Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Michał845 napisał:

Witam opiekunkowo. Takie zapytanie do osób pracujących przez polskie agencje. Czy w ostatnim czasie mieliście podwyżki pensji?  Nie chodzi o kwoty tylko samo to czy mieliście podwyżki?

Z mojego doświadczenia wiem, że jak się nie upomnisz to nie ma podwyżki. W tym roku w styczniu rodzina dostała aneks do umowy z podwyżką co było argumentowanie tym, że wzrosły płace opiekunów i muszą podnieść ceny. Moja umowa została po staremu, a że córka dziadka powiedziała mi wprost , że będę zarabiać więcej więc zadzwoniłam do firmy i się upomniałam o swoje. Teraz też już wiem, że znowu dostaną aneks na nowy rok i czekam na swoją nową umowę, zobaczymy jak to tym razem będzie 🤣 

Jeśli chodzi o kwotę 1700 to jest to realne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

5 godzin temu, SYLWIAK napisał:

Jeśli chodzi o kwotę 1700 to jest to realne.

Jak najbardziej realne. Na dzień dzisiejszy 1500eur to jest MINIMUM. U mnie w agencji aktualnie większość ofert 1650-1800eur. Rzadziej mniej, a 1500eur obecnie minimum.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 20:12, Slowik109 napisał:

Michal845.....ale przy jakim Zusie? Jakie skladki? Moze chociaz inicjaly tej firmy podaszcjezeli to konkretna firma? Dziękuję za wiadomość......S..

Niby od średniej krajowej. Ale ogólnie to jest skomplikowane z tymi firmami bo mają swoje sztuczki aby płacić mniej. I słyszałem, że jeśli agencja oficjalnie trąbi: "U nas składki są odprowadzane od średniej krajowej!" to mogą to cwanie robić i odprowadzać składkę tylko z jednego miesiąca jeśli się ma pobyt 2 miesięczny.  Muszę się głębiej podowiadywać bo słaby jestem w tych sprawach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 16:12, Jurek50 napisał:

Mamy wygrana z Arabia Saudyjska. Gdybyśmy tak zagrali z Meksykiem, to chyba mielibyśmy już awans pewny. Miłego weekendu. 

Chłopaki... :) Teraz musimy zagrać w obronie jak z Meksykiem i w ataku jak z Arabią, żeby wygrać z Argentyną. 

Dzień dobry! 

:kawa-twarz:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Niemcy odpadli :), mina dziadka piękna tym bardziej, że nie szczędził mi krytyki po naszym meczu i pytał czy nie myślałem o dołączeniu do Lewego.

Dzisiaj powiedziałem mu, że trudno, że zostali najlepsi :radość-uśmiech-twarz: i w niedzielę ich zobaczymy. :polska: : :francja:

Cóż, Niemcy grali dobrze, można powiedzieć, że nawet nieźle, ale nie tak dobrze jak my i dlatego już ich nie ma, a my gramy dalej. hahahahahahahahahahahaha 

:polska: :piłka-do-nogi: :puchar:

Robert Lewandowski Football GIF by UEFA

Miłego!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :-)

Mam taki problem, pracuję na zleceniu gdzie dokładnie wszystko mi odpowiada :-):-):-) wszystko oprócz zarobku. 

Na to zlecenie czekałam długie 6 lat. 

Może ktoś wie co z tym zrobić??? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, INEZ napisał:

Dobry wieczór :-)

Mam taki problem, pracuję na zleceniu gdzie dokładnie wszystko mi odpowiada :-):-):-) wszystko oprócz zarobku. 

Na to zlecenie czekałam długie 6 lat. 

Może ktoś wie co z tym zrobić??? 

Dzień dobry. Skoro ogólnie jesteś zadowolona, to możesz zaakceptować niższy zarobek. Druga opcja to rezygnacja i szukanie nowego miejsca z większą kasą i niewiadomą jak będzie. Ewentualnie jakiś Altenheim, praca po 8h, jak w każdej innej branży. Niestety nigdzie nie jest idealnie aby było spokojnie i dobra kasa jednocześnie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jurek50 napisał:

Dzień dobry. Skoro ogólnie jesteś zadowolona, to możesz zaakceptować niższy zarobek. Druga opcja to rezygnacja i szukanie nowego miejsca z większą kasą i niewiadomą jak będzie. Ewentualnie jakiś Altenheim, praca po 8h, jak w każdej innej branży. Niestety nigdzie nie jest idealnie aby było spokojnie i dobra kasa jednocześnie. 

Mądrego zawsze warto posłuchać. Dziękuję 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 21:06, INEZ napisał:

Dobry wieczór :-)

Mam taki problem, pracuję na zleceniu gdzie dokładnie wszystko mi odpowiada :-):-):-) wszystko oprócz zarobku. 

Na to zlecenie czekałam długie 6 lat. 

Może ktoś wie co z tym zrobić??? 

Poczekałbym 1 wyjazd, żeby być na tip top z agencją i rodziną a na kolejnym (ale nie przed) zadzwonił do agencji, że jest fajnie, ale niech podpowiedzą co zrobić, żeby zarabiać x więcej, bo przed wyjazdem kusiła cię stawka u konkurencji, ale to miejsce ci odpowiada na tyle, że może coś wymyślą i obie strony będą zadowolone bez zmiany pracodawcy. Zobaczysz co odpowiedzą i na ile mogą się zgodzić. W ostateczności jak się nie zgodzą przed zjazdem możesz zasygnalizować rodzinie, że są cudowni, ale agencja nie chce się zgodzić na podwyżkę i z ciężkim sercem zastanawiasz się nad zmianą firmy (nie mów że zlecenia), bo dawno nie było podwyżki a koleżanka zarabia więcej. Może pomogą. 

Powodzenia! Może ktoś jest lepszym negocjatorem. Nie daję gwarancji :)

Dobrej nocy wszystkim. Już dzisiaj mecz z Francją. Siadam z dziadkiem i niech patrzy na najlepszych :))))))) Oby tym razem nie było lania.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień, wieczór, noc!!! Nie pracować, odpoczywać przed świętami!

Znalazłem dla siebie wynalazek na wyjazd w góry. Ktoś chętny?

Dzisiaj jest dzień dziewic, ale trudno tego wymagać od tych które walą w szyję...

Dobrej nocy!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Joker napisał:

Dobry dzień, wieczór, noc!!! Nie pracować, odpoczywać przed świętami!

Znalazłem dla siebie wynalazek na wyjazd w góry. Ktoś chętny?

Dzisiaj jest dzień dziewic, ale trudno tego wymagać od tych które walą w szyję...

Dobrej nocy!

Cudowny wynalazek 😎

Kiedy i gdzie jedziesz? 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...