Skocz do zawartości

Praca w Anglii z agencją na swojej działalności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, ponieważ rozważam ofertę wyjazdu do Anglii z pewną firmą. Natomiast aby wyjechać muszę założyć swoją działalność. Czy jesteście w stanie mi pomóc z czym to się wiąże tzn. koszty itd. Jestem młodą osobą i boję się, że mnie firma wmanewruje w jakieś bagno. Zależy mi na Anglii ponieważ w ten sposób chcę podszkolić swój język i uważam, że to jest najlepsza opcja. 

Pozdrawiam i liczę na pomoc, 

A.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andante wiele osób pracuje w opiece prowadząc swoją działalność, zarejestrowana w Polsce lub za granicą. Są tu takie tematy w których znajdzie informacje jak to dokładnie wygląda. Z tego co ja wiem firmy pomagają w założeniu takiej działalności i przy rozliczaniu się z tego też. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andante napisał:

Witam, mam pytanie, ponieważ rozważam ofertę wyjazdu do Anglii z pewną firmą. Natomiast aby wyjechać muszę założyć swoją działalność. Czy jesteście w stanie mi pomóc z czym to się wiąże tzn. koszty itd. Jestem młodą osobą i boję się, że mnie firma wmanewruje w jakieś bagno. Zależy mi na Anglii ponieważ w ten sposób chcę podszkolić swój język i uważam, że to jest najlepsza opcja. 

Pozdrawiam i liczę na pomoc, 

A.

Możesz prowadzić gospodarczą w Anglii ale musisz ją tam założyć czyli Self Employed

Pierwszym krokiem jest założenie NIN czyli odpowiednik naszego numeru wg którego będziesz się tam rozliczać w  Revenue swój Tax free.

Nie wiem jakie miasto wybierasz ale mogę Ci podpowiedzieć że w każdym jest mnóstwo firm polskich które pomogą Ci to wszystko przejść,przynajmniej na początku. Później można samemu wszystko rozliczać.

Cóż wyjezdzajac  natomiast z polską agencja masz wszystko załatwione ale i niewiele zarabiasz. Ale to Twój wybór. 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Ps o ile się nie mylę to firma  Ce..l

Edytowane przez Kleopatra ?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz! Firma jest na P... Nie zależy mi aż tak na pieniądzach bo chce zrobić tylko kilka wyjazdów w celach podszkolenia języka Bardziej mi chodzi czy firma mi później problemów nie narobi. A jak to jest jeśli ja bym chciała się rozliczać w Polsce?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Andante napisał:

Dzięki za odpowiedz! Firma jest na P... Nie zależy mi aż tak na pieniądzach bo chce zrobić tylko kilka wyjazdów w celach podszkolenia języka Bardziej mi chodzi czy firma mi później problemów nie narobi. A jak to jest jeśli ja bym chciała się rozliczać w Polsce?

Jeśli chodzi o tą firmę o której myślę to oni zatrudniają na warunkach polskich i angielskich. W zależności na jakich tam się rozliczasz, nie jestem pewna jak teraz jest ale pracując na angielskich też trzeba w Polsce zgłosić. Nie jestem tego pewna 

Płacą też bilet na  samolot i transport z lotniska po stronie angielskiej.

Próbuj a będąc tam podejdź sobie do jakiejś agencji zatrudniającej opiekunki i popytaj Sie  jak to wygląda gdybyś chciała tam mieszkać i pracowac

Edytowane przez Kleopatra ?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powiedzieli mi, że mogę i tak i tak. Jeśli chce w Polsce się rozliczać to potrzebuję własny NIP. Mieszkać tam tez nie chcę, chcę wyjechać i zamknąć działalność po powrocie. Mówili też, ze jeśli będę się rozliczać w Polsce to będę musiała przedstawić jakiś dokument w Anglii, ze na pewno rozliczam się w Polsce. I też pytanie gdzie wtedy to przedstawić tzn, w jaki to miałby być urząd w Anglii?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andante napisał:

Właśnie powiedzieli mi, że mogę i tak i tak. Jeśli chce w Polsce się rozliczać to potrzebuję własny NIP. Mieszkać tam tez nie chcę, chcę wyjechać i zamknąć działalność po powrocie. Mówili też, ze jeśli będę się rozliczać w Polsce to będę musiała przedstawić jakiś dokument w Anglii, ze na pewno rozliczam się w Polsce. I też pytanie gdzie wtedy to przedstawić tzn, w jaki to miałby być urząd w Anglii?

NIP już masz, oni za Ciebie wszystko zrobią .Na koniec roku podatkowego firma z którą wyjedziesz przyśle Ci Pit za cały rok a Ty w naszym Urzędzie Skarbowym się rozliczysz jak co roku.

Wiem o jaką agencje Ci chodzi .Wszystko załatwiają nawet 3 dniowe szkolenie w Polsce jeśli podpiszesz umowę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andante napisał:

Ok, bardzo dziękuję za odpowiedź! Jakbym miała jeszcze jakieś pytanie to będę tutaj pisała pod wątkiem

Pisz na priv:d Powodzenia Ci życzę.Angole fajni ludzie a Polaków tam spotkasz w każdym sklepie.Mysle że jeszcze tam wrócę.

Dopytaj dokładnie jak wygląda transport z lotniska na zlecenie. Ewentualnie bus z Pl do UK czyli z drzwi do drzwi daleko trochę ale też można.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...