Skocz do zawartości

Nasza-klasa.pl kontra sztambuch.pl


Gość pytanie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele się mówi o naszej-klasie, ale zapomniało się o tym, że sztambuch.pl był pierwszy. Nie wierzę w sukces sam z siebie. Marketing szeptany zrobił swoje. Za chłopakami stanął ktoś mocny. Wykonanie serwisu w dużej firmie programistycznej wyniósłby około 200.000 PLN. Robili to własnym sumptem, ale wybić już musiał ich ktoś inny. Co do sztambuch.pl, to jego właściciel uważa, że autor naszej-klasy.pl zarejestrował się tam pół roku przed wypuszczeniem klasy. Ciekawe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

No cóż, przykre ale prawdziwe. Jest jeszcze www.sciaga.pl/klasa , która - być może - była jeszcze przed www.sztambuch.pl

Jak na razie, www.nasza-klasa.pl jest - w tej chwili - liderem, co do ilości użytkowników, ale prędkość otwierania się strony nasza-klasa.pl nie jest zbyt imponująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

mi natomiast nie podoba sie jeszcze inna rzecz(procz oczywistej miernej szybkosci portalu i slabej ochrony danych),,, otoz mysle ze zalozenia tworcow byly inne...bo jak sama nazwa wskazuje"nasza klasa"dotyczy starych ..dobrych ..moze nieco zakurzonych znajomosci klasowych,ewantualnie ogolno- szkolnych(ze szkoly do ktorej uczeszczalismy)....a tu co sie dzieje moi panstwo?...liczba znajomych rosnie w zastraszajacym tempie..bynajmniej nie szkolnych...za to z ulicy...bloku pracy ..dyskoteki..i bog wie skad jeszcze...hahaha,,, baa sa i tacy ktorzy sa nam wogole nieznani--ale zaproszenia (czy raczej wproszenia) nie zaszkodzi wyslac liczac ze sie uda i liczba znajomych pzy nazwisku bedzie "imponujaca".....bo niestety sa osobniki..ktorzy wyznaja zasade .i w nia zreszta wierza --im wiecej mam znajomych tym jestem fajniejszy----moze "nasza klasa "powinna zmienic nazwe?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi natomiast nie podoba sie jeszcze inna rzecz(procz oczywistej miernej szybkosci portalu i slabej ochrony danych),,, otoz mysle ze zalozenia tworcow byly inne...bo jak sama nazwa wskazuje"nasza klasa"dotyczy starych ..dobrych ..moze nieco zakurzonych znajomosci klasowych,ewantualnie ogolno- szkolnych(ze szkoly do ktorej uczeszczalismy)....a tu co sie dzieje moi panstwo?...liczba znajomych rosnie w zastraszajacym tempie..bynajmniej nie szkolnych...za to z ulicy...bloku pracy ..dyskoteki..i bog wie skad jeszcze...hahaha,,, baa sa i tacy ktorzy sa nam wogole nieznani--ale zaproszenia (czy raczej wproszenia) nie zaszkodzi wyslac liczac ze sie uda i liczba znajomych pzy nazwisku bedzie "imponujaca".....bo niestety sa osobniki..ktorzy wyznaja zasade .i w nia zreszta wierza --im wiecej mam znajomych tym jestem fajniejszy----moze "nasza klasa "powinna zmienic nazwe??

Spałam na lekcjach

Bez wątpienia spałam na lekcjach. Co prawda książki pamiętam wszystkie, zadania wciąż rozwiązuję z matematyki, wzory z fizyki też nieźle. Nawet z WF miałabym chyba nadal piątkę, chociaż czterdziestka mnie straszy. A jednak jestem pewna, że spałam na lekcjach. Nie pamiętam ludzi!

No nie tak do końca. Pamiętam sporo, ale kiedy zalogowałam się na nasza-klasa.pl, okazało się, że na liście znajomych (szkolnych, bo przecież o to chodzi na tym portalu) pojawili się ludzie, których podejrzewałam o zupełnie inne okoliczności spotkania w życiu. Mało tego, ku mojemu przerażeniu niektórzy są młodsi ode mnie o dobre dwadzieścia lat. Czyżbym aż tyle razy „kiblowała”? Uspokoiłam się trochę, kiedy wśród moich znajomych pojawili się również starsi o dwadzieścia lat. Nazwiska jednak – choć znane i sympatyczne – nic wspólnego z moją klasą nie miały. Zdziwiona byłam o tyle, że z większością mam na co dzień kontakt telefoniczny, pocztą tradycyjną i elektroniczną, widujemy się osobiście i – jeśli pamięć mnie nie zawodzi – nigdy razem do szkoły nie chodziliśmy. Mam już takie przeświadczenie, że wszystko służy swojemu celowi. Portal nasza-klasa zapewne też. Czyli odnalezieniu dawnych znajomych ze szkoły. Nie mogłam dopasować jednego z drugim. To jednak nie koniec mojego zdziwienia.

Niedługo potem zaczełam dostawać zaproszenia od ludzi których nijak nie kojarzyłam. Spotkani raz w życiu, niektórzy tylko dostali ode mnie wizytówkę firmy, z kimś tam pracowałam przez tydzień, z kimś byłam na imprezie. Już nie chodzi o to, że portal nie temu służy. Ale że ja ich nie pamiętam, a oni mnie wszyscy tak! Musiałam nieźle nabroić. Patrzę czasem na ich profile, mają po 300-400 znajomych. Trochę się podśmiewałam z tego kiedyś, a teraz patrzę na swój i jest już setka. Sami przyszli. Ja tylko klikam że akceptuję.

Dziwię się, ale narzekać nie mogę. Pamiętają mnie, pewnie i lubią co niektórzy. Chociaż ostatnio pakowała mi się znajoma, która mnie porządnie zdenerwowała kiedyś. Nie kliknełam. Niech ma za swoje.

Właściwie to ja nie muszę wszystkiego rozumieć. Pamiętać też nie muszę wszystkich ludzi, z którymi chodziłam do klasy. Może i kiblowałam. Kto tam wie? Moi znajomi pewnie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiesz, ja tez dostaje zaproszenia od osob, ktorych zupelnie nie znam, a ktorym zalezy tylko na tym zeby miec wysokie statystyki i zazwyczaj odpuszczam sobie takie kontakty.

Ale do naszej klasy mam sentyment, bo dzieki niej nadal utrzymuje kontakty z ludzmi z ktorymi chodzilam do szkoly i to mi sie bardzo podoba.

A skoro zmienily sie wladze w naszej-klasie to moze i nazwa powinna sie zmienic na nasi-znajomi? Bardziej by pasowalo moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Fakt faktem, wiele osób zapisanych na NK przestało wykazywać swoją aktywność w stosunku do pozostałych osób ze swojej klasy lub szkoły. Z "Naszą klasą" to jest jak z tą przysłowiową miłością, która szybko umiera gdy przestaje się ją "pielęgnować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

nie znam tego co to jest ?konkurencyjna do NK???

[ Dodano: Sro 12 Lis, 2014 18:05 ]

przed chwilą napisałaś o NK a więc pytam czy to jest nowy portal konkurencyjny do NK..?

[ Dodano: Sro 12 Lis, 2014 18:09 ]

Miałam konto na naszej klasie zlikwidowałam bo tym jak okazało się że dane wcale nie są tak chronione jak być powinny serwis sztambuch nic mi nie mówi ale fakt myślę że marketing robi swoje
----

a gdzie sa chronione nigdzie...teraz jest gorzej jak za komuny,żadnego życia prywatnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...