Skocz do zawartości

Zagadki filmowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, waldiroom napisał:

Podam ja - małą zagadkę filmową, w poniższym obrazku jest tytuł filmu i niebo tytuł mi chodzi. Magicznie piękna scena z tańczącym na wietrze workiem. Kogo jeszcze sfilmował operator w tym filmie : bystrym okiem spojrzał na wiele postaci. Dla mnie film wart wielokrotnego obejrzenia - i zastanowienia się co tak na prawdę w życiu jest ważne.

 

Tytuł znany ;ale filmu nie kojarzę więc pewnie nie obejrzałam do tej pory .Może czas najwyższy ,żeby obejrzeć

Dla mnie w życiu jest najważniejsze ,żeby iść ,Własną drogą "ale jednak kierować się ogólnie przyjętymi zasadami .Ostatnio doszłam do wniosku ,że naginanie tych zasad nie wychodzi mi na dobre i postaram się więcej nie robić wyjątków .

Ten tańczący na wietrze worek moim zdaniem symbolizuje ulotnošč i nieprzewidywalność ludzkiego życia i losu .Nigdy nie wiadomo jak ,wiatr powieje i dokąd nas poniesie .Może to właśnie  w życiu jest najbardziej fascynujące i najpiękniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, INEZ napisał:

Mnie chodziło o film (bajkę) ,Książe i żebrak "

Zaintrygiwałeś mnie Twoim rozwiązaniem zagadki :oklaski:

Czy to taki ,odpowiednik" tej bajki ????

W bajce to był wybór księcia - w tym filmie wyboru dokonali zepsuci bogacze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

Ten tańczący na wietrze worek moim zdaniem symbolizuje ulotnošč i nieprzewidywalność ludzkiego życia i losu .Nigdy nie wiadomo jak ,wiatr powieje i dokąd nas poniesie

Nie ma narracji na tą scenę w filmie, choć można się doszukać i tej jaką podałaś . Autor sceny (aktor, który patrzy na otaczający go świat przez oko kamery) zauważył piękno i ulotność tego piękna - zauważył piękno w zwykłych rzeczach - jak tańczący na wietrze worek… chłopak szukał… i znalazł Tak przy okazji dla fana filmów : lektura obrazu obowiązkowa. Jest tam tez dużo o naginaniu się do zasad w imię czego?

Tak się nakręciłem ze obejrzę go dzisiaj wieczorem - może jakiś popcorn tez zrobię

Edytowane przez waldiroom
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, INEZ napisał:

Chciałam edytować ten post ale się nie udało więc ,żeby dalej nie zagłębiać się w temat przyjmijmy ,že aprobata i brawa były za zachętę do obejrzenia filmu bo w temacie zasad mam jednak swoje zdanie i nie naginam się do nich .Ja ich przestrzegam !!!!Zdarzyło mi się je łamać ,w ostatnim czasie zbyt często i pytanie W imie czego ????jeszcze bardziej uświadomiło mi ,že nie warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czyżby od ponad pół roku nikt tu nie zaglądał  

To może zagadka ?


Anegdota mówi, iż w czasie ciąży matka (…)  często odwiedzała różnego rodzaju wystawy i muzea, twierdząc, że kontakt ze sztuką od najwcześniejszych dni uczyni z jej dziecka artystę. Podczas jednej z takich eskapad poczuła, że synek zaczyna się poruszać, a ponieważ stało się to, kiedy podziwiała jeden z obrazów Da Vinci zdecydowała się na nazwanie swojego dziecka imieniem mistrza. Nie wiadomo ile w tej historii jest prawdy a ile kłamstwa, ale faktem jest, że (…?) zalicza się dziś do jednego z najlepszych aktorów amerykańskiego kina.

Zgadujcie o kim mowa ? :oklaski:

Edytowane przez Waldi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Waldi napisał:

Czyżby od ponad pół roku nikt tu nie zaglądał  

To może zagadka ?


Anegdota mówi, iż w czasie ciąży matka (…)  często odwiedzała różnego rodzaju wystawy i muzea, twierdząc, że kontakt ze sztuką od najwcześniejszych dni uczyni z jej dziecka artystę. Podczas jednej z takich eskapad poczuła, że synek zaczyna się poruszać, a ponieważ stało się to, kiedy podziwiała jeden z obrazów Da Vinci zdecydowała się na nazwanie swojego dziecka imieniem mistrza. Nie wiadomo ile w tej historii jest prawdy a ile kłamstwa, ale faktem jest, że (…?) zalicza się dziś do jednego z najlepszych aktorów amerykańskiego kina.

Zgadujcie o kim mowa ? :oklaski:

Di Caprio!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...