Skocz do zawartości

Jak czyścić lodówkę?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wyczyść raz w miesiącu dokładnie obie komory, chłodzącą i zamrażającą. Zapobiegniesz w ten sposób gromadzeniu się przykrych zapachów. Wycieraj od razu wszystkie wycieki. Odłącz co jakiś czas lodówkę od źródła prądu. Wyciągnij wtedy wszystkie ruchome części, takie jak półki, pojemniki itd. Umyj je ręcznie, wypłucz i wysusz. To samo zrób z wnętrzem lodówki. Użyj do tego czystej gąbki lub miękkiej tkaniny oraz delikatnego detergentu rozpuszczonego w ciepłej wodzie.

Nie używaj żrących, silnie działających środków czyszczących, takich jak spraye do okien, proszki do szorowania, łatwopalne płyny, woski czyszczące, stężone detergenty, wybielacze czy środki zawierające pochodne ropy naftowej, szczególnie przy czyszczeniu wewnętrznych plastikowych elementów, materiałów pokrywających drzwi czy uszczelek. Nie używaj ręczników papierowych, ściernych myjek ani innych szorstkich przedmiotów do czyszczenia. Może to spowodować zarysowania i zniszczenie materiałów. Aby zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów możesz myć wewnętrzne powierzchnie mieszaniną wody i sody oczyszczonej (2 łyżeczki na litr wody).

Umyj zewnętrzne powierzchnie stalowe i metalowe pokryte farbą, używając czystej gąbki lub miękkiej tkaniny oraz łagodnego detergentu rozpuszczonego w ciepłej wodzie. Nie używaj żrących, silnie działających środków. Osusz wszystko dokładnie za pomocą ściereczki z delikatnego materiału. Aby dodatkowo chronić pokryte farbą zewnętrzne metalowe powierzchnie, użyj specjalnego wosku. Nałóż go za pomocą czystego, miękkiego materiału. Nie woskuj elementów plastikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
Wiecie... moja koleżanka myje lodówkę domestosem... niby dobrze myje itd, ale bałabym sie myc domestosem cos co ma tycznośc bezpośrednią z jedzeniem...

Ja też tak ją myje - już od kilku lat - i nic nam nie jest. Wystarczy dobrze ją poem wypłukać szmatką i umyc najlepiej jesczze woda z płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... moja koleżanka myje lodówkę domestosem... niby dobrze myje itd, ale bałabym sie myc domestosem cos co ma tycznośc bezpośrednią z jedzeniem...

Ja też tak ją myje - już od kilku lat - i nic nam nie jest. Wystarczy dobrze ją poem wypłukać szmatką i umyc najlepiej jesczze woda z płynem.

Ja nie jestem jakos przekonana... wole umyć woda z płynem, a potem ewentualnie przejechac jesczze sokiem z cytryny - tez wybiela i daje ladny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spodeczki z kawaą czy sodą oczyszczonąż potrafią byc "upierdliwe", wystarczy ze sie szturnie, zapomni o nim, wszystko sie wysypie i trzeba sprzatac. Dlatego preferuje gotowe pochłaniacze zapachów. Z tego co wiem to po prostu wegiel w specjalnym woreczku. Nic trującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spodeczki z kawaą czy sodą oczyszczonąż potrafią byc "upierdliwe", wystarczy ze sie szturnie, zapomni o nim, wszystko sie wysypie i trzeba sprzatac. Dlatego preferuje gotowe pochłaniacze zapachów. Z tego co wiem to po prostu wegiel w specjalnym woreczku. Nic trującego.

Ja już własnie nie raz tak zrobiłam... niby zawsze wiedzialam gdzie to stawiam i klzadlam to w mijscu, w którym teoretycznie nic nie powinno sie z tym dziac a zawsze cos mi sie wysypało. Takie wklady to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
2 godziny temu, Emi86 napisał:

Ja zawsze myję lodówkę octem, najlepiej octem jabłkowym. Zabija bakterie i nie jest szkodliwy. I wbrew pozorom nie śmierdzi w lodówce. 

Dobry sposob.

Zeby nie smierdzialo trzeba do lodowki wkladac opakowania zamkniete, czyli sery, wedliny przekladac do specjalnych pojemnikow. Czasem ich na Stellach brak.

Wlasnie tu , gdzie jestem nie mam pojemnika do smierdzacych serow i zwyczajnie czuje je w lodowce. Nie razi mnie to jednak, bo lodowke myje regularnie a zakupy mam mozliwosc robienia codziennie, wiec wielkich zapasow nie robie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hawana napisał:

Dobry sposob.

Zeby nie smierdzialo trzeba do lodowki wkladac opakowania zamkniete, czyli sery, wedliny przekladac do specjalnych pojemnikow. Czasem ich na Stellach brak.

Wlasnie tu , gdzie jestem nie mam pojemnika do smierdzacych serow i zwyczajnie czuje je w lodowce. Nie razi mnie to jednak, bo lodowke myje regularnie a zakupy mam mozliwosc robienia codziennie, wiec wielkich zapasow nie robie.

 

Wystarczy byle jaki pojemnik plastikowy albo folia spozywcza-nic nie czuć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa jest ....pojemniki albo folia spożywcza do przechowywania a do mycia dla siebie , dla moich bliskich kupuję na zapas w DM-ach specjalny środek w sprayu ...jakiś na bazie bio alkoholu . Skończyłam z miskami , miseczkami z wodą z octem , bo cała oprawa przygotowania była dłuższa niż samo mycie lodówki . Wygodnie , sprawnie .... i po ptokach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, foczka63 napisał:

Wystarczy byle jaki pojemnik plastikowy albo folia spozywcza-nic nie czuć:)

Byle jaki pojemnik to ja tu mam i nie wystarcza, zapach przedostaje sie do lodowki. Musi byc taki na zaciski, szczelny.

Najbardziej waniajet limburger , ale nawet jak  gruyere  polezy odpakowany, to tez.

O wedlinach nawet nie wspominam.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...