Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry kochane Robaczki :cześć2::cześć:

Słowo Dzień piszę z dużej litery, bo spełniło się moje skryte marzenie . 

Miejcie marzenia - one się często spełniają . 

Do tego jeszcze piękna, słoneczna niedziela ⛱️. Spało się dobrze, aż do 7.30. Ważny gruczoł jeszcze w porządku, to nocnego wstawania nie ma . Poranna kawusia i cugasek z IQOS-a smakowały, jak nigdy . Teraz druga kawka i lektura książki na tarasie ⛱️

Życzę wam miłej, spokojnej, słonecznej niedzieli . 

 

 

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się takie przykre zdarzenie sprzed lat i muszę się z wami tym podzielić. 

Otóż, miałem znajomego myśliwego, który pewnego razu, na polowaniu postrzelił się w stopę. 

Wdało się paskudne zakażenie i wziął się chłopina, zszedł był. 

Jak to trzeba uważać... 

Edytowane przez MisiekFfm
  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Marta B napisał:

@Basiaim napisz proszę jak wygląda granica i może zagadnij tam którego mundurowego ,do kiedy tam będą siedzieć i na kwarantannę kierować?

Miłego dnia

tez mnie to bardzo interesuje , bo przedluzylam pobyt (bo sobie nie wyobrazam siedzenia w domu 2 tygodnie )  ale tu tez juz mam dosc ,zmeczona jestem ,do domu mi sie chce .Juz sobie busa zamowilam na 15maja ale zobacze co sie bedzie dzialo .    Milego popoludnia wszystkim zycze 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Basiaim napisał:

Witam :cześć2: i ja się z Wami słonecznie :320_sun_with_face:  

:oops:to jest serdecznie :serce:

Dziś wieczorkiem do domku śmigam :476_red_car: Ale się cieszę :oklaski: Nawet kwarantanna mi nie straszna. W domku, to w domku... :kawa2: Kawusia lepiej smakuje. 

 

Papatki :cześć:

Będę zaglądać :całus: :serce:

Szczęśliwej podróży :476_red_car: i Leniwej  kwarantanny:cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w piękną niedzielę:cmok:@Basiaim  jedz już do tego domu,wiem że tęsknisz już nawet za kwarantanną,bo ja też tęsknię i wiem co czujesz,,:serce:  z tego co czytalam dzisaj to ta kwarantanna jest do dzisiaj ale czytałam też ,że ma byc przedłużona do polowy maja,ale jeszcze mądrus Pinokio nie oznajmił biednemu narodowi co postanowił,,także narazie niewiadoma, @lusi42 może się uda przejechac przez granicę bez kontroli, bo się zdarza ,że nikogo nie ma , czysto na granicy,,zyczę Ci tego i sobie też i wszystkim innym co to nie chcą kwarantanny,,ja nie chcę, ja już tutaj mam kwarantannę,,wystarczy,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisiekFfm Tak dobrych wieści dawno od nikogo nie słyszałam :d , skoro masz zawory jak należy i miałeś znajmego myśliwego wyćwierkam Tobie życzenia na Twój Dobry Dzień :

Darz bór !!!!

Strzelby w górę :cześć2:!!!!. Dobra rozgrzewka to podsawa :d.

Wszystkim innym czytelnikom także życzę miłego dnia i spokojnej nocy. Jednak najpierw:

Stajemy w lekkim rozkroku, i zaczynamu skłony: lewy bark dół, prawy bark dół. Kładziemy się....

Nie napinamy się !!! Chyba, że naprzemian i ze wsparciem :d. Pamietać mi, że pompek nie robi się na stojąco !!! 

Dla @Basiaim: Ostatni dzień, ostania noc, świat na głowie stanie,  byle we własnym i w  wygodnym łóżku :) 

 

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Blondi napisał:

Witam w piękną niedzielę:cmok:@Basiaim  jedz już do tego domu,wiem że tęsknisz już nawet za kwarantanną,bo ja też tęsknię i wiem co czujesz,,:serce:  z tego co czytalam dzisaj to ta kwarantanna jest do dzisiaj ale czytałam też ,że ma byc przedłużona do polowy maja,ale jeszcze mądrus Pinokio nie oznajmił biednemu narodowi co postanowił,,także narazie niewiadoma, @lusi42 może się uda przejechac przez granicę bez kontroli, bo się zdarza ,że nikogo nie ma , czysto na granicy,,zyczę Ci tego i sobie też i wszystkim innym co to nie chcą kwarantanny,,ja nie chcę, ja już tutaj mam kwarantannę,,wystarczy,,

dzieki ,oby tak bylo ,nie bede nikogo narazac i latac  (sama sobie zrobie kwarantanne ) aleeeeee chociaz gdzies na spacer poleciec ,czy na rowerku troszke.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic  z tego  wlasnie znalazlam na necie    ,,,,,Do odwołania przedłużone zostało wstrzymanie przemieszczania się pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Także do odwołania przedłużony został obowiązek kwarantanny dla osób, które przekraczają granicę i udają się do miejsca zamieszkania lub pobytu w Polsce. Osoby te muszą odbyć kwarantannę - trwającą 14 dni licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy - wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi lub gospodarującymi.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-rzad-przedluza-niektore-obostrzenia-zmiany-w-rozporzadzeniu,nId,4461781#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lusi42 napisał:

dzieki ,oby tak bylo ,nie bede nikogo narazac i latac  (sama sobie zrobie kwarantanne ) aleeeeee chociaz gdzies na spacer poleciec ,czy na rowerku troszke.

I co ciekawe, nawet jak na granicy nie ma kontroli to i tak operatorzy komórkowi mają obowiązek zgłaszać telefony, które logowały się za granicą i nagle zalogowały się w Polsce i to nie musisz wykonać żadnego połączenia, po przekroczeniu granicy tel automatycznie loguje się do innej sieci, taką informacje dostajesz SMS-em

Edytowane przez Darekr
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Darekr napisał:

I co ciekawe, nawet jak na granicy nie ma kontroli to i tak operatorzy komórkowi mają obowiązek zgłaszać telefony, które logowały się za granicą i nagle zalogowały się w Polsce i to nie musisz wykonać żadnego połączenia, po przekroczeniu granicy tel automatycznie loguje się do innej sieci, taką informacje dostajesz SMS-em

no tak faktycznie po przekroczeniu granicy telefon loguje sie w polskiej sieci .  wiec nie ma co kombinowac . corka bedzie ze mna siedziec na kwarantannie bo bedzie musiala (zwolnienia daja )  bedziemy robic malowanie w domu to jakos te 2 tygodnie zleci ...... gorsze rzeczy sie przezylo nieraz w pracy ,,,  to u siebie w domu jakos to zleci 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry :cześć:

Ja Tradycyjnie, Witam milutko i cieplutko wszystkich na forum :dyskusja:. Słoneczko :327_sunny:świeci pięknie, cieplutko ma być. Deszczu ani na lekarstwo, a potrzebny jak milion:dnajlepiej euro, co się będę drobnymi babrać:haha:

Milutkiej niedzieli życzę :cmok:

0fa1544bb3.jpeg

Chyba wszyscy sobie wzięli do serca ,bo cisza jak makiem zasiał.Ja się już napisałam,coś bym poczytała chętnie:)Odpoczywałam a jakże,ale też duzo rzeczy porobiłam dziś.Powoli przygotowujemy teren do montażu kuchni.Co ja w tych szafkach nazbierałam klamotów i klamocisków ,to głowa mała.Przy okazji pozbędę się rzadko lub nigdy nieużywanych kuchennych przydasi.Zbędne a sprawne duże AGD już zgłosiłam sołtysowi do oddania.Na gabaryty nie wyrzucę,może komuś się przyda.Dzien był cieplutki i piękny bo bez wiatru,ale mało z niego na dworze korzystałam,poza rozwieszeniem prania.Trawa rośnie jak szalona,takie dzikowisko trawnikowe za oknem,ale nam to nie przeszkadza za bardzo.Wolimy taki niewymuskany trawnik z mleczami i stokrotkami.Taki typowo wiejskiklimacik:)Źle bym się czuła mając na widoku wycezylowane, geometryczne klomby i ścieżki.Lecę Stulecie Winnych obejrzeć ,zajrzę jeszcze i spróbujta nic nie napisać!!!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkich na forum, no żeby nie było, tradycji musi stać się zadość :trele:

@foczka63ja też nie mam bana ani kwarantanny:tak2:

Ciekawe co nowy tydzień nam przyniesie:d, oby był dobry, pogoda taka sobie 13°słoneczko świeci sobie. 

Ja popijam kawusię :kawa: i czekam na moją PDP, aż się wygrzebie z badezimmer:szydera:. Częstujcie się kawą :kawa:, proszę bardzo. Miłego dnia życzę :cmok:

0_big.jpg

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przedłużyli okres kwaranttany do odwołania dla osób przekraczających granice. A miałam taką cichą nadzieję że jutro wracając będę miała ten przykry obowiązek z bani a tu......krotko mówiąc Scheiss. Eh. No cóż chyba dobrze ze nie przedłużyłam pobytu nic by mi to nie dało. Cześć robaczki 

Edytowane przez elf
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...