Skocz do zawartości

Dlaczego jesteśmy opiekunkami...


Gość TO ja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2022 o 07:29, Gość Xymena napisał:

Hello. 

To moja misja, która jest zabezpieczenie siebie. Innych misji nie mam i nie miałam, bo to nic fajnego w wieku 58 lat wyjeżdżać na 2 miesiące i siedzieć w obcym domu jaki by on nie był. 

Nie traktuję tej pracy jako, misji "tylko jako okazję do zarobienia na zbytki, na które pracując w Polsce bym nie mogła sobie pozwolić. Żadnego innego zadowolenia oprócz zarobków z tej pracy nie czerpię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...ja również musiałam podjąć pracę że względów zarobkowych .Wynikła pewna sytuacja gdzie potrzebne były pieniążki bardzo i zrobiłam kurs jęz.niemieckiego przez firmę i pojechałam.Zlecenia różne,lepsze i gorsze.Lubie pomagać innym,opiekować się  .Ktoś mi kiedyś powiedział,że nie chce kobiety ,podcierajd.....y.Powinnam zmienic pracę.Odpowiedzialam temu człowiekowi żeby uważał bo może przyjść taki dzień,że takiej pomocy będzie potrzebował....pozdrawiam...S....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Bożena N

Wyjechałam za koleżankę, która miała wypadek i tak zostałam w branży. Przypadek, ale nie żałuję, bo przy wielu minusach plusów jest dla mnie znacznie więcej - zwłaszcza to, że mogę dowolnie regulować tym kiedy jadę i nie muszę pracować cały rok ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Salamandra
W dniu 23.07.2014 o 10:55, kamelia napisał:

Oczko45, a dlaczego nie szukasz innego partnera? Jesteś wdową, możesz ułożyć sobie życie na nowo.

Ja pracuje w Niemczech już od 4 lat. Wcześniej rozwiodłam się z mężem-alkoholikiem. Nie mogłam patrzeć na jego zapitą wiecznie facjatę. Wyjechałam i tu, żeby zapomnieć i zarobić i przy okazji ułożyłam sobie życie na nowo. Zakochałam się w polskim murarzu, który pracował niedaleko mojej stelli. Jestem szczęśliwa.

Powodzenia!

Super ze CI sie udalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sama i w styczniu wyjadę pierwszy raz. Syn w Irlandi. Jade dla zabicia czasu i dorobienie bo rok temu zlikwidowali firmę. Pojeżdżę do emerytury o ile się sprawdzę, ale mam juz pietra więc siedzę i was czytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przykład oferty prazy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zagadka ile płacą? A potem mamy tak jak mamy. 

Stanowisko: Specjalista, Kancelaria Tajna, Kancelaria Tajna Międzynarodowa, Biuro Ochrony Informacji Niejawnych

Obowiązki: 

  • Wykonuje czynności kancelaryjne przewidziane dla materiałów niejawnych w Kancelarii Tajnej i Kancelarii Tajnej Międzynarodowej KPRM
  • Obsługuje stanowiska niejawnych systemów teleinformatycznych funkcjonujących w Kancelarii Tajnej i Kancelarii Tajnej Międzynarodowej KPRM
  • Przyjmuje do Kancelarii Tajnej i Kancelarii Tajnej Międzynarodowej, udostępnione materiały, po wcześniejszej weryfikacji oraz odnotowuje fakt ich zwrotu we właściwych ewidencjach
  • Przygotowuje materiały niejawne do przekazania do Archiwum Kancelarii Tajnej
  • Przechowuje klucze zapasowe do szaf metalowych, prowadzi ewidencję wydawanych przez osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe w KPRM upoważnień do dostępu do informacji niejawnych
  • Przygotowuje propozycje zmian w przepisach wewnętrznie obowiązujących
  • Służy fachowym doradztwem w zakresie przetwarzania materiałów niejawnych

Kogo poszukujemy:

POTRZEBNE CI BĘDĄ (wymagania niezbędne)

Wykształcenie: wyższe

  • Doświadczenie zawodowe powyżej 1 roku pracy związanej z dostępem do informacji niejawnych
  • Przeszkolenie z zakresu ochrony informacji niejawnych
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „ściśle tajne”, wydane przez ABW lub SKW, ważne co najmniej 9 miesięcy od daty złożenia dokumentów
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzulach „Trés Secret UE/EU Top Secret” „Cosmic Top Secret”, „ESA Top Secret” – lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowań sprawdzających
  • Wiedza w zakresie: ustawy o ochronie informacji niejawnych i aktów wykonawczych do ustawy, zasad obiegu informacji niejawnych, zasad archiwizacji materiałów niejawnych, zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej
  • Umiejętności w zakresie: prowadzenia dokumentacji związanej z pracą kancelarii tajnej, wykorzystania technik informatycznych w codziennej pracy kancelarii tajnej
  • Kompetencje miękkie: organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, komunikacja, rzetelność, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, myślenie analityczne, współpraca
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

DODATKOWYM ATUTEM BĘDZIE (wymagania dodatkowe)

  • Doświadczenie zawodowe powyżej 1 roku w zakresie pracy biurowej
  • Kurs/warsztaty dla kierowników lub pracowników kancelarii tajnych z zakresu ochrony informacji niejawnych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Wiedza techniczna w zakresie obsługi fizycznych i technicznych środków zabezpieczeń

CO OFERUJEMY

  • Praca w systemie zmianowym, Kancelaria Tajna jest czynna w godz. 8:15 – 20:00
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość częściowego wykonywania pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna)
  • Dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • „Trzynaste” wynagrodzenie
  • Możliwość rozwoju i współpracy z ekspertami
  • Bogaty pakiet szkoleń, możliwość refundacji kosztów nauki języka, studiów podyplomowych
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Dofinansowanie do żłobka/przedszkola/klubiku dziecięcego
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych
  • Możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach pakietu medycznego dla pracownika i członków rodziny, oraz ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie
  • Możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej
  • Możliwość skorzystania z niskooprocentowanej pożyczki
  • Wsparcie finansowe w trudnej sytuacji życiowej
  • Możliwość angażowania się w organizowane akcje wolontariackie
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Stołówka pracownicza
  • Strefa aktywności
  • Pokój dla rodzica z dzieckiem
  • Dobra lokalizacja
  • Miła atmosfera pracy

Płaca brutto wynosi :werble-animo:

5080 BRUTTO.

Dziękuję! Zostaję tu gdzie jestem. A Polska zostaje z ekspertami, które za taką pracę dostaną na łapę 3500. Najlepsi pójdą do firm prywatnych. Ja też wolę swoją dolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zarejestrować się w urzędzie pracy, który zaproponuje świetną pracę na 1/2 etatu a jak będziecie odmawiać takich ofert to was wyrejestrują. Nie figurujemy jako bezrobotni więc nie psujemy statystyk a to że lepiej nam u Niemca to nikt nie widzi tak jak nikt nie widzi bezsensowności utrzymywania tych hord urzędników z UP. a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.01.2023 o 22:38, Gość Kinga napisał:

A ja od zawsze marzyłam o tej pracy i poszłam do szkoły średniej dla opiekunek i od 35 lat pracuje w de

Moja babka była opiekunka, potem matka a teraz ja i powoli wciągam córkę. Hahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nina wilkowska

Jak sobie ustawie tak mam a jak sobie nie ustawie to zmienię. W pl tyle nie zarobię a już mam dość szefów januszy i ich januszexow. 2 x2 i czuję że żyje i nic więcej nie biorę, bo potrzebuje normalności a nie kasy. Reszta to tylko praca i tak do niej podchodzę. Zresztą kilka tematów wyzej ktos dal ogłoszenie w pl I to pokazuje w jakiej *wulgaryzm* jesteśmy. Tajna praca z tajną częścią pensji czyli niewidzialna to ja wolę swoje 1700 euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2022 o 07:59, Gość Hanna napisał:

Siedzę sama i w styczniu wyjadę pierwszy raz. Syn w Irlandi. Jade dla zabicia czasu i dorobienie bo rok temu zlikwidowali firmę. Pojeżdżę do emerytury o ile się sprawdzę, ale mam juz pietra więc siedzę i was czytam. 

Hanno, styczeń minął więc jeśli faktycznie dotarłaś do opieki to podziel się pierwszymi wrażeniami. Ten pierwszy raz jest decydujący bo jeśli oczekiwań nie zabiła rzeczywistość to pójdzie jak z płatka, jak większości z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...