Skocz do zawartości

Praca w Szwajcarii


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Megi123 napisał:

Witam,czy są firmy, które organizują pracę w Szwajcarii?

Widziałam tu niedawno oferty do Szwajcarii na święta i NR.Musisz śledzić tablice ,poza tym można tu aplikować do kilku firm . W wyszukiwarce Google jak wpiszesz to też Ci wyskoczą ,ja nie wiem czy tu można napisać nazwę firmy ale chyba nie bo mogę dostać po doopie za promowanie a wcale nie mam zamiaru tego czynić ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Megi123 napisał:

Witam,czy są firmy, które organizują pracę w Szwajcarii?

Tu na forum widziałam oferty z Pflegehilfe.ch. Jest tutaj wyszukiwarka ofert pracy. Wklep odpowiednie dane i znajdzie wszystkie aktualne. Co do firmy , to się nie wypowiem, bo pracuję w Szwajcarii, ale mam umowę bezpośrednio z rodziną i nie chcę się posługiwać wiedzą zdobytą gdzieś tylko zaocznie. Sprawdź sama, dzwoń, aplikuj. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Godzinę temu, marchewa napisał:

@Heidi jeszcze pracuję :d i dość długo już . Blisko Zurychu , ale już kanton Aargau :cześć:

Szkoda:mur:.  Ja w 4103/ Baselland. Za daleko,  żeby na lody się umówićO.o. Mam tyle wolnego czasu,  że już pomału bzikuję. Postanowiłam poużywać z rowerem:d , ale marna pogoda sprawdza moją wytrzymałość. Trudno.  Poczekam na słońce. Mnie  się nigdzie nie spieszy.  Co za czasy :haha:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi , do Bazylei masz niedaleko. Warto się wyrwać w wolny dzień. Jest co zwiedzać. Małe miasteczka też są urokliwe. Charakterystyczna architektura. Są dwupoziomowe :). Z dolnej częsci miasta do górnej można się dostać szklaną windą . Całkiem za free :). Targi staroci z festynami też są częste :d . Można sobie dogodzić wg. upodobań :)

Jak się juz pogoda poprawi, skorzystaj z komunikacji publicznej. Tageskarte 10 CHF. Jeśli nie chcesz korzystac z biletomatu, instalujesz apkę SBB, kupujesz bilet w domowym zaciszu i voila! Możesz jeździć za 10 CHF po dwóch strefach cały dzień. Opłaca się ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

⁷Dziękuję.  Dobry  nauczyciel z Ciebie :cmok:. Mam L-kę, ale ten nowy świat bez wsparcia osób  już tutaj funkcjonujący  będę sama zdobywać zbyt długo:mur:.

Dlatego  m.in. chciałabym mieć  tutaj  z kimś bliskie relacje . Internet to za mało, bo  ja lubię komuś w oczy patrzeć :d. Szukam więc dalej...

 

   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Heidi. Zapytaj może dziewczyn ze Spitexu, czy w pobliżu nie ma Polek. Zazwyczaj są dobrze poinformowane , albo same się rozpytają jak poprosisz. Oczywiscie, pauza spędzona na pogaduchach z koleżanką, czy wspólny spacer, albo przejażdżka to co innego jak solo. Miałam dwie koleżanki pracujące niedaleko mnie, ale jedna zrezygnowała z pracy, bo była już po 70-tce. Drugiej nagle zmarł podopieczny. Zdążyłysmy zacieśnic więzi. Drugą odwiedziłam w jej nowym miejscu pracy i jeżeli turnusy będą nam się zgadzać , to spotkamy się znowu, mimo, że jestem koło Zurychu, a ona obecnie w Bernie. Niestety na pauzie nie bedę mogła Ci towarzyszyć, bo mam około 70 km do Ciebie, ale jeśli po 20 czerwca jeszcze będziesz na szteli i dysponujesz wolnym dniem i będzie Tobie to odpowiadać, to jakieś pogaduchy, łazęgowanie np. w obrębie klasztoru Benedyktynów w Muri( bardzo interesujący obiekt, piękne ogrody i m.in. muzeum historii medycyny do obejrzenia). A może Basel, albo Ty masz jakiś pomysł? Jeżeli tak to daj znać :) Od koduz 5400 gdzie jestem, do twojego, dzieli nas tylko parę przystanków Postauto i 50 min jazdy IR36 :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
O 23.05.2021 at 12:01, Heidi napisał:

⁷Dziękuję.  Dobry  nauczyciel z Ciebie :cmok:. Mam L-kę, ale ten nowy świat bez wsparcia osób  już tutaj funkcjonujący  będę sama zdobywać zbyt długo:mur:.

Dlatego  m.in. chciałabym mieć  tutaj  z kimś bliskie relacje . Internet to za mało, bo  ja lubię komuś w oczy patrzeć :d. Szukam więc dalej...

 

   

cześć,znasz kogoś z Genewy lub okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.05.2021 at 15:38, marchewa napisał:

Rozumiem Heidi. Zapytaj może dziewczyn ze Spitexu, czy w pobliżu nie ma Polek. Zazwyczaj są dobrze poinformowane , albo same się rozpytają jak poprosisz. Oczywiscie, pauza spędzona na pogaduchach z koleżanką, czy wspólny spacer, albo przejażdżka to co innego jak solo. Miałam dwie koleżanki pracujące niedaleko mnie, ale jedna zrezygnowała z pracy, bo była już po 70-tce. Drugiej nagle zmarł podopieczny. Zdążyłysmy zacieśnic więzi. Drugą odwiedziłam w jej nowym miejscu pracy i jeżeli turnusy będą nam się zgadzać , to spotkamy się znowu, mimo, że jestem koło Zurychu, a ona obecnie w Bernie. Niestety na pauzie nie bedę mogła Ci towarzyszyć, bo mam około 70 km do Ciebie, ale jeśli po 20 czerwca jeszcze będziesz na szteli i dysponujesz wolnym dniem i będzie Tobie to odpowiadać, to jakieś pogaduchy, łazęgowanie np. w obrębie klasztoru Benedyktynów w Muri( bardzo interesujący obiekt, piękne ogrody i m.in. muzeum historii medycyny do obejrzenia). A może Basel, albo Ty masz jakiś pomysł? Jeżeli tak to daj znać :) Od koduz 5400 gdzie jestem, do twojego, dzieli nas tylko parę przystanków Postauto i 50 min jazdy IR36 :)

cześć,może ty znasz kogoś z okolic Genewy?mam samochód,chętnie pogadałbym z kimś  w cztery  oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maras1 masz etat w ONZ :hura::papieros: ? Zazdroszczę  :). Nie znam nikogo w Genewie w krawatach. Odnośnie posiadania auta w Szwajcarii na polskich blachach,  uważaj na kary. Ja mam okulary, chętnie komuś w oczy popatrzę, niekoniecznie podwozie:p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heidi napisał:

@maras1 masz etat w ONZ :hura::papieros: ? Zazdroszczę  :). Nie znam nikogo w Genewie w krawatach. Odnośnie posiadania auta w Szwajcarii na polskich blachach,  uważaj na kary. Ja mam okulary, chętnie komuś w oczy popatrzę, niekoniecznie podwozie:p

Co Ty mechanik samochodowy jesteś

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Heidi napisał:

@maras1 masz etat w ONZ :hura::papieros: ? Zazdroszczę  :). Nie znam nikogo w Genewie w krawatach. Odnośnie posiadania auta w Szwajcarii na polskich blachach,  uważaj na kary. Ja mam okulary, chętnie komuś w oczy popatrzę, niekoniecznie podwozie:p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Heidi napisał:

@maras1 masz etat w ONZ :hura::papieros: ? Zazdroszczę  :). Nie znam nikogo w Genewie w krawatach. Odnośnie posiadania auta w Szwajcarii na polskich blachach,  uważaj na kary. Ja mam okulary, chętnie komuś w oczy popatrzę, niekoniecznie podwozie:p

cześć auto mam służbowe z kierowcą,moje stoi w garażu,więc kar się nie boje,mam swoje mieszkanie dużo wolnego czasu ale nie znam francuskiego w kantonie fancuskim,-totalna lipa,,fajnie byłoby się z kimś spotkać ,pogadać:mur:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, INEZ napisał:

Co Ty mechanik samochodowy jesteś

Nie jestem żaden  mechanik,  ale @maras1 pochwalił się,  że ma samochód,  to ja chwalę  się, że mam  okulary i conieco  jeszcze  widzę :szydera:

Jednak wolna chata robi większe  wrażenie  :haha:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Heidi napisał:

Nie jestem żaden  mechanik,  ale @maras1 pochwalił się,  że ma samochód,  to ja chwalę  się, że mam  okulary i conieco  jeszcze  widzę :szydera:

Jednak wolna chata robi większe  wrażenie  :haha:

Za to nieznajomość francuskiego w kantonie francuskim działa zdecydowanie na niekorzyść ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Heidi napisał:

Nie jestem żaden  mechanik,  ale @maras1 pochwalił się,  że ma samochód,  to ja chwalę  się, że mam  okulary i conieco  jeszcze  widzę :szydera:

Jednak wolna chata robi większe  wrażenie  :haha:

Co mi z wolnej chaty jak śpię sam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, maras1 napisał:

Trochę boli☹️

@maras1Ty to gapa jestes trzeba najpierw obczaić kto w pobliżu i  jakim językiem wladają a potem jechać na podbój Szwajcarii a nie teraz płakać ,że nie ma z kim na piwko skoczyć .No ja tam nie przyjadę zresztą nie wiem czy byś to zniósł urzekła mnie NW pod każdym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, INEZ napisał:

Za to nieznajomość francuskiego w kantonie francuskim działa zdecydowanie na niekorzyść ;)

 

7 godzin temu, Heidi napisał:

Nie jestem żaden  mechanik,  ale @maras1 pochwalił się,  że ma samochód,  to ja chwalę  się, że mam  okulary i conieco  jeszcze  widzę :szydera:

Jednak wolna chata robi większe  wrażenie  :haha:

Aaaa jedziesz?Trza chłopaka ratować taki ma niewinny awatar  

Edytowane przez Funny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.06.2021 at 23:09, maras1 napisał:

cześć,może ty znasz kogoś z okolic Genewy?mam samochód,chętnie pogadałbym z kimś  w cztery  oczy

Do Genewy mi nie po drodze:haha: ale do Monachium  na kawkę jak najbardziej już niedługo się piszę:trele:

Edytowane przez Kleopatra ?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Funny napisał:

 

Aaaa jedziesz?Trza chłopaka ratować taki ma niewinny awatar  

Tak , to pawda. Awatar @maras1 ma super, taki chłopięco niewinny.

Oby mi się nie rozbeczał jak nie dostanie żądanej zabawki:d. @maras1 masz do mnie autem tylko 250 km . 

Gdybym miała skrzydła pofrunęłabym do Genewy bez względu na kierunek wiatru, bo jak kocham ludzi otwartych na innych i to całym sercem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...