Skocz do zawartości

Rozmowa z Opiekunką


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minut temu, Warte uwagi! napisał:

Znacie kanał '7 metrów pod ziemią'? Jednym z gości była Opiekunka pracująca w Niemczech... 

 

kilka lat temu to było..duzo bzdur nagadała..jak choćby o eutanazji...

 

Edytowane przez scarlett
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scarlett nie wiem jakie ty masz doświadczenia z osobami które umierają w domu. Ale ja mam dokładnie takie same. Uważam że profilaktyka przeciwbólowe jest w dużej mierze skierowana na pomoc pacjentowi w umierania. Bardzo często rodzina wraz z lekarzem po prostu zaprzestaje leczenia by nie przedluzac życia swojemu  rodzicowi.  Ja byłam na zleceniu gdzie rodzina zwykłego zapalenia płuc nie leczyła i córka pielęgniarka pilnowała mnie bym przypadkiem nie próbować wzywać lekarza. Pacjent  przy niewielkiej pomocy lekarza żył by do dzisiaj. A zmarł po 3tyg od momentu pierwszych objawów.  Ja wprost nazwałbym to eutanazją, to było moje najgorsze doświadczenie w tej pracy. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie postepowanie rodziny,czy lekarzy nie jest zawsze  kierowane ich decyzjami. 

Czesto sami pdp-ni spisuja ostatnia wole ,gdzie oni sami juz wczesniej zdecydowali pisemnie ,ze nie chca by ich zycie  w chorobie  przedluzano np. lekarstwami,czy maszynami szpitalnymi. Kazdy musi sie do tego dostosowac.

Spotkalam sie juz kilka razy z takimi sytuacjami. Za  pierwszym razem nie moglam tego zrozumiec,bo sama wczesnie rodzicow stracilam i zrobilabym wszytko,by mogli zyc. 

Tu w De jest inaczej. Tylko  w przypadku,gdzie nikt nie ma pelnomocnictwa (syn,corka sasiad.....) lekarz ma obowiazek do konca leczyc i sam decyzje podejmowac o ratowaniu zycia.

Nie wiem czy to na cale Niemcy jest,czy w poszczegolnych Landach,ale z takimi przypadkami tez sie spotkalam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

witam! mam pytanie jaki proponujecie podac powod wypowiedzenia miejsca pracy i zeby mnie firma nie przerzucala na inne miejsce bo sa tez i wysokie kary za bezpodstawne wypowiedzenie.Jestem tydzien tu u mezczyzny .Niby jest na chodzie ale bardzo slaby z tendencjami do upadku wtedy trzeba kogos wolac z sasiedztwa.Rodzina dziadka wkrotce chce wyjechac na dwa tygodnie na wczasy zagraniczne a ja sie nie czuje na silach,kregoslup mnie boli od samego wspierania go a jestem dopiero tu tydzien.umowe mam na 6 tygodni i nie wiem jak dociagnac.Doswiadczenie mam wieloletnie ale brak mi sily na taki przypadek i jeszcze pozostawienie mnie samej z dziadkiem.Prosze o porade!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@margarette51 nie ma na co czekać tylko wypowiadać umowę ze skutkiem natychmiastowym motywując to zagrożeniem dla Twojego zdrowia .Jest jeszcze szansa ,że znajdą kogoš na zmianę zanim rodzina wyjedzie na wczasy bo w czasie ich nieobecności to raczej małe szanse na zmianę opiekuna .Musisz się liczyć z tym ,że agencja nie zapłaci Ci za te dni . Zdrowie jest bezcenne ..Powodzenia

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, margarette51 napisał:

witam! mam pytanie jaki proponujecie podac powod wypowiedzenia miejsca pracy i zeby mnie firma nie przerzucala na inne miejsce bo sa tez i wysokie kary za bezpodstawne wypowiedzenie.Jestem tydzien tu u mezczyzny .Niby jest na chodzie ale bardzo slaby z tendencjami do upadku wtedy trzeba kogos wolac z sasiedztwa.Rodzina dziadka wkrotce chce wyjechac na dwa tygodnie na wczasy zagraniczne a ja sie nie czuje na silach,kregoslup mnie boli od samego wspierania go a jestem dopiero tu tydzien.umowe mam na 6 tygodni i nie wiem jak dociagnac.Doswiadczenie mam wieloletnie ale brak mi sily na taki przypadek i jeszcze pozostawienie mnie samej z dziadkiem.Prosze o porade!

Czy podczas rekrutacji podałaś że nie możesz dźwigać ?jak podałaś a nie zostałaś poinformowana że dźwiganie jest to masz powód .Mówią firmy ile wzrostu i kg ma podopieczny,dziewczyny  mierzmy siły na zamiary! Pytają też o nas o wagę i wzrost, trzeba się dobrze zastanowić ,tym bardziej że jak upadnie i jest bezwładny to z automatu więcej waży .Jak współpracuje to jeszcze szansa jest ,jak nie to sąsiedzi albo Pflege .Wiadomo jak coś gorszego to pogotowie .Ty sama nawet się za to nie zabieraj bo we dwóch polegniecie .Miałaś możliwość przed wyjazdem pogadać ze zmienniczką?  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Panie Opiekunki,

jestem byłą opiekunką osób starszych (można też powiedzieć, że obecnie w stanie uśpienia). Mam 34 lata i kończę studia licencjackie na kierunku Psychologia. Aktualnie przygotowuję pracę dyplomową dotyczącą czynników, mających wpływ na  satysfakcję życiową osób w wieku produkcyjnym  oraz osób starszych. Zwracam się do WAS DROGIE OPIEKUNKI z uprzejmą prośbą o pomoc w przeprowadzeniu badań na podstawie załączonej ankiety.

Wyniki uzyskane dzięki  WASZEJ ZNACZĄCEJ  pomocy, staną się źródłem nowych wniosków, dotyczących badanego przeze mnie problemu. W miarę możliwości udostępnijcie Drogie Panie poniższą ankietę innym osobom.

Bardzo serdecznie D Z I Ę K U J Ę za pomoc i poświęcony czas!

 

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1zjy9YCBQit-C3vvxau5wvDDYLAGJCif4p94fC3NWDkM/viewform?edit_requested=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...