Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Darekr napisał:

Nie pamiętam, Morawiecki czy Szumowski powiedział w piątek, że zniesienie kwarantanny odbędzie się na ostatnim etapie luzowania ograniczeń. Czyli przed połową, końcem czerwca raczej nie ma co liczyć na zniesienie kwarantanny

gdzies dzis na necie wyczytalam ze planuja robic testy wszystkim na kwarantannie ,12 dnia trzeba bedzie przyjechac pobiora wymaz a kto nie ma auto lub nie moze przyjechac to beda przyjezdzac do domu zeby pobrac wymaz ...(.nawet tym bez goraczki bez zadnych objawow . )i 14nastego dnia bedzie wynik i wtedy pozwola wyjsc z domu oczywiscie jezeli bedzie dobry wynik 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lusi42 napisał:

gdzies dzis na necie wyczytalam ze planuja robic testy wszystkim na kwarantannie ,12 dnia trzeba bedzie przyjechac pobiora wymaz a kto nie ma auto lub nie moze przyjechac to beda przyjezdzac do domu zeby pobrac wymaz ...(.nawet tym bez goraczki bez zadnych objawow . )i 14nastego dnia bedzie wynik i wtedy pozwola wyjsc z domu oczywiscie jezeli bedzie dobry wynik 

Proszę cię nie pisz mi że jak nie zrobią testu to będę siedzieć do usranej śmierci. Może tak być ze testów akurat zabraknie a delikwent będzie siedział do czasu gdy z Chin przywiózł teraz to chyba zaczynam się martwić. Pisz mi tutaj natentychmiast.... (slowotorczosc ludowa) gdzieś ty to doczytała 

Edytowane przez elf
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elf napisał:

Proszę cię nie pisz mi że jak nie zrobią testu to będę siedzieć do usranej śmierci. Może tak być ze testów akurat zabraknie a delikwent będzie siedział do czasu gdy z Chin przywiózł teraz to chyba zaczynam się martwić. Pisz mi tutaj natentychmiast.... (slowotorczosc ludowa) gdzieś ty to doczytała 

to dopiero radza nad tym zeby to wprowadzic ,jeszcze nie wiadomo od kiedy to wejdzie w zycie .   ja przedluzylam pobyt o 2 tygodnie bo tez lczylam ze mnie moze kwarantanna ominie  ale widze ze nie ma szans zjezdzam 15nastego  . a czytalam to na interi albo na onecie nie pamietam ,,,  to ma byc tak ekspresowo podjezdzasz samochodem pobieraja ci wymaz i zalatwione 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lusi42 napisał:

to dopiero radza nad tym zeby to wprowadzic ,jeszcze nie wiadomo od kiedy to wejdzie w zycie .   ja przedluzylam pobyt o 2 tygodnie bo tez lczylam ze mnie moze kwarantanna ominie  ale widze ze nie ma szans zjezdzam 15nastego  . a czytalam to na interi albo na onecie nie pamietam ,,,  to ma byc tak ekspresowo podjezdzasz samochodem pobieraja ci wymaz i zalatwione 

Hi to dobrze że wracam i mnie to nie dopadnie. Wiesz jak to w Polsce znaczy ekspresowo i bez problemów. Co im zrobisz jak powiedzą że testy się skończyły. Też miałam chrapke by zostać dwa tyg dłużej ale moje szczęście stanowczo za protestował o nakazał natychmiastowy powrót póki za kwaranttane płacą 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, elf napisał:

Hi to dobrze że wracam i mnie to nie dopadnie. Wiesz jak to w Polsce znaczy ekspresowo i bez problemów. Co im zrobisz jak powiedzą że testy się skończyły. Też miałam chrapke by zostać dwa tyg dłużej ale moje szczęście stanowczo za protestował o nakazał natychmiastowy powrót póki za kwaranttane płacą 

a no tak  bo narazie placa za te zwolnienia , corka w pracy powiedziala ze pojdzie na zwolnienie  to juz jej urlop wpisali na 2 tygodnie od 16nastego a ze u nich w pracy zwalniaja i duzo osob juz dostalo 3/ 4z calego zmienili ,,,  wiec stwierdzila ze niech bedzie urlop nic nie bedzie mowila

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marta B napisał:

Najświeższe info,od 15 maja ma nie być kwarantanny.

Ale czy to prawda,wiadomo, że prawda to obecnie towar deficytowy.

nie wierze w to raczej niemozliwe ......  skad takie info ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marta B napisał:

Najświeższe info,od 15 maja ma nie być kwarantanny.

Ale czy to prawda,wiadomo, że prawda to obecnie towar deficytowy.

A skąd masz takie wiadomości??? bo z tego co ja zrozumiałem z wypowiedzi władz to przynajmniej do połowy czerwca - nie ma szans

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Darekr napisał:

A skąd masz takie wiadomości??? bo z tego co ja zrozumiałem z wypowiedzi władz to przynajmniej do połowy czerwca - nie ma szans

Że strony gov wynika że kwaranttana do odwołania.  Czyli dziwne że ktoś podał termin. Możesz wkleić tutaj link?. To wielu z nas bardzo interesuje 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elf napisał:

Że strony gov wynika że kwaranttana do odwołania.  Czyli dziwne że ktoś podał termin. Możesz wkleić tutaj link?. To wielu z nas bardzo interesuje 

Tak, w/g nie potwierdzonych wiadomości Polsatu jest przedłużona do połowy maja - czyli o niczym to nie świadczy i nic nie znaczy

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marta B napisał:

Najświeższe info,od 15 maja ma nie być kwarantanny.

Ale czy to prawda,wiadomo, że prawda to obecnie towar deficytowy.

 

7 godzin temu, Darekr napisał:

Tak, w/g nie potwierdzonych wiadomości Polsatu jest przedłużona do połowy maja - czyli o niczym to nie świadczy i nic nie znaczy

Taaak. 

Najważniejsze, żeby rzetelnie i rzeczowo informować . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkich :dyskusja:. Kawusią :kawa: częstuję, proszę, tylko się nie pchać, starczy dla wszystkich :szydera:. Nawet ciasteczka :ciastko: się znajdą, wiem, łakomczuch jestem :tak:, ale przyznałam się bez bicia :lanie:. Pogoda barowa, zapowiada się, obiecywali w prognozach deszcz :333_cloud_rain: i chyba tym razem się sprawdzi:hura:. Podróżującym szczęśliwej drogi, nie ważne w którą stronę, ważne żeby dojechać w jednym kawałku :tak2:. Miłego wtorku dla wszystkich :cmok:

Kot 177.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisiekFfm nigdzie nie napisałam że to jest rzetelna informacja,wprost przeciwnie napisałam, że nie wiem czy to prawda.

Polsat wczoraj puścił tę datę w eter.Uznalam za stosowne się podzielić gdyż w obecnym czasie każda iskierka nadziei jest ważna.Poczekamy, zobaczymy.

Miłego dnia wszystkim.U mnie dzisiaj mały remont i związany z tym bałagan do sprzątania.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Druzyno :)

 

Dzisiaj zalatwilam busika. Wyjezdzam 5 maja. Bilety drogie,ale teraz to chyba wszedzie.

Mojemu sasiadowi zmarl tata. Mieli bardzo dobry kontakt. Pracuje  w Holandii,wrocil przedwczoraj,a jutro pogrzeb. Ma tylko brata,ktory rowniez z nim z tej Holandii wrocil.

Wyjezdzajac z Holandii musial miec zrobione testy na wirusa. Wynik w 20 minut wyszedl,ze chory nie jest. Papiery na to ma. 

Wyobrazcie sobie,ze na pogrzeb jutro razem z bratem nie moze isc! 

Zadzwonilalam do sanepidu,opisalam sytuacje,ale nie ma takiej mozliwosci. Musi na kwarantalnnie siedziec.  Takie przepisy i juz!!! 

Tak mi go szkoda. Nawet tej matki jedyni synowie nie beda mogli wesprzec w czasie pogrzebu.

Opisalam to,bo rozne sytuacje losowe zdarzaja sie w czasie naszych pobytow w pracy  w De i dobrze,zeby wiedziec,ze nic nie poradzimy jak cos sie zdarzy,chociaz do domu wrocimy.

Smutno mi bardzo......

Mam nadzieje,ze ten wirus w ,,pizzzzzz.....duuuuu" odejdzie i przestanie nas nekac!

Zdrowka zycze :-)

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andreaa napisał:

Czolem Druzyno :)

 

Dzisiaj zalatwilam busika. Wyjezdzam 5 maja. Bilety drogie,ale teraz to chyba wszedzie.

Mojemu sasiadowi zmarl tata. Mieli bardzo dobry kontakt. Pracuje  w Holandii,wrocil przedwczoraj,a jutro pogrzeb. Ma tylko brata,ktory rowniez z nim z tej Holandii wrocil.

Wyjezdzajac z Holandii musial miec zrobione testy na wirusa. Wynik w 20 minut wyszedl,ze chory nie jest. Papiery na to ma. 

Wyobrazcie sobie,ze na pogrzeb jutro razem z bratem nie moze isc! 

Zadzwonilalam do sanepidu,opisalam sytuacje,ale nie ma takiej mozliwosci. Musi na kwarantalnnie siedziec.  Takie przepisy i juz!!! 

Tak mi go szkoda. Nawet tej matki jedyni synowie nie beda mogli wesprzec w czasie pogrzebu.

Opisalam to,bo rozne sytuacje losowe zdarzaja sie w czasie naszych pobytow w pracy  w De i dobrze,zeby wiedziec,ze nic nie poradzimy jak cos sie zdarzy,chociaz do domu wrocimy.

Smutno mi bardzo......

Mam nadzieje,ze ten wirus w ,,pizzzzzz.....duuuuu" odejdzie i przestanie nas nekac!

Zdrowka zycze :-)

 

Andrea___________ ty   roztrzepancu!!!!! :przekleństwa: Ile bledow narobilas!!!   A juz poprawic nie mozesz!

Mam nadzieje,ze to sie wiecej nie powtorzy!!! :mur:

Przepraszam za bledy i literowki  :(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 helołłłłłłłłł  !!  Tak. Jestem wieczorową porą , prawie jak brunet. 

Wpadam czasem na krótko, trzepnę skrzydłami, kurz z parapetów wzruszę i przez otwarte okno szybko wylatuję.

Od jutra obowiązek noszenia maseczek w Szlezwig - Holsztein, czy może ten obowiązek dotyczy całych Niemiec ? 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, lusi42 napisał:

no czasami jeszcze ktos sie odezwie ,powie dzien dobry    .albo dobranoc hahaha 

Ja jeszcze dopowiem, spokojnych snów, nie marzyć mi tam o niebieskich migdałach, tylko o przystojnych niebieskookich Niemcach :).

Kurczę pieczone, wpadłam dziś na może ok. 25-letniego młodzieńca. Był tak przystojny, że aż miło, ale to chyba nie był NiemiecO.o , to nie mógł być Niemiec-.- !!! 

To musiał być Polak, na pewno to był Polak :d !!!

To już lepiej marzcie o przystojnych Polakach, a już najlepiej o przystojnych polskich Opiekunach:d

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... może @Roxi21 dołączy się do wymiany myśli na łamach naszego wątku ? 

Co u Ciebie @Roxi21 ? Długo już w opiece jesteś ? 

Chcemy zagrać z Tobą w tenisa, podobno wozisz ze sobą rakiety i piłki :d. Czy to może plotki tylko krążą po świecie ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...