Skocz do zawartości

Ile za nocne wstawanie??


Gość Anna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące nocnego wstawania bo do tej pory nie było problemów, ale moja babcia zaczęła wstawać coraz częściej i chcę z agencją porozmawiać, ale nie wiem jakie są stawki i ile tych wstawań w tygodniu musi być żeby coś w ogóle dostać. Teraz wstaje co drugi dzień raz w nocy o 3 i mnie woła a wcześniej zdarzało się jej raz na 2 tygodnie. Napiszcie ile wy dostajecie za nocne wstawanie i jak to się załatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka,która była na zleceniu gdzie musiała często wstawać w nocy powiedziała,że firma nic jej nie dopłaciła ale za to od rodziny dostała 100 albo 200 euro bo rodzinna była w porządku i zdawała sobie sprawę jakie takie wstawanie w nocy jest uciążliwe.Ofert ze wstawaniem w nocy nikt nie chce przyjmować a przynajmniej te opiekunki,które już tego doświadczyły więc firmy powinny sobie zdawać sprawę,że stawka powinna być większa ale jak piszesz na początku była to bardzo rzadko więc taka sytuacja trudna jest do przewidzenia.Ja bym poradziła Ci powiedzieć o tym rodzinie i zobaczysz jak zareagują może sami zaproponują,że dorzucą Ci coś do wypłaty .Na agencję raczej bym nie liczyła chociaż jak jesteś na zleceniu dłużej niż miesiąc i są z Ciebie zadowoleni to nadmieniłabym im o podwyżce.Trudno jest coś doradzać bo nie wiem jak długo pracujesz dla tej firmy,za jaką stawkę czy jest to Twój pierwszy wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jechać z firmy pierwszy raz do seniorki na 6 tyg ze wstawaniem nocnym i bez własnego pokoju .Jest to moje 4 zlecenie z tej firmy zapłacą mi za zlecenie 1250 eu czy powinnam porozmawiać o podwyżce i jak to delikatnie robić mój język jest komunikatywny zgodziłam się na to zlecenie gdyż  jestem pod tak zwaną kreską jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Iga napisał:

Mam jechać z firmy pierwszy raz do seniorki na 6 tyg ze wstawaniem nocnym i bez własnego pokoju .Jest to moje 4 zlecenie z tej firmy zapłacą mi za zlecenie 1250 eu czy powinnam porozmawiać o podwyżce i jak to delikatnie robić mój język jest komunikatywny zgodziłam się na to zlecenie gdyż  jestem pod tak zwaną kreską jak to zrobić?

Po prostu zadzwoń i powiedz, że inne agencje mają oferty z osobnym pokojem i bez wstawania i że rezygnujesz. Będą cię namawiać to powiedz że jedziesz pierwszy raz i nie wiedziałaś że zaproponowane warunki aż tak bardzo odbiegają od standardów. Osobny pokój to już nawet nie warunek ale NORMALNOŚĆ. Nie bój się, bo tych agencji jest tak dużo, że jest w czym wybierać. Z ciekawości zapytam o spanie to znaczy, że miałaś spać w pokoju babcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz dałam się namówić agenturze na mieszkanie w pokoju przejściowy i to był jedyny raz. Wytrzymałam ale nigdy więcej bo intymność i możliwość zamknięcia się jest tak samo potrzebne jak woda. Czułam się jak parobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fatalne warunki i 1250e.niech pani ktora przyjela to zlecenie sama tam pojedzie i zajmie sie babka oraz biega za potrzeba na pole i wtedy zrozumieja w tych firemkach co znaczy ciezka praca i szacunek do drugiego czlowieka w tym wypadku do opiekunki.kolezanki maja racje firm jest duzo a niemieckich jeszcze wiecej.dlatego ja nie wspolpracuje z polskimy a tylko z niemieckimy. i zawsze mam dobre sztele bo sprawdzone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa okreslone kwoty w dobrych niemieckich flegedinstach .ktore czesto maja sztele na calodobowa opieke to tam za kazde wstanie do babki placa 10e.a czasem trzeba wstac kilka razy od3-5 w ciagi nocy a sa dni ze wogole przez 2 tygodnie sie nie wstaje..te firmy mowia wprost ze sa to ciezkie sztele z czestym wstawaniem albo ktos wezmie taka prace albo nie i nie pracuje sie tam po 2-3 miesiace i dluzej ale praca jest miesiac na miesiac.i zarobki na ciezkich sztelach sa odpowiednie .i nie jest to praca na gewerbie tylko na niemieckiej umowie o prace z oplacona skladka na fundusz emerytalny i ubezpieczeniem w aok .i dlatego takie firmy nie poszukuja pracownikow.a jesli ktos dostanie taka prace nawet ciezka to tam pracuje bo kazdy przepracowany miesiac sumuje sie do niemieckiej lub polskiej emerytury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 31.01.2017 at 14:40, Gość Anna napisał:

Witam mam pytanie dotyczące nocnego wstawania bo do tej pory nie było problemów, ale moja babcia zaczęła wstawać coraz częściej i chcę z agencją porozmawiać, ale nie wiem jakie są stawki i ile tych wstawań w tygodniu musi być żeby coś w ogóle dostać. Teraz wstaje co drugi dzień raz w nocy o 3 i mnie woła a wcześniej zdarzało się jej raz na 2 tygodnie. Napiszcie ile wy dostajecie za nocne wstawanie i jak to się załatwia.

Po pierwsze: Nauczcie się czytać oferty ze zrozumieniem. Jeżeli pisze, że nie trzeba wstawać to w tym momencie wstawać nie trzeba. :p Jeżeli jest nocne wstawanie - to jest. Jeżeli nic nie pisze o wstawaniu - to praktycznie jest. I wtedy trzeba dopytać. Agencje mając trudności ze znalezieniem chętnych, ten fakt raczej ukrywają. I wtedy "widziały gały co brały". Inna sprawa, że podczas wykonywania opieki po pewnym czasie wynikła potrzeba wstawania. Ale to jest nasze ryzyko zawodowe. Agencja ryzykuje, że nas zatrudnia praktycznie nic o nas nie wiedząc, my ryzykujemy że stan naszego podopiecznego nagle się pogorszy. Dotrwać do końca i raczej miejsce omijać! W tym momencie Agencja nie jest niczemu winna. Inna sprawa, że od początku ukrywa fakt wstawania - wtedy Agencję omijamy szerokim łukiem.                                                           Inna sprawa, wstawanie wstawaniu nie równe. Nie ma problemu wstawać np zawsze o określonej godzinie by podopiecznemu zmienić pozycję, ale jak ktoś woła co pół godziny przez całą noc i jest na tyle świadomy że powie wszystkim, że wołał i nikt nie przyszedł. Jak rodzina jest w porządku i zależy jej na opiekunie to jakoś wynagrodzi. Inaczej nici z jakiejkolwiek gratyfikacji czy od nich, czy od agencji. Wtedy każdy decyduje o sobie: zostaje, wyjeżdża?  I nie przeginajcie - może ustalimy cennik na wszystko. Na zaprowadzenie do toalety, nakarmienie, przygotowanie posiłku itp. Oni ustalą cennik na nasze wyżywienie, pranie własnych ciuchów, ciepłą wodę, oddzielny pokój itp.

Własny pokój to temat na oddzielny post!                                                         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nocnym wstawaniem ja też, nic nie miałam do czynienia,,wszyscy spali ,,ale przyszedł taki moment ,że musiałam wstawać i wstawałam,,ale uznałam to za wyjątki ,,nic nieraz nie pisze o wstawaniu a w trakcie pracy to niejednokrotnie się dopiero rozwinie,że akurat teraz nasza PDP czy PDP ma problemy nocne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...