Skocz do zawartości

Jak pozbyć się moli?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, elf napisał:

@Niezapominajka 67 gdzie ty masz mole. W nosku czy jak... W robocie jesteś skąd ty mole wytrzasnelas.. Dziadka zamoliłas czy dziadek ciebie zamolił..... 

Nie ma się z czego śmiać, to już kolejny dom z molami O.o

Na jednym z pierwszych zleceń je skutecznie wytepilam znaczy same się wyniosły jak wyrzuciłam stare, wełniane skarpety mojej podopiecznej. Na kolejnym, które było w grudniu podopieczna rozkładała te klejące pułapki na mole. Mole były tam tylko w kuchni na szczęście. To były te mole spożywce tak podejrzewam, ale tam dom był strasznie zagracony więc ciężko było je zlokalizować, zresztą byłam tam tylko 3 tygodnie. Zostawiłam podopieczna z tymi molami. Teraz tu u dziadka to nawet w szafkach w łazience między ręcznikami je znajduje, w worku z papierem toaletowym. Brzydzi mi się to O.o

Ja w domu nigdy nie miałam moli więc nie wiem co by tu zrobić, żeby je wytępić. 

Edytowane przez Niezapominajka 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna kupna pułapka która się sprawdza do vaco. Spróbuj to się zdziwisz. Ja tępiłam mole spożywcze i byłam pewna, że już po wszystkim aż koleżanka mi przyniosła ten wynalazek i nagle w kuchni zrobiło się wielkie poruszenie. Pułapka ma feromony, które ściąga to świństwo. Po tygodniu moli nie ma na pewno, bo pułapki są już czyste a zdarzało się, że łapało się w nich po 5 moli dziennie. Nie śmierdzi, wygląda w miarę estetycznie a w dodatku jest skuteczne. Oszczędzę wam zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

@FrauMiau gdzie można to kupić w De? 

Nie widziałam, ale też wcześniej się tym nie interesowałam. W pl jest np. w rossmanie. Wpisz w gogle vaco na mole. Może jest jakiś równie skuteczny zamiennik, ale ten jest sprawdzony w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim rossmanie nie widzę. Na polskim są różne, ale ja używałam tych kartonowych https://www.rossmann.pl/Produkt/Preparaty-na-insekty/VACO-ECO-pulapka-lepowa-na-mole-kuchenne-i-ubraniowe-2w1-2-szt,315722,8767

Widzę, że sa też elektryczne i sprayowe, ale chyba nie o to chodzi. Sprawdziłam tylko kartonik i wyrzucałam pełny moli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrauMiau @FrauMiau  dziękuję Ci bardzo. Właśnie przed chwilą poinformowałam synowa, że pełno moli tu mają :pto było w odwecie za to, że weszła mi dzisiaj bez dzwonienia i na dodatek otworzyła sobie drzwi do dziadkowego mieszkania , które były zamkniete na klucz >:(

Wczoraj jej nie otworzyłam i myślałam, że tym dałam jej jasno do zrozumienia, że wtedy kiedy ona przychodzi to ja mam akurat robotę przy dziadku bo go myje, gole itp . Nie zrozumiała >:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Nie ma się z czego śmiać, to już kolejny dom z molami O.o

Na jednym z pierwszych zleceń je skutecznie wytepilam znaczy same się wyniosły jak wyrzuciłam stare, wełniane skarpety mojej podopiecznej. Na kolejnym, które było w grudniu podopieczna rozkładała te klejące pułapki na mole. Mole były tam tylko w kuchni na szczęście. To były te mole spożywce tak podejrzewam, ale tam dom był strasznie zagracony więc ciężko było je zlokalizować, zresztą byłam tam tylko 3 tygodnie. Zostawiłam podopieczna z tymi molami. Teraz tu u dziadka to nawet w szafkach w łazience między ręcznikami je znajduje, w worku z papierem toaletowym. Brzydzi mi się to O.o

Ja w domu nigdy nie miałam moli więc nie wiem co by tu zrobić, żeby je wytępić. 

Mnie raz ażurowa bluzeczka wyszła po wsadzeniu do szafy seniora ,lawenda dobra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Walczyłam z nimi dobre kilka miesięcy. Wysprzątanie szafek wraz z wyrzuceniem wszystkiego co sypkie. Wysuszone plasterki cytryny w szafkach. I na jeden dzień był spokój a później znowu to samo. Mąż kupił takie plastry na mole (chyba w rossmanie kupione). Rozłożyliśmy 2 i wyjechaliśmy na wakacje. Po tygodniu były całe pozaklejane. Był spokój ale na kilkanaście dni tylko. I od nowa. Okazało się ze w orzechach włoskich się ukryły. Mieliśmy w koszyku na lodowce, takie w łupinach i do głowy mi nie przyszło ze tam mogą być. Orzechy do kosza i zniknęły.

Radzę sprawdzić „dziwne” miejsca, nie tylko maki i makarony  a plastry spisały się na medal, także tez mogę polecić.

No i liczy się też profilaktyka. Dobrze jest przechowywać jedzenie w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Tak aby mole nie mogły się do nich dostac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Monika Lewczuk Murawska
W dniu 29.06.2020 o 07:56, FrauMiau napisał(a):

Jedyna kupna pułapka która się sprawdza do vaco. Spróbuj to się zdziwisz. Ja tępiłam mole spożywcze i byłam pewna, że już po wszystkim aż koleżanka mi przyniosła ten wynalazek i nagle w kuchni zrobiło się wielkie poruszenie. Pułapka ma feromony, które ściąga to świństwo. Po tygodniu moli nie ma na pewno, bo pułapki są już czyste a zdarzało się, że łapało się w nich po 5 moli dziennie. Nie śmierdzi, wygląda w miarę estetycznie a w dodatku jest skuteczne. Oszczędzę wam zdjęć :)

:brawo: :oklaski:

po szafach i na szafkach pułapki a przy molach spożywczych dodatkowo opakowania plastikowe. Trzeba się przed wejściem do domu przetrzepać a już na pewno uważać co w reklamówkach bo tak można wnieść mola samemu.

Najgorszy szkodnik w kuchni i najbardziej obrzydliwy co wie ten kto z duszą na ramieniu otwiera kolejne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...