Na czarno jak chcesz pracować i rodzina jest zadowolona to masz zapewnioną pracę na lata czyli przeważnie do śmierci podopiecznego bo nie słyszałam o przypadkach,zeby rodzina rezygnowała z opiekunki z której jest zadowolona no chybo ,ze opiekunka sama rezygnuje z pracy z takiego czy innego powodu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
O 21.04.2017 at 13:09, Blondi napisał:

Jak komuś uda się wyciągnąc od rodziny nawet 2500 euro  za opiekę ,to tylko pogratulowac i dobrze ,że są tacy co swoją pracę wysoko cenią,,są cwani i nie dadzą sobie w kasze dmuchac,, ,,bardzo dobrze,,bo inaczej spadniemy do 900 euro ,,na miesiąc,, też dużo slyszałam o pracy na czarno ale zarobki takie same jak przez agencję,także żadnych rewelacji,,jak pójdę na emeryturkę to wtedy będę myslała jak pracowac i jak zarabiać i jak kombinowac,,aby dziadom za dużo nie oddawać:hahaha: 

Pisze w tym temacie , ponieważ mam podobną sytuacje. Moja zmienniczka powiadomiła mnie dzisiaj , że ma rodzinny problem  ( mama zachorowała) . Mam dwa tygodnie czasu na wyszukanie zastepstwa albo rodzina weżmie kogoś za pośrednictwem agencji . Mnie to egal , wracam tu bez względu na to , kto mnie zastąpi . Sztela dobra  a wręcz bardzo dobra , ale ............... ja jestem na umowę z rodziną. Mam emeryturę i nie płacę ubezpieczenia . Wykupuje sobie takie ubezpieczenie na "W" gdyby cos mi sie przytrafiło. Np. spadłabym ze schodów do piwnicy . Podopieczny bez demencji ale z humorami , do ktorych nie przykladam wagi .Rodzina bardzo otwarta i pomocna. Czas wolny do uzgodnienia , pensja bardzo wysoka . Podopieczny sam sie kapie , sam leki przyjmuje , dużo czyta , oglada tv w swoim pokoju. Rytm dnia utrzymany , nie ma jak na razie żadnych nowości . Nie ma tez diety i nie marudzi przy stole .Pieniądze na utrzymanie w ilosci potrzebnej . Córka robi wieksze zakupy nic nie trzeba dzwigać. Dom z ogrodem , ale zielonym . Opiekunka nic w ogrodzie nie musi robić . Trzeba ugotowac ,wyprać i wyprasować . Zwrot kosztów podrózy. Nie bez kozery cytuje Ciebie . Czytając forum odniosłam wrazenie , że jesteś osobą pogodną , serdeczną i NIE PLOTKARA - co to wiele słyszała i na każdy temat coś wie  od kogoś. Pomyśl Blondi , może wpadłabyś tak np na mc i zobaczyła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

gosć aga teraz mi dałas propozycje ,,,muszę przemyśleć,,ale dzięki za zaufanie ,,miło ,że tak mnie odbierasz,,jestem jaka jestem,,mam swoje problemy i nigdy nie szukam gdzieś tam,,ale pomyślę,,

Mam niewiele czasu . Chce jechać do domu 15-16 lipiec . Mąż już urlop zaplanował i ma kartę urlopowa. Chciałabym tez ze 2 dni być ze zmienniczką . Płatne mamy obie za te wspólne dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość aga napisał:

Mam niewiele czasu . Chce jechać do domu 15-16 lipiec . Mąż już urlop zaplanował i ma kartę urlopowa. Chciałabym tez ze 2 dni być ze zmienniczką . Płatne mamy obie za te wspólne dni .

W jaki sposób chcesz się ze mną skontaktowac,jak Ciebie nie ma tutaj na forum,,nawet na priv,,nie ma jak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Blondi napisał:

W jaki sposób chcesz się ze mną skontaktowac,jak Ciebie nie ma tutaj na forum,,nawet na priv,,nie ma jak,

jestem z doskoku i zagladam . maila napisz -adres- ja nie jestem biegla w te klocki . Podałabym swoj ale nie wiem jak potem go usunąć , żeby nie wisial . Nie rejestruje sie na forum bo nie mam zaciecia do pisania . Dostałam juz po pewnej czesci ciała. W jakis sposob jestem , jest moje IP na forum juz zarejestrowane , ciągle pisze ze szteli .Telefon też mam polski .Napisalabym nr ,ale jak usunąć szybko , żeby go nie było ? Umówmy sie na wieczór . Tak około 21/szej wtedy juz mi nikt nie przeszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepychałam sie caly dzień jeszcze z mysla , że coś sie zmieni . Ale niestety zostałam sama z problemem. Jestem sama na szteli tzn . nie sama, a z podopiecznym . Zaliczam sie do tych ludzi , ktorzy muszą wiedzieć na czym stoją. Napisz mi Blondi kiedy jedziesz do domu , kiedy Ci sie kończy umowa. Podam numer swojego telefonu i zdzwonimy się.  Ja miałam plan zjechać po powrocie córki podopiecznego z urlopu, w połowie mca . Ale mogę zostać parę dni dłużej czy nawet do końca lipca . 

Noce spokojne , podopieczny kapie sie sam , nie nosi  pampersa . Nie ma demencji  i oprócz niedomagania starczego nic mu nie dolega . Zjada wszystko z apetytem nie marudzi i nie jest wrogo nastawiony do innych nacji . Ma tez wady . Lubi ciągle gadać o wojnie i wspominac dzieciństwo , ale da sie wyrobić. Gra namiętnie w rummi . 

Potrzebuje opiekunki życzliwej i cierpliwej . Rodzina " w try miga " załatwia wszystko co potrzebne a nawet z nawiązką. Po połowie lipca  ma ktoś przychodzic  2 x  w tygodniu po 3 godz. , żeby pogadać z nim  . Nie mam wolnego ( bo nie chcę ) w dni robocze , ale w soboty i niedziele zawsze jest organizowana wycieczka z ktorąś z córek . Podam Ci numer tel . do corki podopiecznego i z nia ustalisz wszystkie szczególy . Ja napisałam to co ja mam . Każda z nas ma swoje przyzwyczajenia  i wymagania i trzeba to ustalić osobiście . To tak z grubsza . O wynagrodzeniu nie pisze , bo nie ulega wątpliwosci , że bedziesz bardzo zadowolona . 

Weszłam dzisiaj na ten formularz  , ale nie będę sie rejestrowała . Napiszę cos od czasu do czasu jeśli będę mogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga przecież tutaj nie rypnę swojego adresu ,,mam parę pytan do Ciebie ,,ale to nie na forum,,

jestem wolna w lipcu,,ale nie wiem co jeszcze się wykluje przez tydzień,bo ja ten rok przeznaczylam na pracę,,więc w domu mogę być krótko,,ale ale,,no właśnie -pomysl jak byśmy mogły się skontaktować ,,nie na forum,,a mam parę pytań,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blondi napisał:

Aga przecież tutaj nie rypnę swojego adresu ,,mam parę pytan do Ciebie ,,ale to nie na forum,,

jestem wolna w lipcu,,ale nie wiem co jeszcze się wykluje przez tydzień,bo ja ten rok przeznaczylam na pracę,,więc w domu mogę być krótko,,ale ale,,no właśnie -pomysl jak byśmy mogły się skontaktować ,,nie na forum,,a mam parę pytań,,

A czy wiesz jak usunąc np. numer tel. ktory wpisze dla Ciebie na forum ? . A czy ja mogę wejsc w Twoj profil  na forum ? Jeśli nie ma takiej mozliwosci to jutro postaram się zalozyc @ a  potem  zamkne konto. Cienka jestem jakoś nie mam zdolności w tej dziedzinie. Coś wymyślimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga napisz ,czy Ty jesteś z PDP caly dzień? piszesz ,że nie masz przerwy bo nie chcesz ,,to co wtedy jesteś dalej w pracy?

2 minuty temu, Gość aga napisał:

A czy wiesz jak usunąc np. numer tel. ktory wpisze dla Ciebie na forum ? . A czy ja mogę wejsc w Twoj profil  na forum ? Jeśli nie ma takiej mozliwosci to jutro postaram się zalozyc @ a  potem  zamkne konto. Cienka jestem jakoś nie mam zdolności w tej dziedzinie. Coś wymyślimy :)

wtedy możesz napisać do Moderatora aby usunąl Twój numer tel,  z postu,,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blondi napisał:

aga napisz ,czy Ty jesteś z PDP caly dzień? piszesz ,że nie masz przerwy bo nie chcesz ,,to co wtedy jesteś dalej w pracy?

wtedy możesz napisać do Moderatora aby usunąl Twój numer tel,  z postu,,, 

To będzie trwało a nie chcę mieć problemów. Nie zawsze otwarcie sie  w środowisku jest  miłym zakonczeniem. Wiem o tym. I dlatego dmucham na zimne.Właśnie zaglądałam na Twoj profil i niestety nie ma tam kontaktu tzn. nie widac dla gosci maila.Jutro zaloze poczte ....... jak mi sie uda.

Odnośnie przerw to sobie siedze na tarasie albo coś czytam czy leniuchuje .Jestem na peryferiach miasta musiałabym jeżdzić czymś tam do miasta .Jest tu tylko Aldi i Real blisko. Ale ja nie lubię chodzić bez potrzeby po geszeftach. Jak cos chce kupic to jadę z córka podopiecznego na zakupy . Bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga bardzo rozsądnie,,nie ma co się afiszowac z numerami tel, na forum,,to jest forum ,gdzie nas czyta tysiące ludzi,,, ja też jak mam przerwę to nigdzie nie wychodze w ten ukrop,,wole drzemnąc sobie albo na laptopku sobie popisac albo pogadać ,,,zostaje w domu ,,ale mnie wtedy nikt nie wola ,to jest mój czas,, chodz tutaj rzadko mnie wolają,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - ja mam z tym problem ponieważ podopieczny nigdy nie woła mnie i o nic nie prosi. A chcialabym wiedzieć czego potrzebuje czy co mu dolega. Sam wszystko robi, chociaz ma juz trudnosci spowodowane wiekiem . Taki to człowiek. Podaje Ci maila nad którym pociłam sie dzisiaj . [email protected]  napisz mi swoj skyp , wieczorem pogadamy *(muszę sie uczesać :) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blondi napisał:

Ok! dzięki,,ale dałaś radę i to już pierwszy krok do podboju internetu,,:hahaha:

czarno to widze. Tak to jest jak dzieci mamusi  przybliżają internet . A jeszcze gorzej jak wnuczka aktualizuje telefon . Znam to z atopsji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...